Szkolenia

BRAAS przygotowuje młodych dekarzy na Mistrzostwa Świata

Pod koniec maja 2016 w Ośrodku Szkolenia Dekarzy w Gdańsku odbyło się dwudniowe szkolenie dla laureatów Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy. Uzyskaną od szkoleniowców wiedzę oraz wskazówki młodzi adepci dekarskiego fachu będą mieli okazję wykorzystać na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy.

Szkolenie przeprowadzone w gdańskim Ośrodku Szkolenia Dekarzy przy Państwowej Szkole Budownictwa im. profesora Mariana Osińskiego było nagrodą dla ubiegających się o tytuł najlepszego dekarza na świecie. Podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną – zajęcia prowadzili Marek Podeszwa, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego BRAAS oraz Łukasz Nowakowski, Doradca Techniczny BRAAS. Oprócz wiedzy dotyczącej charakterystyki pokrycia z dachówek oraz wyjaśnili rolę akcesoriów dachowych, w tym membran dachowych i izolacji nakrokwiowych, omówione zostały także rozwiązania techniczne w obrębie okapu, naroża, kalenicy, kosza, szczytu i komina.

Zawsze staramy się podkreślać, aby na dach nie patrzeć tylko przez pryzmat dachówek – wyjaśnia Marek Podeszwa, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego BRAAS. Rozkład dachówek na łatach jest jednym z najłatwiejszych zadań dekarza, a wiedza z zakresu montażu akcesoriów, prawidłowej obróbki komina lub kosza dachowego może okazać się kluczowa. To przy takich pracach pojawia się najwięcej błędów, dlatego  nacisk kładziemy na te właśnie elementy systemu dachowego.

W kolejnym dniu szkolenia uczestnicy mieli okazję praktycznego skorzystania z zasad i rozwiązań omawianych podczas części teoretycznej. Dekarzy zaproszono do wykonania konstrukcji okapów, konstrukcji w obrębie kosza dachowego, obróbki komina taśmą Wakaflex i montażu wybranych akcesoriów systemu BRAAS.

Wiedza jest podstawą, natomiast doskonale zdajemy sobie sprawę, że najtrudniej jest nauczyć się z tej wiedzy korzystać – mówi Łukasz Nowakowski, Doradca Techniczny BRAAS. Dlatego uczestnicy szkolenia mogli spróbować własnych sił na dachu instruktażowym i wykonać prace, których prawidłowe wykonanie sprawia najwięcej trudności.

Uczestnicy szkolenia zostali również zaproszeni przez organizatorów na kolację, gdzie już w półformalnej atmosferze mogli się zintegrować i podzielić doświadczeniami z codziennej pracy na dachu.

Szkolenie_3_BRAAS Szkolenie_2_BRAASSzkolenie_4_BRAAS

 

Zdjęcia: archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 7 lipca, 2016

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły