Izolacje

BRAAS wprowadza gwarancję na membrany dachowe

Firma Monier BRAAS wprowadziła gwarancję funkcjonalności na membranę Divoroll Maximum+ 2S, a także trzy nowe folie wstępnego krycia: Divoroll Universal+ 2S, Divoroll Kompakt 2S i Divoroll Top RU. Zależnie od produktu jest to aż 10 do 15 lat.

Właściwości folii wstępnego krycia

Folie wstępnego krycia stanowią bardzo ważny element systemu dachowego. Zapewniają przede wszystkim prawidłową cyrkulację pary wodnej – zabezpieczają przed wnikaniem wody i wilgoci, a zarazem odprowadzają parę wodną na zewnątrz. A trzeba pamiętać, że para wodna znajduje się w każdym otoczeniu i trzeba sobie z nią dobrze radzić. W zamkniętych pomieszczeniach tworzy się podczas kąpieli w łazience, gotowania w kuchni i oczywiście wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek – uwalnia się wraz z oddychaniem. Sama para wodna nie szkodzi konstrukcji dachu, ale już jej kondensacja może być problemem. Nadmiar pary wodnej sprzyja rozwojowi grzybów, a niekiedy elementy konstrukcyjne wymagają przez to gruntownego remontu. Dlatego dobrze wybrana i dopasowana membrana odgrywa tak ważną rolę.

Membrany Monier BRAAS: co obejmuje gwarancja?

W ofercie Monier BRAAS pojawiły się nowe membrany:

  • Universal+ 2S, Divoroll Kompakt 2S z 10-letnią gwarancją;
  • Divoroll Top RU z gwarancją 15-letnią.

Do kupienia jest również dobrze znana membrana Divoroll Maximum+ 2S również z 15-letnią gwarancją.

Co zapewnia pakiet gwarancyjny? Membrana dachowa, którą ułożono zgodnie z instrukcją montażu, pod pokryciem z dachówki ceramicznej lub betonowej i według zaleceń, spełnia wymogi hydroizolacyjności, jakie zapisano w normie PL EN 13859/PL EN 1928 (klasa W1).

Jeśliby się zdarzyło, że membrana Monier BRAAS nie spełni wymogów normy w okresie gwarancyjnym, producent zobowiązuje się do wymiany produktu, a także pokrycia wszelkich kosztów związanych z pracami dekarskimi, w tym demontażem folii wstępnego krycia oraz montażem nowej.

Wymienione membrany, objęte 10- lub 15-letnią gwarancją, wyposażone są w zintegrowane pasy klejące, które ułatwiają zarówno montaż, jak i klejenie pasów. Warto także zwrócić uwagę na to, że folie wstępnego krycia Divoroll+ 2S, Divoroll Maximum+ 2S oraz Divoroll Top RU to modele czterowarstwowe. Przekłada się to na znakomite parametry wytrzymałościowe, co odgrywa ważną rolę w trakcie układania membran na dachu.

Fot. 1. Divoroll Kompakt 2S.

Fot. 1. Divoroll Kompakt 2S.

Fot. 2. Divoroll Maximum+ 2S.

Fot. 2. Divoroll Maximum+ 2S.

Fot. 3. Divoroll Top RU.

Fot. 3. Divoroll Top RU.

Fot. 4. Divoroll Universal+ 2S.

Fot. 4. Divoroll Universal+ 2S.

4.4/5 - (7 votes)

Data publikacji: 26 września, 2016

Autor:

4.4/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły