Porady

Bramy ogrodzeniowe – rodzaje, materiały, ceny na Śląsku

Planujesz kupno nowej bramy ogrodzeniowej? A może grodzisz działkę po raz pierwszy? Zobacz, jakie rodzaje bram i materiały są obecnie stosowane najczęściej. Sprawdzamy również ceny bram w sklepach.

Rodzaje bram ogrodzeniowych – jaką wybrać?

Osoby wybierające bramy ogrodzeniowe na Śląsku mają obecnie szeroką gamę różnych modeli do wyboru, także w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przy doborze odpowiedniej bramy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób jej otwierania. To właśnie pod tym względem wyróżnia się poniższe bramy ogrodzeniowe:

Bramy przesuwne

Są one przeznaczone do przesuwania skrzydła, dzięki czemu do ich montażu konieczne jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni po boku bramy, by można było ją przesunąć. Z tego względu nie nadają się one do montażu na każdej działce.

Bramy rozwierane

Są to najczęściej bramy wyposażone w dwa skrzydła, które otwierają się do środka posesji. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie przejazdu nawet na wąskich działkach, a także wtedy, gdy wjazd jest wpuszczony w działkę. Te bramy ogrodzeniowe – https://fello.pl/bramy-ogrodzeniowe/ mają zatem szersze zastosowanie od przesuwnych.

Materiały na bram ogrodzeniowe – co wybrać?

Do produkcji bram wjazdowych na posesję stosowane są różne materiały. Dzisiaj najczęściej sprzedawane bramy ogrodzeniowe w Katowicach oraz w innych miastach na Śląsku to bramy metalowe.

Metalowe bramy ogrodzeniowe, na przykład o konstrukcji panelowej albo palisadowej, są bardzo popularne i doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje przestrzeni, jakie dzisiaj są preferowane przez większość osób. Oczywiście, z metalu produkowane są też bramy tradycyjne, kute, a także niedrogie bramy z wypełnieniem z siatki stalowej.

Można również spotkać się z bramami ogrodzeniowymi wykonanymi z drewnianych elementów, jednak obecnie są one dość rzadko używane ze względu na większą podatność drewna na butwienie i jego mniejszą trwałość w porównaniu do metalu.

Ile kosztują bramy ogrodzeniowe?

Ceny bram ogrodzeniowych w Bielsku Białej oraz w innych miastach na Śląsku rozpoczynają się od około 800 złotych, jednak średnio kupujący muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie od 5 do 7 tysięcy złotych.

W przypadku zakupu bram wraz z automatem, czyli napędem umożliwiającym otwieranie i zamykanie bramy, trzeba liczyć się z jeszcze wyższym wydatkiem.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowała bram ogrodzeniowa, najlepiej sprawdzić aktualne oferty u różnych producentów i sprzedających. Można także uzyskać indywidualną wycenę bramy przez internet na podstawie podanej długości oraz innych parametrów.


Data publikacji: 22 sierpnia, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły