Blachy dachowe

BLACHPROFIL 2 – firma kompletna

BLACHPROFIL 2 to kompleksowe rozwiązania dla budownictwa indywidualnego, inwestycyjnego i przemysłowego oraz przetwórstwa stali. W ofercie firmy znajduje się cała gama produktów do pokryć dachowych i elewacyjnych, a także obróbki blacharskie i akcesoria.

Dachówki modułowe ZET®

Jednym z najbardziej cenionych produktów BP2 są blaszane dachówki modułowe ZET®. Ich nazwa pochodzi od charakterystycznego przetłoczenia typu „Z”, do którego firma posiada zastrzeżone prawa autorskie. Przetłoczenie to działa na zasadzie zamka, eliminując konieczność zszywania arkuszy i powodując powstawanie głębokich cieni na powierzchni dachu, które ukrywają wkręty i łączenia. Jednak jego największą zaletą jest nieosiągalna dla innych produktów ochrona krawędzi ciętych przed korozją. Dachówki dostępne są w dwóch wariantach: ekonomicznym ZET®Roof oraz ZET®Look, w którym całkowicie wyeliminowano widoczne wkręty. Dachówki ZET® wyróżnia wysoka estetyka: symetryczność modułu, niewidoczne elementy mocujące, wzór przypominający w odbiorze tradycyjną dachówkę ceramiczną, ale przede wszystkim gwarantowana powtarzalność koloru i struktury. W wyniku badań laboratoryjnych, producent zdecydował się udzielać na produkty ZET® najdłuższej gwarancji na polskim rynku budowlanym – aż 55 lat!

Modułowa dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 ZET.

Modułowa dachówka blaszana ZET.

System rynnowy INGURI®

To trwały i funkcjonalny system rynnowy produkowany z obustronnie powlekanej stali Aluzinc i materiału wsadowego od renomowanego dostawcy. Jakość materiałów i wykonania gwarantuje wieloletnią odporność na korozję czy przebarwienia, a optymalny kształt i głębokość rynien pozwalają efektywnie odprowadzać wodę nawet podczas intensywnych i długotrwałych opadów. System sprzedawany jest w siedmiu kolorach powłok i składa się z dwudziestu elementów, które zostały zaprojektowane tak, aby gwarantować poprawne spasowanie oraz szybki i łatwy montaż. INGURI® doskonale uzupełniają i wykańczają wszystkie pokrycia dachowe BP2.

Panel dachowy BLACHPROFIL 2 LAMBDA.

Panel dachowy LAMBDA.

Panele dachowe LAMBDA®

Panele dachowe to proste i uniwersalne formy, które umożliwiają indywidualne dopasowanie parametrów, a tym samym dowolne kształtowanie stylu dachu. LAMBDA® pozwala osiągnąć efekt zarówno nowoczesnego, jak i tradycyjnego budynku. Niezależnie od wyboru, wysoką estetykę zapewnia specjalna konstrukcja paneli, która ukrywa wszelakie mocowania. Z kolei zatrzaskowy zamek to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu panel jest łatwy i szybki w montażu, a przede wszystkim – nie wymaga dodatkowych elementów łączących.

Blacha trapezowa BLACHPROFIL 2 T-35.

Blacha trapezowa T-35.

Budownictwo inwestycyjne

BLACHPROFIL 2 to także rozwiązania systemowe dla budownictwa przemysłowego i inwestycyjnego. Firma oferuje m.in. konstrukcyjne blachy trapezowe w zakresie od T7 do T160. Te uniwersalne produkty sprawdzają się zarówno w mniejszych zabudowaniach typu wiata, garaż, jak i w wielkopowierzchniowych halach produkcyjnych czy obiektach handlowych. Kaseta elewacyjna to z kolei wewnętrzny element systemu pokryć elewacyjnych, który charakteryzuje się szybkością i łatwością montażu, wysoką izolacyjnością, a także dużą wytrzymałością przy bardzo małym ciężarze. Dzięki temu kasety elewacyjne to najlepszy wybór dla inwestycji realizowanych pod dużą presją czasową i z surowymi wymogami bezpieczeństwa. BP2 dodatkowo oferuje klientom możliwość indywidualnej perforacji kasetonów w szerokim zakresie wymiarów i kształtów.

Płyty warstwowe

Z początkiem 2018 roku grupa kapitałowa BLACHPROFIL 2 powiększyła się o zakład produkcyjny MARCEGAGLIA w Rumunii, dzięki czemu ofertę firmy uzupełniły trzy rodzaje płyt warstwowych dachowych i trzy rodzaje ściennych. Ten nowoczesny i wyjątkowo lekki produkt budowlany o szerokim zastosowaniu i wysokiej efektywności kosztowej, pozwala skrócić czas budowy nawet o 50-60% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Największe zalety płyt warstwowych to: szybkość i łatwość montażu, minimalizacja robót wykończeniowych, doskonały efekt izolacyjności cieplnej przegród, energooszczędność i niezależność wobec warunków pogodowych. BP2 oferuje płyty warstwowe z trzema rodzajami rdzenia: PUR, PIR i wełna mineralna

Stalowe Centrum Usługowe

Zwieńczeniem oferty BLACHPROFIL 2 są specjalistyczne obróbki stali w ramach Stalowego Centrum Usługowego, które służy najbardziej wymagającym klientom, poszukującym materiałów o określonych właściwościach i stopniu przetworzenia. SCU umożliwia m.in. cięcie wzdłużne, wycinanie nietypowych arkuszy, formatek oraz wybijanie, nacinanie i dowolne kształtowanie blachy.

Dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 BETA.

Dachówka blaszana BETA.

Powłoki

Wszystkie produkty BP2 oferowane są w szerokiej gamie kolorów i powłok. Są to m.in.: powłoka Ocynk, Aluzinc, blachy powlekane INT, RAL, TK, TKep, AL, ICep, HPS, PUR czy niezwykle odporna na wszelakie uszkodzenia powłoka HERCULIT®. To także cały szereg powłok o specyficznych właściwościach, np. poliestrowe, metaliczne, matowe, przeznaczone do pisania kredą, produkcji tablic suchościeralnych. Dodatkowo producent umożliwia zamówienie kolorów i powłok niestandardowych spoza oferowanej palety. Wszystkie blachy powlekane objęte są gwarancją pisemną na okres zależny od oferowanej powłoki, od 10 nawet do 55 lat.

4.9/5 - (61 votes)

Data publikacji: 10 listopada, 2018

Autor:

4.9/5 - (61 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    niedziela, 23 grudnia, 2018

    Nie słyszałem zbyt dużo o działalności firmy Blachprofil 2. Dobrze, że firma udziela aż tak długi czas gwarancji na swoje produkty. Od 10 do 55 lat to długo! Gdy będę robić remont dachu to zajrzę do ich oferty.

  2. Maria
    sobota, 1 lutego, 2020

    Pierwszy raz słyszę o gwarancji na 55 lat, chyba produkt jest naprawdę najwyższej jakości. Wygląd dachówek jest oryginalny, nie spotkałam się z nimi dotąd.

Podobne artykuły