Blachodachówka

Blachodachówka panelowa Modus

Fachowcy wiedzą, że perfekcyjne ułożenie blachodachówki arkuszowej na skomplikowanych konstrukcjach dachów nie jest łatwe. Właśnie z myślą o takich dachach i łatwym układaniu pokrycia firma Blachy Pruszyński produkuje blachodachówkę panelową Modus.

Cechy ogólne

Blachodachówka Modus to eleganckie a zarazem trwałe pokrycie dachowe. Znajduje ono szerokie spektrum zastosowania niemal na wszystkich rodzajach dachów stromych o nachyleniu od 9° również na skomplikowanych konstrukcjach połaci. Wzór blachodachówki łączy w sobie tradycję i nowoczesność a przy tym perfekcyjnie wygląda na domach jedno- i wielorodzinnych, a także na obiektach gospodarczych, sakralnych i poddawanych renowacji.

Materiałem wykonania pokrycia Modus jest profilowana blacha obustronnie ocynkowana, którą dodatkowo powleka się kilkoma warstwami lakieru. Do wyboru jest powłoka połysk oraz matowa z 10-letnią gwarancją oraz Purmat z 30-letnią gwarancją.

Charakterystyka techniczna

Blachodachówkę Modus można nabyć jako jedno- lub dwumodułowy panel o wymiarach 1179 x 350 mm. Niewielkie wymiary są zaletą w porównaniu z tradycyjnymi arkuszami, przez co zyskuje się możliwość precyzyjnego i łatwego dopasowania do kształtu dachu, przy odpadach ograniczonych do minimum.

Blachodachówka modułowa PRUSZYŃSKI MODUS Arad

Blachodachówka modułowa PRUSZYŃSKI MODUS Arad

Istotną zaletą blachodachówki Modus jest niewielka masa, przez co zalicza się ją do najlżejszych pokryć – 4,7 kg/1 m2. Jak podkreśla Jan Grycuk, dekarz z wieloletnim doświadczeniem, właściciel firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Nowy Dach Białystok „[ …] to duże ułatwienie dla dekarza, ponieważ układanie blachodachówki Modus nie wymaga wykonywania ciężkiej więźby dachowej. Ciężar pokrycia ma również istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki nie trzeba jej wzmacniać, o ile jest w dobrym stanie.”

Warto podkreślić łatwy transport pokrycia ze względu na to, że blacha panelowa jest pakowana w pakiety. Ułatwia to jej przechowywanie, transport i rozładunek na placu budowy. Otwory montażowe są tak umiejscowione aby skutecznie maskowały wkręty montażowe. Z kolei dzięki odcinaniu blachodachówki po krawędzi kolejne panele bardzo dobrze przylegają i jest możliwe ich układanie na specjalnej listwie startowej, przy czym łączniki są niewidoczne.

Łatwy transport

Jako kluczową zaletę blachodachówki Modus dekarze wskazują łatwy montaż, dokładne pasowanie modułów oraz bezpieczną pracę z pokryciem eliminującą ryzyko skaleczenia. A do tego efekt końcowy jest imponujący!

Jednak pamiętajmy aby podczas układania pokrycia zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Do przenoszenia dachówki używajmy więc specjalnie przeznaczonej do tego odpowiednio podgiętej przedniej krawędzi. Jan Grycuk dodaje, że […]„transport blach modułowych na budowę, jak i na dach, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wielu pracowników, wystarczą dwie osoby. Niewielkie wymiary blachodachówki panelowej pozwalają ograniczyć straty materiałowe, a dzięki modułowemu systemowi montażu unikniemy błędów związanych z niedokładnym pomiarem połaci.”

Łatwy montaż

Podczas montażu pokrycia kolejność układania jest dowolna. Prace montażowe można rozpocząć od okapu. Moduł znajdujący się bezpośrednio nad okapem musi wystawać poza okap ok. 40-45 mm. Blacha jest układana rzędami w stronę kalenicy. Wielu dekarzy praktykuje również montaż w odwrotnej kolejności ze względu na możliwość łatwego poruszania po dachu. Moduły można montować zarówno od lewej do prawej strony jak i od prawej do lewej strony dachy. Wybierając miejsce rozpoczęcia układania pokrycia warto wziąć pod uwagę elementy dachu takie jak kominy, lukarny, okna połaciowe itp. Układanie blachodachówki Modus można rozpocząć właśnie od tych elementów konstrukcyjnych. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie materiału do szerokości lub długości połaci przy ograniczeniu do minimum cięcia modułów. W opinii Jana Grycuka „[…] wykorzystanie blachodachówek panelowych to jeden z najszybszych sposobów na wykonanie pokrycia. Modus jako symetryczne pokrycie umożliwia montaż pokrycia od dowolnej strony oraz wykonywanie niewidocznych zakładów pionowych – dodaje Jan Grycuk. – Możliwość układania od kalenicy to istotna cecha ze względu na bezpieczeństwo pracy dekarzy, znacznie ograniczenie chodzenia po pokryciu dachowym, a także możliwość składowania na łatach. Co ważne, firma Blachy Pruszyński oferuje do wszystkich blachodachówek niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich” – dodaje Jan Grycuk.

Blachodachówka modułowa Modus to nie tylko trwałość, niebanalny wygląd dachu oraz łatwe przechowywanie i montaż. Warto również podkreślić, że klient na etapie wyboru zyskuje możliwość wyboru bogatej kolorystyki pokrycia przy różnorodnych powłokach ochronnych. W podstawowej palecie do wyboru jest 25 barw a dzięki zastosowaniu specjalnej technologii barwienia pokrycie jest odporne na działanie fotochemicznych procesów starzenia zapewniając trwałość koloru przez wiele lat.

 

logo modus

Szczegółowe informacje o pokryciu można znaleźć na www.pruszynski.com.pl Blachy Pruszyński

4.9/5 - (56 votes)

Data publikacji: 3 czerwca, 2017

Autor:

4.9/5 - (56 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. irta
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Lekka, panele w niedużych rozmiarach, szczególnie praktyczne przy kończeniu rzedu układania, przy docinaniu nieduże straty materiałowe. Układanie można rozpocząć z każdego miejsca. Wszystkie wymienione atuty na pewno zwiększą liczbę potencjalnych nabywców tego modelu.

 2. kama
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Fajnie że te pokrycia można montować od dowolnej strony, nie każde blachodachówki na to pozwalają. Istotne jest tez to, żeby nie tracić materiałów a Modus tworzy do tego idealne pokrycia.

 3. panelik
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Naprawdę wygodna, łatwa w montażu blachodachówka panelowa o niewielkich wymiarach i do tego estetycznie prezentująca się. Dużym plusem jest gwarantowana szczelność pokrycia oraz długoletnia gwarancja. Bogata kolorystyka pozwala zadowolić najwybredniejsze gusta inwestorów.

 4. Aleksandra
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Łatwy montaż tej blachodachowki jest jej bardzo dużym atutem. Fajnym rozwiązaniem jest dowolna możliwość montażu, np. od okapu.

 5. Wojtek
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Fajnie, że firma Blachy Pruszyński produkuje blachodachówkę panelową Modus do tak skomplikowanych konstrukcji dachowych, które można szybko pokryć. Zalety takie jak niezbyt wielki format i waga ułatwiają transport i montaż. Wezmę pod uwagę ofertę firmy Pruszyński.

 6. Stefan
  czwartek, 14 grudnia, 2017

  Blacho-dachówka Modus to eleganckie a zarazem trwałe pokrycie dachowe. Jak dla mnie na pewno znajdzie zastosowanie niemal na wszystkich rodzajach dachów. Łatwość układania to kolejna zaleta, wiele dostępnych kolorów to kolejny plus. Łatwo można materiał przetransportować, długa gwarancja to zaleta na którą ja osobiście zwracam uwagę. Sam dach wygląda ciekawie i na pewno zwraca uwagę sąsiadów.

 7. Waldi
  piątek, 15 grudnia, 2017

  Zastosowanie blachodachówki Modus, ma najczęściej na stromych dachach, ale również stosuje sie na budowlach domków jednorodzinnych itp.Dobrze jest ze są firmy takie jak Blachy Pruszynski , które produkują tego typu blachodachówki .Ich zaletą jest trwałość , łatwośc transportu , jak i wybór kolorów .

 8. maleszyka
  piątek, 15 grudnia, 2017

  Nie dość, ze piękna to ma jeszcze wiele rodzajów. Każdy znajdzie coś na swój dach.

 9. Jacek
  piątek, 15 grudnia, 2017

  Blachodachówka Modus jak dla mnie jest rewelacyjna,a jej parametry techniczne przekonały mnie,że warto taką blachodachówkę położyć na moim dachu.Już na wiosnę taka blachodachówka będzie położona na moim dachu.

 10. Alex
  piątek, 15 grudnia, 2017

  Więcej zalet niż wad. Jeśli bym miał wybierać, zawsze wybiorę lżejszy dach. A okres gwarancji, i szybkość montażu, też daje plus.

 11. Stanisław
  niedziela, 17 grudnia, 2017

  Nie wiedziałem iż firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie pokrycia dachowe w postaci paneli modułowych. ten rodzaj blachodachówki to bardzo ciekawe i interesujące rozwiązanie. Z opisu wynika iż jest ona łatwa w montażu oraz dostępna w dużej gamie kolorów. Myślę iż w przyszłości skorzystam z oferty firmy Blachy Pruszyński.

 12. modny panel
  czwartek, 29 marca, 2018

  Wymiary panelu, ich ciężar są dużym plusem blachodachówki Modus. Z pewnością ułatwia to montaż przy skomplikowanych połaciach dachowych. Dodatkowo zabezpieczenie blachodachówki gwarantujące długoletnie użytkowanie zwiększa jej atrakcyjność. Wygląda na strzał w dziesiątkę.

 13. czarny
  czwartek, 29 marca, 2018

  Blachodachówka o wielu zaletach: lekka, wymiary łatwe do układania i o łatwiejszy dopasowaniu, prostszy transport, mniejsza liczba potrzebnych ludzi przy podawaniu na dach. Wiele atutów, plusów przy tych panelach na pewno zwiększy popyt.

 14. KamilDz.
  czwartek, 29 marca, 2018

  Widziałem u sąsiada dach wykonany z blachodachówki panelowej Modus firmy Prószyński i muszę powiedzieć, że efekt końcowy rzeczywiście był imponujący. Montaż dachu przebiegał bardzo szybko. Lepiej wybrać wersję purmat z 30-letnią gwarancją bo w końcu dach robimy na lata.

 15. Andrzej
  czwartek, 29 marca, 2018

  Bardzo dobra oferta ma wiele zalet, lekkie pokrycie dachowe, łatwo przewieźć i przechować, szybko się układa dach, długoletnia gwarancja, pełna ochrona dachu, szczelność, do wyboru sporo kolorów. Zalet jest sporo oferta dla każdego jak dla mnie warto zapoznać się z nią bliżej.

 16. Witek
  niedziela, 1 kwietnia, 2018

  Blachodachówka panelowa Modus to idealne rozwiązanie ze względu na swoją uniwersalność. Świetnie odnajduje się na skomplikowanych konstrukcjach dachów, ułatwiony montaż i bezproblemowy transport. Do tego wygląd pierwsza klasa, jakość wykonania także bez zastrzeżeń. Firma Blachy Pruszyński doskonale się tutaj spisała.

Podobne artykuły