Na rynku

BLACHPROFIL 2 – polskie korzenie, globalne ambicje

Cztery centra produkcyjne i logistyczne znajdujące się na przestrzeni tysiąca kilometrów, innowacyjne technologie, międzynarodowe projekty sponsorskie oraz tworzenie platformy dialogu dla dekarzy ze wszystkich krajów objętych dystrybucją. To skala działalności firmy BLACHPROFIL 2 – producenta pokryć dachowych i elewacyjnych.

Mapa BP2 rozciąga się od Alwernii koło Krakowa do rumuńskiego Cluj-Napoca, dwóch strategicznie zlokalizowanych Centrów Produkcyjno-Logistycznych. W mieście Timisoara na zachodzie Rumunii mieści się zakład produkcji płyt warstwowych, od początku tego roku własność grupy kapitałowej BLACHPROFIL 2. Wyjątkowym miejscem dla BP2 jest Dąbrowa Górnicza gdzie zlokalizowane jest Centrum Produkcyjne z własnym laboratorium kontroli jakości, a także siedziba Akademii Mistrzów.

Akademia Mistrzów BP2

Akademia Mistrzów to cykl spotkań, mający na celu wymianę doświadczeń pomiędzy dekarzami oraz prezentacje innowacyjnych rozwiązań i technologii. Formuła Akademii nie opiera się na jednostronnych wykładach, ale na dialogu i wspólnej trosce o wysokie standardy w branży budowlanej. Ze względu na sezonowość pracy dekarskiej, stacjonarne spotkania odbywają się zimą. Latem działa zaś letnia edycja: Mobilna Akademia Mistrzów, która dzięki specjalnie przystosowanej przyczepie Airstream dojeżdża do innych miejscowości z całym koniecznym zapleczem. W ciągu dwóch lat działalności w Akademii wzięło udział ponad dwa tysiące dekarzy. W każdym spotkaniu uczestniczył także gość specjalny – Adam Małysz.

Adam Małysz

Najlepszy skoczek narciarski wśród dekarzy, a zarazem najlepszy dekarz wśród skoczków narciarskich. W imponującej kolekcji tytułów posiada także tytuł czeladnika blacharza-dekarza. Przez kilka lat, równolegle z treningami sportowymi, praktykował fach dekarski, dlatego tematyka pokryć dachowych jest mu bardzo bliska. W 2017 roku Adam Małysz został oficjalnym Ambasadorem marki BLACHPROFIL 2. Odtąd jest honorowym gościem Akademii Mistrzów i wspiera firmę w wielu innych projektach.

BP2 Team

Adam Małysz to nie jedyny sportowiec, który uczestniczy w Akademii. Pokazem siły i sprawności fizycznej zadziwiają nas: najlepsza polska i węgierska zawodniczka CrossFit. Gabriela Migała oraz Laura Horváth, razem z wybitnym trenerem Michałem Grzesiewiczem, tworzą profesjonalny crossfitowy BP2 TEAM. BP2, jako główny sponsor, z duma śledzi kolejne sukcesy, takie jak 6. lokata Gabi i 2. Laury podczas tegorocznych finałów Regionals 2018 w Berlinie (zawody rangi mistrzostw Europy). To dało Laurze awans na finałowe rozgrywki crossfitowych mistrzostw świata The CrossFit Games 2018 w USA (zawody rangi mistrzostw swiata). Mimo debiutu w tych elitarnych zawodach, Laura poradziła sobie doskonale zarówno z presja, jak i z konkurencją, zdobywając tytuł drugiej najsprawniejszej kobiety świata!

Dlaczego CrossFit? Byc może dlatego, że box, czyli crossfitowa sala treningowa, do złudzenia przypomina halę produkcyjna: surowe ściany, otwarta przestrzeń, mnóstwo żelaznego sprzętu i twardzi ludzie.

Ocielari

W 2017 roku BP2 został jednym ze sponsorów Steel Arény w Koszycach – największej hali widowiskowo-sportowej na Słowacji. Na co dzień występuje tam drużyna hokejowa HC Košice, tzw. Ocielari, której oficjalnym sponsorem jest również BLACHPROFIL 2. HC Košice to jeden z najbardziej utytułowanych słowackich zespołów. Drużyna powstała w 1962 roku i od tej pory zdobyła już dziesięć mistrzowskich tytułów.

Laboratorium

Podczas gdy BP2 TEAM przesuwa granice możliwości ludzkiego ciała, BP2 przesuwa granicę jakości. Na terenie Centrum Produkcyjnego w Dąbrowie Górniczej działa innowacyjne laboratorium, w którym zespół BP2 codziennie weryfikuje jakość materiałów i gotowych produktów. Wielomiesięczne badania, testy w komorach solnych i starzeniowych oraz dokładna analiza procesów produkcji dały wyniki, które pozwoliły BLACHPROFIL 2 z pełną odpowiedzialnością przedłużyć gwarancję na szereg produktów, nawet do 55 lat!

eProfil

Najwyższej jakości produktów musi towarzyszyć najlepsza obsługa klienta. Internetowa platforma eProfil to najbardziej rozbudowany system obsługi klienta w branży budowlanej. Umożliwia niemal nieograniczoną kontrolę nad zamówieniem: dostęp do aktualnego statusu, historii płatności, salda, cenników, promocji, a także łatwe tworzenie kosztorysu dla klienta końcowego za sprawą modułu Optymalizator Dachu. Można w nim błyskawicznie wyliczyć potrzebny materiał do pokrycia konkretnego dachu, a tym samym zmniejszyć ilość odpadów i niepotrzebnych kosztów, wybrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, wygenerować gotowy projekt i złożyć zamówienie. Funkcjonalności platformy eProfil są dostępne dla każdego klienta BLACHPROFIL 2 całkowicie za darmo.

Automatyzacja i robotyzacja

Innowacja służy jakości, dlatego BLACHPROFIL 2 stawia na robotyzację produkcji i automatyzację procesów wewnętrznych firmy. Zintegrowany system informatyczny ERP łączy w jednym programie: produkcję, logistykę, serwis, obsługę klienta razem z platformą eProfil, kadry, dział finansowy i analityczny. Za jego pomocą można szybciej i prościej zarządzać centralnie każdym działem i każdym procesem biznesowym firmy. System EDI pozwala zaś wymieniać z dostawcami dokumenty finansowe bez udziału człowieka i stosów papieru. Nowoczesne parki maszynowe to z kolei efektywniejsza produkcja. W pełni zintegrowane roboty przemysłowe z maszynami wytwarzają dachówki modułowe ZET i obróbki blacharskie przy minimalnej ingerencji człowieka, pracując niemal 24/7. Innowacyjnym i autorskim rozwiązaniem BP2 jest także system do transportu gotowych zamówień dachówek blaszanych, który samodzielnie transportuje, waży, pakuje i rozlicza zamówienia.

4.8/5 - (30 votes)

Data publikacji: 18 października, 2018

Autor:

4.8/5 - (30 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Arkadiusz
    piątek, 4 stycznia, 2019

    Widać, że firma Blachprofil 2 stale rozwija swoją działalność stając się co raz bardziej nowoczesną. Fajnie, że firma angażuje się społecznie organizując Akademię Mistrzów BP2 z dekarzami. Takie spotkania pozwalają na wymianę doświadczeń, poznanie nowych technologii.

Podobne artykuły