Budownictwo drewniane

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

Firma BOX HAUS z siedzibą w Łaziskach Górnych już od ponad 15 lat spełnia marzenia klientów o posiadaniu pięknego, funkcjonalnego i energooszczędnego domu za możliwie najniższą cenę. Dziś BOX HAUS buduje nie tylko pojedyncze domy, ale i całe osiedla energooszczędne, pomagając klientom również w kwestiach administracyjnych związanych z budową oraz przy uzyskaniu finansowania wymarzonej inwestycji.

Misją firmy jest pomoc w przełamywaniu bariery finansowej w drodze do posiadania własnego domu. Dzięki produkcji w nowoczesnej fabryce oraz zastosowaniu prostej, powtarzalnej architektury, zunifikowanych elementów i praktycznych rozwiązań, specjaliści z BOX HAUS zapewniają swoim klientom konkurencyjną cenę na rynku. Priorytetem w każdym projekcie firmy jest funkcjonalność, energooszczędność, ekologia i walory wizualne budynku.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

BOX HAUS oferuje zarówno prefabrykowane drewniane i energooszczędne (w tym i zero-energetyczne) gotowe domy na sprzedaż, jak również urzeczywistnia najśmielsze wizje adaptacyjne klientów w projektach indywidualnych. Elementy domów powstają w fabryce, gdzie pracuje innowacyjny, niemiecko-szwedzki park maszynowy, spełniający wymogi Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe. Wykonane elementy montowane są na płycie fundamentowej w ciągu zaledwie kilku dni. Podstawowym surowcem budowlanym jest drewno KVH, płyty Fermacell i wełna mineralna – rozwiązanie solidne, ekologiczne i funkcjonalne (samoregulacja wilgotności), pozwalające stworzyć we wnętrzach korzystny, prozdrowotny klimat.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

Doświadczenie firmy BOX HAUS

Powodów by wejść we współpracę z BOX HAUS jest bardzo wiele. Należy zacząć od doświadczenia: ponad 15 lat działalności na rynku i ponad 250 wyprodukowanych domów w ciągu ostatnich 5 lat – te liczby mówią same za siebie. Kolejnym argumentem jest korzystanie z drewna i wszelkich potrzebnych materiałów najwyższej jakości oraz budowa domu bez względu na porę roku, co stanowi ogromną oszczędność czasu. Ta oszczędność zostaje ponadto wzmocniona bardzo krótkim czasem budowy domu, co jest efektem oparcia się na systemie prefabrykacji. Ostatni argument przemawiający za podjęciem współpracy z firmą BOX HAUS, to energooszczędność budowanych i oferowanych domów, co w dobie walki o środowisko i ekologię stanowi istotne kryterium wyboru.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

Jak wygląda budowa domu w wydaniu firmy BOX HAUS?

Pierwszym etapem jest wybór projektu, który musi przebiegać świadomie, co oznacza, że inwestor powinien niejako „widzieć” w wyobraźni swój dom i wiedzieć, czy potrzebuje domu parterowego czy z poddaszem użytkowym. Jest tu też wybór między domem z kolekcji BOX HAUS i projektem indywidualnym. Wszystko to jednocześnie zależy od stylu życia, liczby członków gospodarstwa domowego oraz od ich aktualnych potrzeb. Etapem drugim jest proces prefabrykacji w fabryce domów BOX HAUS, co oznacza przygotowanie wszystkich elementów domu w hali produkcyjnej, w której pracuje wykwalifikowana kadra pracownicza o wieloletnim doświadczeniu. Po ich wyprodukowaniu zostają one przetransportowane do miejsca przeznaczenia, gdzie wpierw przygotowuje się płyty fundamentowe, które są zawsze odpowiednio izolowane od gruntu (styrodur XPS, styropian EPS, folia izolacyjna). W ten sposób eliminuje się straty ciepła. Dalsze kroki to montaż ścian wraz z ociepleniem zewnętrznym i elewacją oraz stropu i dachu wraz z dociepleniem wełną mineralną.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

Warto przy tym wspomnieć, że od spodu konstrukcja osłonięta jest zawsze sufitem z ogniochronnych płyt gipsowo-kartonowych, zaś wszystkie stropy BOX HAUS są dociążane wylewką betonową, która tworzy ciepłą i dobrze wygłuszoną przegrodę poziomą oraz pozwala zastosować ogrzewanie podłogowe na piętrze użytkowym.
W następnym etapie budowy następuje montaż instalacji fotowoltaicznej, która jest standardem w budowanych przez BOX HAUS domach. Jest ona kluczowym elementem projektu, który pozwala najwięcej zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Oprócz niej w domu standardowo montowany jest system rekuperacji, czyli mechanicznej wentylacji domu z odzyskiem ciepła.
Dopiero po tym dochodzi do ostatniego kroku, czyli przekazania inwestorowi kluczy do jego wymarzonego domu, po uprzednim udzieleniu instruktażu dotyczącego systemów i urządzeń zamontowanych w budynku oraz zasad użytkowania i konserwacji domu.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych

Dlaczego warto postawić na BOX HAUS

BOX HAUS to połączenie wiedzy oraz praktycznego doświadczenia od lat zdobywanego na rynkach Polski i Europy Zachodniej. Filarami każdego projektu BOX HAUS są energooszczędność, nowoczesność i ekologia. Zero-energetyczne domy BOX HAUS to budynki o zerowym zużyciu energii potrzebnej do ogrzewania wraz z ciepłą wodą użytkową. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych w przegrodach zewnętrznych, stolarce okiennej oraz drzwiowej o najwyższych standardach i wykorzystywaniu mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła, domy BOX HAUS są samowystarczalne. Energia pozyskiwana z ogniw fotowoltaicznych redukuje całkowity miesięczny koszt utrzymania budynku. Podstawowym surowcem budowlanym domów BOX HAUS jest drewno konstrukcyjne KVH, które pozwala stworzyć we wnętrzach prozdrowotny klimat. Do budowy domów BOX HAUS stosowane są tylko najwyższej jakości certyfikowane materiały renomowanych marek, takich jak m.in. Knauf, Fermacell, Dorken, SIGA, Veka, STO oraz BRAAS. Technologia prefabrykacji domów szkieletowych pozwala na skrócenie czasu budowy domu w stanie deweloperskim do 3-4 miesięcy, zaś najlepsi profesjonaliści pozostają do dyspozycji klientów na każdym etapie realizacji: od pomysłu, poprzez budowę, aż do odebrania kluczy.

BOX HAUS – kompetentny wykonawca prefabrykowanych domów energooszczędnych
Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma BOX HAUS jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej na stronie: www.box-haus.pl

4.7/5 - (19 votes)

Data publikacji: 22 września, 2020

Autor:

4.7/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    niedziela, 4 października, 2020

    Budownictwo drewniane na dobre zagościło na nowych frontach budów. Naturalny materiał, łatwy w przygotowaniu i konserwacji przywróciły drewno do łask. Powstanie prefabrykowanych elementów to był naturalny krok i należy się z tego cieszyć, gdyż zdecydowanie ułatwia to planowanie przyszłym inwestorom. Jako użytkownik kanadyjczyka jestem zadowolony i polecam drewno innym.

Podobne artykuły