Blachodachówka

Blachodachówki modułowe Florian Centrum

Znany z produkcji wytrzymałych, estetycznych, łatwych w montażu i spełniających najsurowsze wymagania techniczne producent blaszanych pokryć dachowych i elewacyjnych – Florian Centrum – działa na polskim rynku już 25 lat! Wszystkie produkty spółki wyróżniają się doskonałymi parametrami i najwyższą jakością.

Szeroka oferta produktów

Firma Florian Centrum od początku rozpoczęcia swojej działalności, w 1996 roku w Kutnie, stawia na najlepszą jakość oferowanych produktów, dlatego też jest kojarzona z niezawodnością i solidnością.
Od września 2004 roku spółka posiada Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 wydany przez TÜV Rheinland InterCert Kft, który jest świadectwem spełniania przez producenta wysokich norm w zakresie przetwórstwa i sprzedaży blach stalowych, profilowanych, ocynkowanych i ocynkowanych z powłokami organicznymi oraz produkcji stalowych płyt warstwowych

Bogata oferta producenta obejmuje materiały budowlane spełniające najsurowsze wymagania techniczne, które są potwierdzone licznymi certyfikatami i atestami hutniczymi:
pokrycia dachowe (od blach trapezowych po blachy dachówkowe)
– materiały i akcesoria wykończeniowe
– obróbki standardowe i indywidualne
– płyty warstwowe.
Dziś postanowiliśmy wziąć pod lupę blachodachówki modułowe.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum FINEZJA
Blachodachówka modułowa Florian Centrum FINEZJA

Blachodachówka FINEZJA

Wytwarzana jest z wysokiej jakości blachy powlekanej odpornymi powłokami, które gwarantują wysoką trwałość i występują w szerokiej gamie kolorystycznej:
– poliuretanowymi PURMAT lub PURLAK z 50-letnią gwarancją
– hybrydowymi PURMAX z 40-letnią gwarancją
– TOPMAT – 35 μm.
Finezja jest lekka i łatwa w montażu. Bardzo często stosowana jest przy skomplikowanym kształcie pokrycia dachowego. Podstawowe dane arkusza: szerokość efektywna 1120 mm, długość całkowita 713 mm, wysokość profilu 20 mm, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum FREJA
Blachodachówka modułowa Florian Centrum FREJA

Blachodachówka FREJA

Wytwarzana jest we wszystkich dostępnych powłokach: poliestrowych, poliuretanowych oraz w hybrydowej powłoce PURMAX. Cechuje się klasycznym, ponadczasowym motywem, który idealnie wpisuje się w ceniony nurt skandynawski. Podstawowe dane arkusza: szerokość efektywna 1110 mm, długość całkowita 710 mm, wysokość profilu 17 mm, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka płaska Florian Centrum IDA
Blachodachówka płaska Florian Centrum IDA

Blachodachówka płaska IDA

Wyróżnia się nowoczesnym kształtem, który podkreśla prostą formę dachu i domu. Dobrze się prezentuje zarówno na domach jednorodzinnych, jak i w zabudowie przemysłowej. Jest ekonomiczna i prosta w montażu, a dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnymi powłokami organicznymi i metalicznymi. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1207 mm, długość modułu 320 mm, wysokość profilu 3 mm, minimalne nachylenie połaci 9°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum ROZALIA
Blachodachówka modułowa Florian Centrum ROZALIA

Blachodachówka ROZALIA

Produkowana we wszystkich dostępnych w katalogu spółki powłokach, idealnie sprawdza się na dachach o prostej konstrukcji. Dostępna jest w dwóch wersjach: jednopaletowej lub dwupaletowej. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1105 mm, długość całkowita 730 mm, wysokość profilu 27 mm, minimalne nachylenie połaci 9°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum LIDIA
Blachodachówka modułowa Florian Centrum LIDIA

Blachodachówka LIDIA

Cechuje się oryginalnym i nowoczesnym kształtem z wysokim przetłoczeniem. Producent oferuje ją we wszystkich dostępnych powłokach (Purmat, Purlak, Purmax, Topmat) i kolorach w wersji jedno- lub dwupaletowej. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1120 mm, długość całkowita 720 mm, wysokość profilu 23 mm, minimalne nachylenie połaci 9°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum Maja
Blachodachówka modułowa Florian Centrum Maja

Blachodachówka Maja

Doskonale sprawdza się przy pokryciu dachów o skomplikowanej konstrukcji, ponieważ jest docinana po krawędzi na żądaną długość. Otrzymamy ją w dwóch wariantach do wyboru: jedno- oraz dwumodułowych paneli. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1080 mm, długość całkowita 715 mm, wysokość profilu 35 mm, minimalne nachylenie połaci 9°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Blachodachówka modułowa Florian Centrum Tamara
Blachodachówka modułowa Florian Centrum Tamara

Blachodachówka Tamara

Wytwarzana jest wewszystkich dostępnych w katalogu powłokach: poliestrowych, poliuretanowych oraz w hybrydowej powłoce PURMAX. Przeznaczona przede wszystkim do pokrycia dachów o skomplikowanej połaci, gwarantuje zredukowaną do minimum ilość odpadów. Dostępna jest w dwóch wersjach: jednopaletowej lub dwupaletowej. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1150 mm, długość całkowita 720 mm, wysokość profilu 25 mm, minimalne nachylenie połaci 9°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Panel dachowy Florian Centrum RITA
Panel dachowy Florian Centrum RITA

Panel dachowy RITA

Produkowany z blachy powlekanej, cechuje się niskim profilem i szeroką powierzchnią krycia, co sprawia, że pokrycie jest bardzo ekonomiczne. Podstawowe dane arkusza: szerokość użytkowa 1205 mm, długość modułu 370 mm, wysokość profilu 5 mm, minimalne nachylenie połaci 15°, waga 1 m2 około 4,7 kg.

Więcej informacji na temat produktów Florian Centrum znajdziecie na stronie www.floriancentrum.com.pl

4.7/5 - (28 votes)

Data publikacji: 16 stycznia, 2021

Autor:

4.7/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  wtorek, 19 stycznia, 2021

  Blachodachówki modułowe to ciekawa propozycja. Szeroka oferta przy ekonomicznym wykorzystaniu do duży bonus przy analizie wariantów pokrycia dachu. Osobiście byłbym skłonny wybrać jeden z wariantów i wydaje mi się, że byłby on znacznie ciekawszy i pewniejszy niż tradycyjna blachodachówka.

 2. Sebastian
  czwartek, 28 stycznia, 2021

  Super. Polecam.

 3. Moniqa46
  czwartek, 28 stycznia, 2021

  Hmmm, nie słyszałam o tej firmie, ale też nie jestem jakąś specjalistką w tym temacie… Ze swojej strony mogę jednak polecić firmę Regamet, z której usług korzystałam stawiając wraz z mężem dach w naszym domu. Ich blachodachówki są naprawdę solidne i warto w nie zainwestować, bo mamy je na dachu od kilku dobrych lat i jak na razie nie zauważyliśmy jakichkolwiek problemów. Dużo się nasłuchałam złego o blachodachówkach, ale okazało się, że większość obaw jest zupełnie bezpodstawna. Polecam :)!

Podobne artykuły