Blachodachówka

Blachodachówka hybrydowa

Bratex blachodachówka hybrydowa – to nowość na rynku, która według niektórych zapowiada odejście blachodachówek konwencjonalnych i zastąpienie ich właśnie takimi. Czy to możliwe?

Blachodachówka hybrydowa jest produktem modułowym, docinanym na dowolną długość. To rozwiązanie tworzy na rynku – zarówno pod względem ekonomicznym, jak i technicznym nową jakość na rynku, zastępując funkcjonowanie prze ponad 20 lat obok siebie dachówki konwencjonalnej i modułowej.

Blachodachówka konwencjonalna

Docinana na długość ustaloną przez klienta, podbijała rynek w latach 90-tych, gdy polscy producenci rozpoczęli produkować blachę dachową. Kiedy pojawił się profil typowej “esówki” sklepy i dachy zalane zostały różnymi kształtami, dostosowanymi zarówno do gustów klientów, jak i do mody i stylistyki dachowej. Zwiniętą w kręgu blachę płaską wprowadzano do maszyny, która składa się z linii profilowania wzdłużnego, prasy i gilotyny. Produkcja blachodachówki wygląda tak nadal. Koncepcja ta jest bowiem sprawdzona i skuteczna, a także efektywna.

Blachodachówka modułowa

Rynek nieustanne się zmienia i to on wymusił ewolucję wyrobu. W ciągu kolejnych 10 lat powstała i zostawała dopracowywana technicznie blachodachówka modułowa. Miałą ona przewagę nad konwencjonalną – szersze możliwości zastosowań i nowa funkcjonalność. W ofercie niemal każdego producenta znajdziemy arkusze modułowe albo o długości dwóch modułów. Arkusze te mają różnej jakości rozwiązania techniczne i aplikacyjne. Potencjał blachodachówek modułowych sprawdził się i odebrał znaczną część rynku blachom konwencjonalnym, które docinane były na dowolną długość. Kilka czynników sprawia, że zapotrzebowanie na blachy długie nie mija. Są to:

 • szybkie układanie długich arkuszy i przyzwyczajenie do nich ekip dekarskich,
 • przekonanie, że dach, który ma mniej arkuszy jest lepiej zabudowany i bezpieczniejszy,
 • względy finansowe,
 • oferty biznesowe przedstawiane przez firmy dystrybutorom

Czynniki te niestety nie dostrzegają niesamowitej przewagi innowacji technicznej, jaka zawarta jest w udoskonalanej blachodachówce modułowej, nad zwykłą, nieulegającą od 30 lat zmianom blachodachówką konwencjonalną.

Nowość – blachodachówka hybrydowa

Czy jednak przy dzisiejszym rozwoju rynku, technologicznym rozwoju gospodarki i stawianiu na innowacyjność, klient może otrzymać produkt, który będzie czymś pomiędzy prostym produktem, którego wady wynikają z istoty konstrukcji, a produktem modułowym, który nie został przez rynek w pełni zaakceptowany? No właśnie tak!

Bratex Dachy to jedyny producent w Europie, który stworzył koncepcję blachodachówki hybrydowej HT. Już w tym roku pojawi się on w ofercie tej firmy. O cechach blachodachówki hybrydowej – w kolejnych numerach czasopisma.

Bratex Dachy sp. z o.o. s.k.
Tel.: +48 14 6822 822
info@bratex.pl
Infolinia: +48 801 081 018
www.bratex.pl

4.8/5 - (45 votes)

Data publikacji: 10 września, 2018

Autor:

4.8/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kosa
  środa, 24 kwietnia, 2019

  Rynek ciągle się zmienia i idzie to w parze z potrzebami konsumentów.Dobrze,że oferta blachodachówki rozszerza się o blachodachówkę hybrydową ponieważ jest to blachodachówka posiadająca wszelkie atuty jaki są dla mnie bardzo ważne.

 2. Monia
  sobota, 22 lutego, 2020

  Coś nowego jak dla mnie. Słyszałam o balchodachówkach modułowych i dachówkach konwencjonalnych. Każdy model ma swoje wady i zalety. Hybrydowa zapewne będzie miała więcej zalet i mniej wad.

Podobne artykuły