Blachodachówka

Blachodachówka modułowa Scandinavia

Blachodachówki do złudzenia przypominają tradycyjne dachówki ceramiczne posiadając przy tym wiele zalet.

Dotychczasowe blachodachówki produkowane są na wymiar żądany przez klienta, stricte dostosowany do długości połaci. Tego rodzaju produkty są jednocześnie kłopotliwe w całej logistyce, począwszy od produkcji, przez załadunek po dostawę do klienta i aplikację na dachu. Arkusz o długości powyżej 5 m wyniesiony na dach z reguły jest pogięty i naciągnięty, co utrudnia jego idealnie spasowanie na połaci powodując nieestetyczny efekt końcowy.

Nowym trendem są blachodachówki modułowe – jak sama nazwa wskazuje są to blachy posiadające budowę modułową. Idea blachodachówek modułowych polega na ich łączeniu w łatwy i szybki sposób przy wyśmienitym skutku. Niestety, większość produktów dostępnych na rynku to zaledwie blachodachówki „o długości dwóch modułów”, które jedyne co wspólnego mają z prawdziwymi blachodachówkami modułowymi to długość dwóch modułów, zazwyczaj 2×350 mm. Produkt modułowy musi posiadać specyficzne cechy estetyczne, wytrzymałościowe i funkcjonalne umożliwiające łączenie go w nieprzypadkowy modułowy sposób z zachowaniem zasad geometrycznych i oczywiście dekarskich.

Jedną z prawdziwych blachodachówek modułowych jest zupełna nowość na rynku polskim – blachodachówka modułowa Scandinavia. Produkt wytwarzany jest tylko i wyłącznie z blachy Ceramic Matt 350 pochodzącej ze szwedzkiej huty SSAB. Powłoka lakiernicza gwarantuje powtarzalność koloru z różnych dostaw, więc staje się produktem idealnym do magazynowania.
blachodachowka-modulowa-scandinavia_1
Produkt posiada kilka zaawansowanych i opatentowanych rozwiązań, na przykład: zagłębione punkty montażowe, które umożliwiają łatwe przymierzenia śruby z wiertłem bez ryzyka porysowania lakieru; kieszeń kompensacyjna dwusegmentowa utrzymująca arkusze równolegle do okapu oraz ukrywające łączenie czterech arkuszy na rogach; specjalnie zaprojektowane przednie przetłoczenie antykapilarne z przestrzenią wentylacyjną, którego zadaniem jest zapewnienie najbardziej optymalnej kondycji produktu w ekspozycji zewnętrznej.

Charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka, bo aż o 27% większa niż w przypadku produktów alternatywnych, masa cynku 350 g/m². Tak wysoka ilość cynku skutecznie wpływa na znaczące podwyższenie protekcji blachy na warunki zewnętrzne. Produkt cechuje także bezterminowa gwarancja funkcjonalna udzielana bezpośrednio przez producenta – spółkę Bratex Dachy z Dębicy.

Zalety blachodachówki modułowej Scandinavia:

Blachodachówka modułowa Scandinavia dostarczana jest na typowej palecie typu EURO w ilości 200 m² – wielkości standardowego dachu. Paleta waży zaledwie 926 kg i może być przenoszona przez niewielkie wózki widłowe, a także transportowana małymi samochodami dostawczymi.

Dostępność od ręki w sześciu kolorach i pełnia zalet czynią produkt idealnym na trwałe pokrycie dachowe.

Więcej na www.bratex.pl

4.7/5 - (47 votes)

Data publikacji: 21 września, 2015

Autor:

4.7/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Zofia Mal
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Bardzo ciekawe informacje dla takiego rozwiązania na pokrycie dachów. Pozwalają dobrze zaplanować prace.

 2. gorek
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Ciężko znaleźć blachy z tak dużą zawartością cynku a on doskonale chroni dach przed korozją. Mialem okazję pracować z dachówkami Scandinavia i to naprawdę świent materiał, jak również prosty w montażu. Polecam ten produkt.

 3. Irek79
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Blachodachówka modułowa Scandinavia to absolutna rewelacja na rynku. Produkt bardzo łatwy w transporcie, wykonany z oryginalnej szwedzkiej blachy, w 100% modułowy. Nic więc dziwnego, że produkt ten cechuje dożywotnia gwarancja skoro posiada on tak wiele zalet.

 4. maniek
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Miałam problem ze zrozumieniem specyfiki blachodachówki modułowej. Dzięki Wam wszystko zrozumiałem i wiem z czym ‘to się je’.

 5. Kamil
  piątek, 8 grudnia, 2017

  Dachówki modułowe dla mnie to jedno z lepszych rozwiązań. Zaleta to szybkość stawiania na dachu, prostota, elegancja. Plusem jest również gwarancja na produkt oraz dostępność w sześciu bodaj kolorach. Dla mnie to idealne rozwiązanie i stabilny, ładny dach.

 6. kos
  niedziela, 10 grudnia, 2017

  Jak dla mnie blachodachówka modułowa jest idealnym rozwiązaniem pokrycia dachu mojego domu.Blachodachówka modułowa Scandynavia posiada tyle innowatorskich rozwiązań,że jest jedną z najlepszych na rynku.

 7. Jakub
  niedziela, 10 grudnia, 2017

  Interesujacym rozwiązaniem pokrycia dachów są blachodachówki modułowe Scandinavia. Ciekawą zaletą jest ich transport .Ze względu na niezbyt dużą wagę palety , można je nawet wózkami widłowymi przewozić , czy małymi autami dostawczymi. Mają również wysoką trwałosć.

 8. Baśka
  poniedziałek, 11 grudnia, 2017

  Blachodachówka prezentuje się interesująco. Ich zalety sprawiają, że warto zastanowić się nad ich wyborem. Ilość cynku w blachodachówce jak najbardziej zadowala.

 9. Alusia
  wtorek, 12 grudnia, 2017

  Świetny produkt ta blachodachówka modułowa Scandinavia. Jest nie zwykle efektowna i ładnie się prezentuje na budynku. Lekka i świetnie nadająca się do transportu. Porostu stanowi produkt który jest bardzo pożądany.

 10. Krzysztof
  wtorek, 12 grudnia, 2017

  Nie miałem pojęcia o takim producencie blacho dachówki jak firma Scandinavia. Z opisu wynika iż producent przy jej produkcji zastosował kilka ciekawych rozwiązań i udogodnień montażowych. Z pewnością podczas remontu dachu wezmę ten rodzaj dachówki pod uwagę.

 11. Kamil
  piątek, 26 stycznia, 2018

  dziwne że co dzień jest opinia, producent pisze sam o sobie 🙂 ?!!!! i każdy komentarz pisany w ten sam sposób

 12. Kugel
  wtorek, 29 maja, 2018

  Ciekawe kto piszę te komentarze hehe

 13. Leon
  niedziela, 4 listopada, 2018

  no nie rozśmieszajcie mnie tymi komentarzami wszystkie praktycznie jednego dnia w przybliżonej godzinie, normalnie śmierdzi kryptoreklamą feeee i te panie zachwycone ocynkowaniem lub idealnym transportem hehe

 14. Leon
  niedziela, 4 listopada, 2018

  Alusia a czym ta blacha pachnie????

 15. ulencja
  środa, 20 marca, 2019

  Każdy kto ma kontakt z handlem stalowymi pokryciami dachowymi zachodzi w głowę z czego zrobiony jest “złoty”produkt, ze producent daje BEZTERMINOWĄ GWARANCJE FUNKCJONALNĄ???Albo inaczej: jakie warunki są dokładnie wpisane w gwarancję, że śmie dawać tak złudną gwarancję hehehe Ludzie poczytajcie najpierw treść gwarancji, obostrzenia, warunki i to co musicie robić by ta gwarancja była wam udzielona-ja gwarantuję, że 90% z was nie zna warunków gwarancji co wiąże sie z tym, że jak coś się stanie z produktem to będziecie cienko piszczeć:))))

Podobne artykuły