Blachodachówka

Blachodachówki panelowe – najbogatsza na polskim rynku oferta stalowych pokryć panelowych

Blachodachówki panelowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, jednak szybko zdobyły szeroką rzeszę zwolenników. Sprawdzą się na każdym dachu, nawet tym najbardziej nietypowym i rozbudowanym, z wieloma załamaniami. Na polskim rynku liderem jest firma Blachy Pruszyński, która może pochwalić się najbogatszą – stale poszerzaną i dostosowywaną do potrzeb klientów – ofertą rynkową.


Blachodachówki panelowe oferowane są jako niewielkie arkusze, które mają takie same wymiary i tworzą kompletny system dachowy gotowy do montażu. Do wyliczenia odpowiedniej ilości materiału wystarczy jedynie informacja o metrażu powierzchni do pokrycia. Powoduje to, że dostajemy wszystkie niezbędne elementy od razu, nie czekając na zamówiony towar. Arkusze pakowane są w paczki i na plac budowy przywożone na paletach. Tak zapakowane blachodachówki nie stwarzają problemów podczas transportu, rozładunku i, co ważne, montażu. Po dostarczeniu materiału na plac budowy dekarz może od razu przystąpić do pracy, gdyż nie musi dopasowywać poszczególnych arkuszy do siebie. Wśród licznych zalet blachodachówek modułowych należy wymienić także ograniczenie odpadów do minimum, najczęściej jest to 5% zamówionego materiału (nawet przy najbardziej skomplikowanych dachach).

Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński dostępne są w bardzo wielu wzorach – od zupełnie prostych po wyszukane kształty – dzięki czemu z łatwością można dopasować je do elewacji każdego budynku oraz otoczenia. Firma oferuje do wszystkich blachodachówek panelowych niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i inne obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich, a także systemy rynnowe.

MODUS

To blachodachówka docinana po krawędzi, dostępna w postaci jedno- i dwumodułowych paneli, montowana w sposób tradycyjny za pomocą wkrętów. Kształt blachodachówki MODUS jest bardzo zbliżony do pokrycia ARAD Premium, na jednak nieco inne połączenie arkuszy, gdyż łączą się one pod kątem prostym. MODUS występuje we wszystkich powłokach i kolorach z oferty firmy.

Fot. 2. ARAD PREMIUM. Blachodachówki panelowe

Fot. 2. ARAD PREMIUM.

ARAD

To nowe rozwiązanie montażowe i zupełnie nowy kształt. Specjalne profilowanie powoduje, że pokrycie to wygląda bardzo efektownie i niestandardowo. Dodatkowo wyposażone są w ukośne przetłoczenia, które nie tylko poprawiają wygląd dachu, ale mają również znaczenie praktyczne – zwiększają sztywność materiału. Pokrycie oferowane jest w postaci dwumodułowych paneli. ARAD zdecydowanie wyróżnia się na tle oferty rynkowej. Zalety blachodachówki to: minimalizacja strat w materiale, łatwość i szybkość montażu możliwe dzięki zastosowaniu gotowych otworów montażowych oraz całkowite zamaskowanie wkrętów użytych do montażu. ARAD Premium dostępny jest w dwóch doskonałych powłokach poliuretaniowych – PURMAT i PURLAK z 30-letnią gwarancją.

Fot. 3. TUR. Blachodachówki panelowe

Fot. 3. TUR.

TUR optymalnie dopasowany

Blachodachówka panelowa wyróżnia się nieco surowym, wyrazistym kształtem. Dostępna jest w postaci jedno- i dwumodułowych paneli. Jak wszystkie blachodachówki panelowe w ofercie firmy Blachy Pruszyński, TUR dostępny jest od ręki i idealnie sprawdzi się jako pokrycie dachów o skomplikowanej połaci, gwarantując minimalną ilość odpadów. Wygodne pakowanie w paczkach, ułożonych na europaletach znacznie ułatwia transport i składowanie na budowie. Panele TUR produkowane są we wszystkich powłokach i kolorach z oferty. Ponadto TUR dostępny jest również w postaci tradycyjnej blachodachówki produkowanej na konkretny wymiar – pod nazwą handlową GRYF.

Fot. 4. REGLE. Blachodachówki panelowe

Fot. 4. REGLE.

REGLE jak gont drewniany

Panele dachowe jednomodułowe REGLE to odpowiedź na coraz popularniejszy trend budowania domów z bali, zajazdów i restauracji o charakterze regionalnym. Swoim kształtem przypominają gont drewniany i są dedykowane głównie budynkom drewnianym oraz domom o architekturze w stylu zakopiańskim. Jest to jedyne pokrycie o takim kształcie na polskim rynku produkowane z blachy powlekanej, co wobec konkurencyjnych paneli z posypką czyni je znacznie tańszym. Niski profil, a więc i szeroka powierzchnia krycia (aż 1205 mm szerokości efektywnej) czynią wybór paneli REGLE jeszcze bardziej ekonomicznym. Szybki i nieskomplikowany montaż za pomocą powlekanych gwoździ gwarantuje estetyczne wykończenie. Pokrycie REGLE w postaci jednomodułowych paneli produkowane jest w dwóch doskonałych powłokach: poliuretan połysk PURLAK (5 kolorów) oraz poliuretan matowy PURMAT (6 kolorów).

Fot. 5. KARO. Blachodachówki panelowe

Fot. 5. KARO.

KARO oryginale pokrycie

Wykonane z blachy powlekanej to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy chcą, by dach wyglądał oryginalnie. Panele dostępne są w powłokach mat gruboziarnisty PURMAT, ale istnieje możliwość wykonania ich w każdej innej powłoce i kolorze z oferty. Montowane na dachach z pełnym deskowaniem na tzw. haftki. Ciekawy kształt tego pokrycia gwarantuje, że cały budynek zyska niepowtarzalny charakter. Panele KARO doskonale prezentują się również jako element kompozycji – w roli obudowy komina lub jako pokrycie elewacji (np. obudowa lukarny). Panele KARO występują w trzech rozmiarach 555, 345 i 245. Ponadto, by ułatwić pracę montażystom, w ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdują się gotowe panele startowe.


NOWOŚCI – blachodachówki panelowe REN I IRYD

Fot. 6. REN. Blachodachówki panelowe

Fot. 6. REN.

Blachodachówka REN Panel doskonale pasuje do różnych typów domów. To pierwsza na rynku blachodachówka o pochylonym kształcie. Spośród innych pokryć blaszanych wyróżnia się estetycznym i nietuzinkowym wyglądem. Jej innowacyjny kształt umożliwi wyróżnienie się obiektów na tle innych oraz płynne wkomponowanie się w otaczające je środowisko. Najnowsze pokrycie Blachy Pruszyński sprawdzi się nawet na dachach o bardzo ekstrawaganckich i skomplikowanych kształtach. Dzięki swojemu oryginalnemu wyprofilowaniu odznacza się mniejszą skłonnością do osadzania się zanieczyszczeń.

Fot. 7. IRYD. Blachodachówki panelowe

Fot. 7. IRYD.

Blachodachówka płaska IRYD zachwyca swym minimalistycznym, surowym wyglądem harmonizującym z aktulanymi trendami architektonicznymi. Ponadto płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie. Blachodachówka płaska IRYD o powściągliwym, nieco surowym ksztacie idealnie wpisuje się w obecnie panującą modę niczym niezakłóconych przestrzeni. Ponadto świetna funkcjonalność użytkowa, trwałość, niezawodność, odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantują skuteczną ochronę wnętrza budynków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To lekkie pokrycie dachowe sprawdzi się nie tylko podczas budowy nowych dachów, ale również podczas renowacji starych domów, budynków mieszklanych i użyteczności publicznej. Blachodachówka płaska IRYD może być także wykorzystana rónwnież jako oryginalne wykończenie elewacji. Niewidoczny system mocowania wpływa pozytywnie na estetykę wykończenia. Blachodachówka płaska IRYD dostępna jest w postaci paneli jednomodułowych i może być układana na dachach o pochyleniu powyżej 15° w sposób tradycyjny lub na cegiełkę, nie wymaga pełnego deskowania.


Fot. 8. BOND. Blachodachówki panelowe

Fot. 8. BOND.

BOND z posypką

Blachodachówka Bond Exclusive to lekkie pokrycie dachowe z posypką kamionkową. Podstawę pokrycia tworzy wysokiej jakości blacha stalowa ze specjalnym wykończeniem powierzchni – metalizowaną termicznie warstwą ALUSAT – stopem aluminium, cynku oraz krzemu. Pokrycie jest produkowane w 6 podstawowych kolorach i w 6 na życzenie klienta.

www.pruszynski.com.pl

Blachy Pruszyński

4.9/5 - (40 votes)

Data publikacji: 4 marca, 2018

Autor:

4.9/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sandra
    czwartek, 16 lipca, 2020

    Blachy Pruszyński to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku pokryć. Zaletą blachodachówek panelowych jest to, że nie ma potrzeby dopasowywania arkuszy do siebie i ograniczenie odpadów do minimum.

Podobne artykuły