Izolacje dachowe

Braas DivoDamm Top oraz Braas DivoDamm Pro – izolacja nakrokwiowa górą!

Nieprawidłowo wykonany dach może być przyczyną największych strat ciepła, które mogą sięgać nawet 20%. Dlatego nie jest obojętne, co znajduje się pod warstwą pokrycia dachowego. Najczęściej stosowanym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna, lub wełna szklana. Jest to tradycyjny sposób, ale nie pozbawiony wad. Obecnie równie często zastępuje się wełnę – płytą izolacyjną, która posiada o wiele lepsze właściwości izolacyjne.

Izolacja tradycyjna

Największym zagrożeniem dla tradycyjnego ocieplenia jest wilgoć. Jeśli więc w czasie budowy dachu użyjemy niskopararoprzepuszczalnej foli dachowej lub deskowania z papą zamiast wysokoparoprzepuszczalnej membrany musimy pamiętać o pozostawieniu szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią a warstwą ocieplenia, aby wilgoć się nie pojawiła.

Analogicznie wygląda sytuacja wtedy, gdy podczas budowy nie zadbamy o natychmiastową naprawę każdego, najdrobniejszego nawet uszkodzenia membrany dachowej. Skutki zaniedbań mogą skończyć się przedostaniem wody do ocieplenia i gniciem wełny, co istotnie wpływa na utratę właściwych funkcji termoizolacyjnych.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że dużo lepsze parametry termoizolacyjne zapewni nam izolacja nakrokwiowa.

Izolacja nakrokwiowa

Oprócz wysokich możliwości termoizolacyjnych, ten rodzaj izolacji likwiduje problem mostków termicznych, powodowanych przez drewnianą konstrukcję . A wszystko dzięki temu, że jest układana na całej powierzchni dachu. Jak już wspominaliśmy, zastępujemy tu warstwę wełny mineralnej ułożoną w przestrzeni między krokwiami, płytą izolacyjną, która układana jest bezpośrednio na krokwiach czy też na deskowaniu. Jako materiał izolacyjny stosowało się do tej pory poliuretanową piankę sztywną (PUR), która posiadała o 67% lepsze właściwości izolacyjne niż inne materiały.

Braas DivoDamm Top oraz Braas DivoDamm Pro - izolacja nakrokwiowa górą!
Braas DivoDamm Top oraz Braas DivoDamm Pro - izolacja nakrokwiowa górą!

Lepsze wypiera starsze

Na rynku pojawiły się membrany Braas DivoDamm Top oraz Braas DivoDamm Pro, które są zbudowane z innowacyjnej pianki sztywnej poliizocyjanurowa (PIR), To absolutny hit w materiałach budowlanych. Posiada jeszcze lepsze właściwości izolacyjne, a do tego jest wyjątkowo odporna na nacisk oraz działanie niemal wszystkich budowlanych substancji chemicznych.

Braas DivoDamm Top oraz Braas DivoDamm Pro to również doskonałe rozwiązanie na poddasza użytkowe, gdzie liczy się każda zyskana przestrzeń. Dzięki temu, że materiał izolacyjny położony jest na krokwiach, nie trzeba zabudowywać go płytami kartonowo – gipsowymi i mamy do dyspozycji znacznie więcej metrów kwadratowych. Drewniana konstrukcja może być ciekawym i oryginalnym elementem wystroju pomieszczenia. Nada mu indywidualny styl.

Odpowiednia termoizolacja wpływa na energooszczędność naszego domu, gdyż dzięki niej w znacznym stopniu minimalizujemy ucieczkę ciepła. A to już prosta droga do ograniczenia zużycia energii i zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.

ASZ

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 30 września, 2013

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    wtorek, 30 czerwca, 2020

    Dobrze dobrana i fachowo zamontowana izolacja nakrokwiowa,to ważna rzecz aby nasz dom solidną termoizolację. Warto zainwestować w termoizolację nakrokwiową firmy Brass DivoDam Pro oraz Top aby mieć naprawdę profesjonalną termoizolację budynku.

Podobne artykuły