Blachodachówka

Blachodachówka MODUS – idealna na strome dachy

Na skomplikowanych konstrukcjach dachowych układanie blachodachówki w arkuszach wiąże się z uciążliwym przycinaniem. Zastosowanie blachodachówki panelowej jest nie tylko o wiele łatwiejsze i szybsze, ale i bezpieczniejsze. Sprawdzonym rozwiązaniem jest użycie polecanej przez dekarzy blachodachówki MODUS firmy Blachy Pruszyński.


Blachodachówka MODUS jest pokryciem eleganckim i trwałym i z powodzeniem może być wykorzystywana do krycia wszelkiego rodzaju dachów stromych – można ją układać na dachach o nachyleniu już od 9 stopni. Blachodachówka MODUS doskonale sprawdza się jako pokrycie dachów o skomplikowanej połaci. Dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych, używana jest także do renowacji starych dachów. Profilowanie z blachy obustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru gwarantuje jej długowieczność. Pokrycie w powłokach połysk i matowy oferowane jest z dziesięcioletnią gwarancją, a w powłoce PURMAT z trzydziestoletnią gwarancją.

Pokrycie dachowe dopasowane do potrzeb

Blachodachówka MODUS oferowana jest nie w postaci tradycyjnych arkuszy, lecz jedno- i dwumodułowych paneli o niewielkich wymiarach (1179 x 350 mm), dzięki czemu znacznie łatwiej dopasować ją do kształtu dachu. Ułatwia to jej montaż, a także powoduje znaczną redukcję odpadów. Blacha panelowa pakowana jest w pakiety, co usprawnia jej transport i rozładunek, a także ewentualne magazynowanie. Ponadto dużym udogodnieniem dla dekarzy jest wyposażenie blachodachówki MODUS w gotowe otwory montażowe, których umiejscowienie pozwala zamaskować użyte do mocowania wkręty. Inną praktyczną zaletą jest to, że odcinana jest po krawędzi, a rozwiązanie to zapewnia idealne przyleganie kolejnych paneli i umożliwia ich montaż na specjalnej listwie startowej bez widocznych łączników.
Kolejnym atutem jest to, że należy ona do najlżejszych materiałów pokryciowych. 1 m2 blachodachówki MODUS waży około 4,7 kg.

To duże ułatwienie dla dekarza, ponieważ układanie blachodachówki MODUS nie wymaga wykonywania ciężkiej więźby dachowej – wyjaśnia Jan Grycuk, dekarz z wieloletnim doświadczeniem, właściciel firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Nowy Dach Białystok. Ciężar pokrycia ma też istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, ponieważ przy wymianie pokrycia na lekkie blachodachówki nie trzeba ich wzmacniać, o ile są w dobrym stanie.

Blachodachówka MODUS – bezpieczny i łatwy montaż

Blachodachówka MODUS spotkała się z pozytywnym przyjęciem w środowisku dekarzy, którzy chwalą sobie sposób montażu, pasowanie modułów, końcowy efekt pokrycia, a także bezpieczną pracę z materiałem pokryciowym, ponieważ została ona tak zaprojektowana, by ograniczyć ryzyko skaleczenia. Wykonawcy powinni jednak unikać ostrych krawędzi i narożników i przenosić blachodachówkę, trzymając za specjalnie podgiętą przednią krawędź.

Zdaniem Jana Grycuka transport blach modułowych na budowę, jak i na dach, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wielu pracowników – wystarczą do tego dwie osoby, jak twierdzi. Niewielkie wymiary blachodachówki panelowej pozwalają na ograniczenie strat materiałowych, a dzięki modułowemu systemowi montażu unika się błędów związanych z niedokładnym pomiarem połaci.

Kolejność układania modułów jest dowolna, a montaż z reguły rozpoczyna się od okapu (moduł powinien wystawać około 40–45 mm poza okap) i układa blachę rzędami w stronę kalenicy. Część ekip dekarskich stosuje odwrotną kolejność, ponieważ ułatwia im to poruszanie się na dachu, a moduły mogą być montowane w poziomie od strony lewej do prawej lub odwrotnie – nie ma to znaczenia. Niekiedy wybór miejsca rozpoczęcia montażu wynika ze stopnia skomplikowania kształtu połaci oraz istniejących na dachu przeszkód, takich jak okna połaciowe, lukarny, kominy. W takich sytuacjach bez większych problemów można zacząć układanie pokrycia od tych miejsc, co pozwoli dopasować materiał do szerokości lub długości połaci i ograniczy konieczność cięcia blachy.

Wykorzystanie blachodachówek panelowych to jeden z najszybszych sposobów na wykonanie pokrycia – mówi Jan Grycuk. Modus jako symetryczne pokrycie umożliwia jego montaż od dowolnej strony oraz wykonywanie niewidocznych zakładów pionowych. A możliwość układania od kalenicy to ważna cecha ze względu na bezpieczeństwo pracy dekarzy, znacznie ograniczenie chodzenia po pokryciu dachowym oraz możliwość składowania na łatach. Istotne jest też to, że  firma Blachy Pruszyński  do wszystkich blachodachówek oferuje niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich.

Na wysoką ocenę estetyki produktów Pruszyński wpływa dostępność bogatej kolorystyki oraz różnorodność powłok ochronnych – podstawowa paleta zawiera 25 kolorów. Stosowana technologia barwienia zapewnia produktom odporność na fotochemiczne procesy starzenia się, zapewniając wieloletnią trwałość koloru.

Wsparcie techniczne Blachy Pruszyński
tel. (22) 738 60 00, e-mail: pruszynski@pruszynski.com.pl

4.7/5 - (12 votes)

Data publikacji: 12 września, 2017

4.7/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. AlekK.
    niedziela, 7 kwietnia, 2019

    W związku z przygotowaniami do budowy domu, a zatem też dachu czytam w necie opinie i artykuły. Firma Pruszyński ma dobre notowania na rynku, byłem w firmie która rozprowadza ich produkty i nadal jestem ciekaw ich oferty. Czekam na wycenę i opinię ekipy, która będzie budować. Na dziś obustronne ocynkowanie, wielowarstwowy lakier, długa gwarancja, łatwość montażu i dobra opinia z rynku zachęcają mnie do skorzystania z oferty f-my Blachy Pruszyński.

  2. obywatel
    poniedziałek, 26 sierpnia, 2019

    Blachodachówka modułowa Modus dzięki temu ,że jest oferowana w postaci jedno i dwu modułowych paneli o niewielkich wymiarach znacznie prościej dopasowuje się ją do kształtu dachu.Bogata kolorystyka tej dachówki jest kolejnym atutem,który przemawia aby taką dachówkę położyć na swym dachu i cieszyć się jej pięknym wyglądem.

Podobne artykuły