Blachodachówka panelowa czy tradycyjna?
Pojawienie się w ofertach polskich producentów panelowych pokryć dachowych sprawiło, że ze strony inwestorów coraz częściej pada pytanie: co wybrać – blachodachówkę panelową czy tradycyjną, ciętą na wymiar?
Blachodachówki panelowe nie powstały po to, by zastąpić pokrycia produkowane na wymiar, które przestały być „modne” czy też okazały się technologicznie przestarzałe. Był to podyktowane specyfiką rynku, który ze swej natury zawsze szuka najlepszych rozwiązań dla pojawiających się wyzwań.
Pokrycia tradycyjne, produkowane na wymiar sprawdzają się doskonale na prostych połaciach – montaż na takim dachu przebiega błyskawicznie, a odpad jest minimalny. Wyzwanie stanowią jednak budynki o bardzo skomplikowanych dachach, w przypadku których długie arkusze tracą swoje zalety montażowe. Rozwiązaniem tego problemu stały się panele dachowe oraz blachodachówki modułowe. Niewielkie arkusze pakowane są w paczkach bezpośrednio na paletach, co ułatwia transport i rozładowanie, a dach składa się z jednakowych jedno-, bądź dwumodułowych elementów, układanych i w razie potrzeby docinanych na miejscu. Takie rozwiązanie sprawdza się na najbardziej nawet skomplikowanych połaciach, oszczędzając czas i pieniądze inwestora. Problem pojawić się może jedynie przy wyborze kształtu. Przetłoczenia pokryć panelowych różnią się kształtem od blachodachówek tradycyjnych u większości producentów – dylemat wyboru nie dotyczy wyłącznie firmy Blachy Pruszyński, która swoje flagowe pokrycia modułowe Arad Premium, Modus i Tur produkuje także w wersjach ciętych na wymiar.
Okazuje się ,że powstaje problem w wyborze blachodachówki, czy panelowe , czy tradycyjne . Wykorzystanie kazdej z nich ma znaczenie w pewnych pokryciach, gdzie np .tradycyjne stosuje się lepiej w prostych połaciach.
Ja osobiście jeśli miałbym wybierać między blachodachówką panelową a tradycyjną,to wybieram blachodachówkę panelową.Parametry tej blachodachówki bardziej do mnie przemawiają i to ta blachodachówka jest u mnie nrem 1.
Świetne porównania blachodachówek panelowych czy tradycyjnych. zarówno jedne jak i drugie mają swoje plusy i minusy. Osobiście wybrałabym blachodachówkę panelową i dokładnie wyżej opisane są za nią wszystkie plusy przemawiające.
Blachówki panelowe dla mnie to lepszy wybór, maja duży wybór kolorów, łatwo je ułożyć na dachu, prosto je dowieść na miejsc i przechować a co ważne ładnie wyglądają na dachu i maja dobrą gwarancję. To najlepsze dla mnie rozwiązanie
Moim zdaniem pierwsze miejsce dla blachodachówki panelowej. Obecnie budowane domy mieszkalne prześcigają się w architekturze dachów. Mamy więc lukarny, podcienia, okna dachowe i wiele innych ozdobień dachowych. A w tym przypadku blachówka panelowa jest idealnym pokryciem dachowym.
Chyba wybór sprowadza się do tego czego akurat nam potrzeba. Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy.
Wybór blachodachówki zależy od rodzaju dachu, jego wielkości i nachylenia. Fajnie, że firma Blachy Prószyński produkuje swoje blachodachówki w wersji panelowej i tradycyjnej. Mamy możliwość wyboru.
Blachodachówka panelowa to zapewne lepsze rozwiązanie. Łatwiejszy i szybszy montaż to i oszczędność pieniędzy. Jednak ich cena jest na pewno wyższa od blachodachówek tradycyjnych, ale za tym idzie też jakość.
Nie wiedziałem iż w ofercie firmy Blachy Prószyński są dostępne balchodachówki panelowe i tradycyjne. Myślę iż bardzo dobrym pomysłem jest ich dostępność u jednego producenta. Ciekaw jestem czy w takmi przypadku, można wykonać pokrycie dachu łącząc oba te produkty.
Przy wyborze odpowiedniej dachówki wszystko sprowadza się do charakterystyki naszego dachu. Blachodachówka panelowa z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem dla dachów o skomplikowanych kształtach. Nie mniej jednak obydwa typy blachodachówek mają wiele zalet i każda z nich jest warta uwagi podczas wybierania pokrycia dachowego.