Blachodachówka

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro łączy dwie technologie pokryć dachowych – konwencjonalną oraz modułową. Jest produktem systemowym dostępnym w modelu arkuszowym oraz na wymiar.

Najpopularniejszy format dachowy, którym jest blachodachówka konwencjonalna to rozwiązanie o niezaprzeczalnych zaletach związanych z szybkością i prostotą montażu – niestety, to jedyne plusy tego sprawdzonego od ponad trzydziestu lat produktu.
Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro jest wyrobem systemowym wykonanym w technologii hybrydowej i oferuje znacznie więcej – niewielkie lub rozsądnej długości arkusze, rozwiązania techniczne wpływające na trwałość, estetykę i poprawność montażu oraz łatwość transportu. Blachodachówka Centro jest produktem systemowym w technologii hybrydowej, dostępnym w modelu arkuszowym oraz na wymiar.

Model arkuszowy, to arkusze o długości dwóch modułów po 350 mm każdy, zakończone „piórem” o długości 7 mm. Arkusze dostępne są na sztuki, dostarczane na standardowej drewnianej palecie w stertach maksymalnie po 100 sztuk.
Model na wymiar oferuje ciągłość wymiarową od 494 mm do 3993 mm bez martwych zakresów. Stoi za tym jedna ze znamiennych cech blachodachówki hybrydowej – ostatni moduł Flexi-End, którego długość jest automatycznie dostosowywana w zakresie 119–468 mm. Ostatni moduł Flexi-End jest zawsze na końcu przetłoczony i zakończony piórem o stałej długości 25 mm, w który wybite są dwa otwory Easy-Lift, służące do szybkiego wynoszenia arkuszy na połać dachową. Zawsze obecne przetłoczenie na końcu arkusza sprawia, że blacha nie rozpłaszcza się w miejscu, gdzie przykręcana jest obróbka kalenicy i zachowuje nominalną szerokość. Uzyskuje się w ten sposób poprawne zakłady, stabilne podłoże do montażu obróbki kalenicy i taśmy wentylacyjnej. Ostatnie przetłoczenie zabezpiecza także przed nawiewaniem śniegu oraz wody pod obróbkę kalenicy i nie jest już potrzebne dodatkowe nadbicie na ostatnią łatę.

Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro

Ograniczona długość blachodachówki do niecałych czterech metrów niesie za sobą wiele korzyści – łatwiejszy transport i ściąganie arkuszy, bez trwałych odkształceń, bezpieczniejsze wynoszenie na dach i finalne spasowanie na połaci. Maksymalna waga arkusza nie przekracza 20 kg, podczas gdy długie blachodachówki konwencjonalne osiągają masę nawet 40 kg.
Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro posiada znane i sprawdzone cechy wyrobów systemowych w technologii modułowej, jak wentylacja zakładów poprzecznych Bratex Anti-Cap, kieszeń kompensacyjna oraz zagłębione punkty montażowe.
Blachodachówka hybrydowa Bratex Centro, podobnie jak konwencjonalna dostępna jest w bardzo szerokiej palecie wariantów, zarówno w modelu arkuszowym, jak i na wymiar.

Spółka Bratex Dachy stworzyła koncepcję blachodachówek hybrydowych w oparciu o prawdziwe systemowe blachodachówki wykonane w technologii modułowej. Sformułowanie „Bratex blachodachówka hybrydowa” zostało zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP jako znak towarowy spółki Bratex Dachy.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.
ul. Przemysłowa 22 | PL 39-200 Dębica | tel. +48 14 682 28 22 | info@bratex.pl | infolinia 801 081 018 | www.bratex.pl

4.8/5 - (56 votes)

Data publikacji: 13 lipca, 2019

Autor:

4.8/5 - (56 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. hybryda
    sobota, 13 lipca, 2019

    Blachodachówki hybrydowe to niewątpliwy krok w przyszłość. Łącząc w sobie zalety wyrobu konwencjonalnego oraz produktów modułowych gwarantuje dobrą szybkość montażu przy zachowaniu doskonałej szczelności. Bogata paleta kolorów umożliwia dokonanie właściwego wyboru.

  2. Waldemar
    środa, 17 lipca, 2019

    Postęp ze strony firmy Bratex. Hybryda na dachu pewna nowość na dachu, nie ma czegoś takiego na rynku. Łączenie metalowych dachówek z modułów, czy może być coś jeszcze lepszego.

Podobne artykuły