Blachodachówka

Blachodachówka PŁASKA PLUS od Blachy Pruszyński

To odpowiedź na wciąż rosnący trend minimalistyczny. Zmodyfikowaliśmy blachodachówkę PŁASKĄ, usuwając delikatne przetłoczenie na powierzchni panelu. Dzięki temu otrzymaliśmy idealnie płaską powierzchnię, która teraz jest tak często poszukiwana przez inwestorów. Stworzona z myślą o nowoczesnym budownictwie, tworzy nienachalny rysunek na dachu.

Blachodachówka PŁASKA PLUS

Blachodachówka PŁASKA PLUS może być także wykorzystana jako oryginalne wykończenie elewacji. Niewidoczny system mocowania wpływa pozytywnie na estetykę wykończenia. Dostępna jest w postaci paneli jednomodułowych i może być układana na dachach o pochyleniu powyżej 15° w sposób tradycyjny lub na cegiełkę, nie wymaga pełnego deskowania. Niski profil krycia – zaledwie 3 mm – zapewnia szeroką powierzchnię krycia, co wpływa korzystnie na ekonomiczny aspekt zastosowania wyrobu. Montaż blachodachówki PŁASKIEJ PLUS nie powinien nastręczyć profesjonalnej ekipie dekarskiej problemów. Jednak, aby pokrycie było trwałe i estetyczne, należy przestrzegać zaleceń producenta, zadbać o szczelność, dobrą izolację cieplną oraz wentylację – ma to wpływ na funkcjonalność nie tylko dachu, ale i całego budynku. Dopełnieniem pięknego dachu są obróbki blacharskie i – wbrew pozorom – jest ich naprawdę sporo. Najprościej ujmując, występują w miejscach połączenia połaci, na szczytach i krańcach dachu.

długość modułu320 mm
wysokość przetłoczenia30 mm
wysokość profilu3 mm
szerokość użytkowa1210 mm
szerokość całkowita~1245 mm
min. nachylenie połaci15°
akcesoriawkręty, uszczelki, kołnierze uszczelniające, obróbki, farby zaprawkowe

Dekarze często wykonują je z arkuszy blachy na placu budowy, część z nich możemy także zakupić u producentów blachodachówek. Gotowe obróbki blacharskie to wygodne rozwiązanie, ponieważ dostaniemy je w takim samym odcieniu i powłoce co blachodachówki układane na dachu.

PURMAT i PURLAK – powłoki poliuretanowe

Powłoki stworzone z grubej warstwy poliuretanu to bardzo dobre rozwiązanie dla trwałości dachu. Do tych powłok należy PURMAT, którego matowa powierzchnia sprawia wrażenie głębi i ciepła. Bez względu na kierunek zorientowania dachu, powłoka zachowuje swój jednolicie matowy wygląd. 50-milimetrowa warstwa skutecznie chroni pokrycie przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – odbarwienie blachodachówki nie jest już problemem. Również ryzyko korozji zostało zminimalizowane do minimum, dzięki czemu pokrycie możemy zastosować nawet w obszarach o dużym stopniu agresywności środowiska. Firma Blachy Pruszyński na dowód skuteczności tej powłoki daje na nią aż 50 lat gwarancji. Takimi samymi właściwościami charakteryzuje się powłoka PURLAK, która jest wersją tego lakieru o połyskującym wykończeniu. Poliuretan jest odporny na ścieranie, płowienie oraz dobrze znosi formowanie.

4.7/5 - (47 votes)

Data publikacji: 17 kwietnia, 2021

Autor:

4.7/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. minimalista
  poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

  Nowoczesne, proste i jednocześnie estetyczne pokrycia dachowe coraz częściej stanowią atrakcyjny wybór inwestorów. Dochodzi do tego również łatwy i oszczędny montaż, wysoka trwałość oraz doskonałe parametry techniczne. To wszystko sprawia, że produkt staje się atrakcyjny.

 2. kos
  poniedziałek, 19 kwietnia, 2021

  Podoba mi się taka oryginalna blachodachówka płaska jaką oferuje firma Pruszyński.Dach mojego domu pokryty taką blachodachówką z pewnością będzie dobrze się prezentował.

 3. filip56
  środa, 24 sierpnia, 2022

  Nowoczesne to jest pokrycie ale nie powiedział bym że proste w montażu. Każdy dekarz wie że ten rodzaj krycia jest jednym z trudniejszych.

 4. Gumisok
  wtorek, 4 kwietnia, 2023

  Dachówka płasku plus Pruszyński ładna wizualnie, ale nic poza tym. Rozchodzi się na zamkach. Pruszyński twierdzi, że to wina łat, które powinny być certyfikowane, o czym nie raczył wspomnieć przy zakupie, ani w instrukcji. Problem im znany, ale zwalają winę na drewno. Może to jednak wina dachówki? Nie polecam.

Podobne artykuły