Blachodachówka

Blachodachówka zasuwana wzdłużnie

Mnogość blachodachówek dostępnych na rynku kieruje ku przekonaniu, że wymyślono już wszystko. Kreowanie zapotrzebowania pozwala uzyskać rewelacyjne wielokontekstowe efekty, na przykład w postaci blachodachówki bez widocznych wkrętów z łączeniem poprzez zasuwanie.

Za marką systemów dachowych Bratex stoi już 30 lat doświadczenia. Polski producent zlokalizowany jest w nowoczesnym i nowopowstałym zakładzie, gdzie systematycznie wprowadza do oferty nieszablonowe produkty. Propozycja na początek sezonu 2021, to blachodachówka z ukrytą listwą montażową, koncepcyjne niemalże identyczna, jak znany wszystkim rąbek zatrzaskowy.
Spółka Bratex Dachy już w 2011 roku wprowadziła do oferty blachodachówkę z ukrytym montażem i poprzecznym zaciągiem w postaci wstecznego (cofniętego) przetłoczenia. Produkt nie zyskał oczekiwanej aprobaty u wykonawców i po niedługim okresie został wycofany z oferty.

Tym razem firma proponuje zupełnie odmienne podejście do pokrycia bez widocznych wkrętów. Jest to blachodachówka o zwężonej szerokości z listwą montażową, którą przykręca się wykorzystując łączniki takie jak do rąbka zatrzaskowego. Blachodachówka na połączeniu wzdłużnym jest zasuwana zawiniętym na krawędzi nakrywającej felcem w ukrytą kieszeń na fali nakrywanej. Zgodnie z filozofią rozwoju produktów marki Bratex, blachodachówka zasuwana jest produktem systemowym z serii hybrydowych. Oznacza to, że posiada wszystkie cechy dotychczas zastosowane w tej linii wyrobów i będzie oferowana w modelu arkuszowym oraz na wymiar.

Blachodachówka zasuwana
Blachodachówka zasuwana

Blachodachówka zasuwana oferuje unikatowe cechy dla tej klasy produktu.

 • Przede wszystkim bezproblemowe łączenie wzdłużne, ponieważ spasowanie arkuszy polega na dociągnięciu do oporu arkusza nakrywającego.
 • Efekt wizualny ciężkiej dachówki uzyskujemy dzięki zakładowi wzdłużnemu, którego częścią jest kieszeń w formie szczeliny.
 • Brak wkrętów na powierzchni blachy, to nie tylko aspekt estetyki, lecz większa pewność w kontekście całkowitej trwałości produktu i braku korelacji z elementami komplementarnymi.
 • Zwężona szerokość arkusza do 517 mm w porównaniu do tradycyjnego 1175 mm pozwala nadzwyczajnie łatwo manewrować panelami na dachu. Jeszcze wygodniej niż rąbkiem zatrzaskowym, ponieważ blachodachówka z racji przetłoczeń jest produktem o wysokiej sztywności.

Produkt będzie dostępny w ofercie spółki Bratex Dachy w pierwszym kwartale 2021 roku.

Kolejną nowością na nadchodzący sezon jest blachodachówka hybrydowa Bratex Horizon o segmentowej charakterystyce powierzchni, symbolizująca dachówki w kształcie trapezu. Wyrób z racji przynależności do serii hybrydowych będzie posiadał wszystkie cechy blachodachówki systemowej. Oferowana będzie dostępność w formie arkuszy lub na żądany wymiar z dokładnością do 1mm dzięki modułowi o elastycznej długości Bratex Flexi-End, bez martwych zakresów.

Skontaktuj się z Doradcą Produktu:

Michał Tober, północ Polski
miachal.tober@bratex.pl
kom. +48 668 896 858

Adam Kotliński, południe Polski
adam.kotlinski@bratex.pl
kom. +48 734 219 120

www.bratex.pl

4.8/5 - (19 votes)

Data publikacji: 6 marca, 2021

Autor:

4.8/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 8 marca, 2021

  Blachodachówki trwale funkcjonują na rynku pokryć dachowych. Każda innowacja sprawia, że stają się coraz bardziej popularne, przy jednocześnie lepszych parametrach i atrakcyjnych cenach. Na budowach w mojej okolicy dachów pokrywanych blachodachówką jest coraz więcej. I często dopiero z bliska można zauważyć rodzaj wybranego materiału.

 2. Krzysztof
  wtorek, 16 marca, 2021

  blachodachówka to popularny rodzaj pokrycia. zmiana techniki montażu daje lepszy efekt wizualny na pewno spodoba się klientom. zawsze jakaś nowa opcja do zaproponowania

Podobne artykuły