Blachy dachowe

Bratex Roofing Systems – polska marka, europejska jakość

Spółka Bratex Dachy od 26 lat jest producentem pokryć dachowych oraz systemów rynnowych. Firma jest pierwszym, bezpośrednim importerem lakierowanych blach w kręgach, produkowanych przez skandynawski koncern SSAB, który do dnia dzisiejszego jest czołowym dostawcą firmy.


W 2017 roku firma przeniosła całą produkcję do nowopowstałego zakładu. To krok milowy na drodze do totalnego zarządzania jakością we wszystkich obszarach jej działalności. Zrealizowana inwestycja Bratex Dachy stawia firmę w zupełnie nowym świetle. Na powierzchni 11 500 m2 pod jednym dachem nowoczesnej hali, znajduje się magazyn wszystkich kręgów blachy, maszyny produkcyjne do blach dachowych i systemów rynnowych oraz regały wysokiego składowania.
Bratex Roofing Systems
Jednym z głównych zamierzeń firmy było ulokowanie całego zapasu magazynowego pod dachem, w celu zapewnienia kręgom blachy najlepszych warunków składowania, co daje możliwość ich błyskawicznego przeznaczenia do produkcji. Według zaleceń hut, kręgi składowane w temperaturze 15-30 stopni Celsjusza posiadają optymalne właściwości do celów dalszej obróbki. Przy przechowywaniu pod dachem unika się też zawilgocenia i zanieczyszczenia pyłami, które dostają się do zwojów blachy podczas składowania na zewnątrz. W aktualnym okresie sezonu w magazynie firmy znajduje się ponad 5 000 ton blachy, w większości pochodzącej ze skandynawskich hut SSAB.
Bratex Roofing Systems
Firma Bratex realizuje następujące procesy produkcyjne:

  • Przetwarzanie blach płaskich – cięcie poprzeczne, cięcie wzdłużne, cięcie na formatki oraz przewijanie kręgów nierozciętych. Bratex obsługuje kręgi o masie całkowitej do 12 ton.
  • Produkcja blach dachowych długich – to cztery rodzaje blach trapezowych oraz pięć rodzajów blachodachówek. Procesowi automatyzacji poddano transport wyprodukowanych arkuszy, załadunek palet pakowanie oraz relokację wyrobu na zewnątrz hali produkcyjnej.
  • Produkcja blachodachówek modułowych – firma posiada trzy najnowocześniejsze linie produkcyjne wytwarzające klasyczny wzór blachodachówki Bratex Scandinavia® oraz ultranowoczesny Bratex Savanna® o zupełnie płaskiej charakterystyce. Produkcja jest na etapie pełnej automatyzacji w oparciu o roboty przemysłowe, system transportu i pakowania w kaptury rozciągliwe.
  • Produkcja blach na rąbek stojący – Bratex Snap Lock®, to najbardziej zaawansowany rąbek zatrzaskowy posiadający szereg innowacyjnych cech, funkcji likwidujących ryzyko pofalowania powierzchni oraz posiadający opcję fizeliny wygłuszającej odgłos deszczu aplikowanej po procesie produkcyjnym.
  • Produkcja systemów rynnowych – Struga® to sprawdzony system rynnowy wytwarzany od 2008 roku tylko i wyłącznie na bazie szwedzkiej blachy. Firma jest przed etapem produkcji systemu poziomego o rozmiarze 135 mm i maksymalnej na rynku głębokości efektywnej 85 mm.

Spółka Bratex Dachy prowadzi profesjonalne szkolenia z zakresu oferowanych rozwiązań. Wraz z nowym zakładem firma otworzyła własne, zaawansowane centrum szkoleniowe. Ambicją załogi przedsiębiorstwa Bratex Dachy jest zabezpieczanie potrzeb rynkowych w możliwie najlepsze technicznie produkty oraz serwis na najwyższym poziomie.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp. k.
ul. Drogowców 7, 39-200 Dębica
Tel.: +48 14 6822 822
www.bratex.pl
info@bratex.pl
infolinia: +48 801 081 018

4.9/5 - (13 votes)

Data publikacji: 1 października, 2017

Autor:

4.9/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    sobota, 4 kwietnia, 2020

    Porządna firma dająca zatrudnienie ludziom i oferująca produkty dobrej jakości.Ja kilkakrotnie miałem okazję mieć do czynienia z produktami firmy Bratex i muszę przyznać,że jakość tych produktów jest do przyjęcia dla mnie.

Podobne artykuły