Pokrycia dachowe

Braas RUBIN 9V

Marka Braas wprowadziła na rynek nową dachówkę dużego formatu – RUBIN 9V. Jest to największa dachówka ceramiczna w ofercie producenta kompletnych systemów dachowych.

Najnowszy produkt jest produkowany w Niemczech i należy do rodziny dachówek RUBIN. Model 9V to dachówka wielkoformatowa i ma ponad 47 cm długości. Dzięki swoim imponującym rozmiarom minimalne zapotrzebowanie na 1 m2 wynosi tylko 9,4 sztuki. Możliwość jej przesuwu wynosi aż 30 mm, co bardzo ułatwia pracę dekarzom, a tym samym przyśpiesza pracę podczas budowy.

Instrukcje montażowe zalecają montować część dachówek za pomocą specjalnych klamer, również dostępnych w ofercie Braas. Które dachówki należy dodatkowo zabezpieczać klamrą? Wszystkie układane wzdłuż krawędzi (np. szczyty, okapy, kalenice) oraz 30% dachówek połaciowych. W praktyce rzeczywista liczba klamer do mocowania dachówek powinna być jednak ustalona przez projektanta dachu, na podstawie odpowiednich norm i wytrzymałości klamer systemowych Braas.

RUBIN 9V to nie tylko dachówka podstawowa, ale jak zawsze w przypadku oferty Braas kompletny system z szeroką gamą dachówek kształtowych i akcesoriów dachowych. Elementy systemu Braas, takie jak kosze dachowe, stopnie i ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe czy taśmy uszczelniająco- wentylacyjne pod gąsiory są z dachówką RUBIN 9V kompatybilne i można je bez obaw montować – wszystkie razem stworzą solidny dach. Tak jak inne dachówki ceramiczne Braas RUBIN 9V objęty jest 20-letnią gwarancją oraz dodatkowo 5-letnią gwarancją na działanie mrozu.

Więcej na www.monier.pl

4/5 - (2 votes)

Data publikacji: 23 kwietnia, 2013

Autor:

4/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły