Blachodachówka

Blachodachówka na drewnianym domu

Domy drewniane wielu Polakom wciąż kojarzą się przede wszystkim z domkami letniskowymi czy góralskimi chałupami. Tymczasem w krajach skandynawskich, Niemczech i Kanadzie budynki o konstrukcji drewnianej stanowią istotny procent powstających tam domów jednorodzinnych. W Niemczech co szósty jest zbudowany w tej technologii. Jakie pokrycie wybrać do domu drewnianego? Bardzo dobrze sprawdza się blachodachówka.

Drewniany i nowoczesny

Kolejne powszechne skojarzenie dotyczące domów drewnianych to ich wygląd – w powszechnej opinii nawiązujący do tradycyjnej architektury. Nic bardziej mylnego!

Galeco blachdodachówka

– Domy w konstrukcji drewnianej i z elewacją wykończoną drewnem przybierają bardzo nowoczesne formy, w tym popularnych ostatnio stodół – mówi Magdalena Buryło, specjalista ds. promocji w firmie Galeco. – Na takich budynkach szczególnie dobrze prezentują się dachy wykonane z blachodachówki modułowej w ciemnych kolorach, które często kontrastują z jasnym tynkiem lub ścianą wykończoną drewnem.

Uniwersalne pokrycie

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Blachodachówka to pokrycie posiadające wiele zalet, dlatego trudno dziwić się jej popularności. Jest stosunkowo tania, lekka i dostępna w wielu kolorach. Można ją montować na dachach o różnym stopniu nachylenia i dobrze sprawdza się w rejonach o wymagającej pogodzie, np. gdzie występują częste i obfite opady śniegu. Ogromną zaletą jest możliwość łatwego dopasowania jej do architektury domu oraz charakteru posesji.

Galeco blachówka modułowa IZI 2

 – Doskonałym przykładem takiego produktu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI – nowoczesna, wyposażona w innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także dopracowana pod względem estetyki – podpowiada ekspertka.

Innowacyjna i ekonomiczna

Galeco IZI posiada idealnie płaską i gładką powierzchnię, która nadaje dachom elegancki charakter. Jej minimalistyczna forma pozwala stosować ją zarówno na obiektach o klasycznej bryle, jak i tych nowoczesnych. Produkowana jest w formie niewielkich arkuszy blachy, jedno- lub dwumodułowych. Fakt, że nie zabierają wiele miejsca ułatwia i przyśpiesza zarówno transport, jak i montaż.  

Galeco blachówka modułowa IZI

– Przy tworzeniu Galeco IZI wykorzystano innowacyjne rozwiązania technologiczne – podkreśla Magdalena Buryło. – Jednym z nich jest przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy. Rozwiązanie poprawia więc estetykę pokrycia dachowego.

Dla idealnego mocowania

Konstruktorzy odpowiedzialni za stworzenie blachodachówek modułowych opracowali też system precyzyjnie ukształtowanych zagłębień montażowych, w optymalnych do instalacji mocowań punktach arkusza, który nazwali IZI®ANTI-WAVE. Jego zalety to m.in. redukcja naprężenia i falowania płaskiej powierzchni oraz wyeliminowanie konieczności heblowania łat do spadu dachu.  – W celu uniknięcia efektu wypychania nakładających się blach w miejscu łączenia trzech arkuszy, projektanci zastosowali rozwiązanie pod nazwą IZI®LINK – dodaje specjalistka Galeco. – Terminem tym określone zostało specjalne wycięcie w rogu dolnego przetłoczenia, które sprawia, że powierzchnia pokrycia pozostaje idealnie płaska, także w punkcie styku kilku warstw materiału.

gąsior Galeco IZI
5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 26 stycznia, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły