Blachy dachowe

Bratex Snap Lock® – niefalujący rąbek zatrzaskowy

Spółka Bratex Dachy jest od 26 lat producentem pokryć dachowych i systemów rynnowych. Firma jest pierwszym bezpośrednim importerem lakierowanych blach w kręgach produkowanych przez skandynawski koncern SSAB, który do dnia dzisiejszego jest czołowym dostawcą firmy.


Producent właśnie wprowadził do sprzedaży przełomowy produkt w dziedzinie pokryć płaskich – niefalujący rąbek zatrzaskowy z unikalnymi rozwiązaniami.
Bratex Dachy koncentruje prace na produktach specjalnych, kolekcjonuje cenne doświadczenia pozwalające na projektowanie i w efekcie dostarczanie wykonawcom bezprecedensowych rozwiązań produktowych.

To już trzecia generacja blachy na rąbek stojący zatrzaskowy, która zostanie zaprezentowana wraz z nową ofertą firmy na 2017 rok. Rąbek Bratex Snap Lock®, to najbardziej zaawansowany technicznie i estetycznie panel zatrzaskowy. Arkusze posiadają szereg zalet ustalając jednocześnie nowy standard jakości dla niedoścignionych parametrów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych i estetycznych.

Produkt Bratex Snap Lock®, to:

  • niefalujące płaskie pokrycie dachowe ze skandynawskiej blachy SSAB o grubości 0,6 mm w specjalnym gatunku dla rąbka oraz protekcji cynkowej 350g/m2 z bezterminową gwarancją;
  • profesjonalnie wyprofilowany arkusz o kształtnej bryle rąbka idealnie symetrycznej do pionu;
  • listwa montażowa z otworami o długości 25 mm uwzględniająca rozszerzalność termiczną arkuszy z blach aluminiowych o długości nawet 12 m;
  • panele z obustronnymi zakończeniami po 35 mm, na których wszystkie naroża zostały ścięte w kształt promienia aby zapewnić bezpieczną pracę z produktem;
  • rozwiązanie w postaci dostarczonych „drzwiczek” do zamknięcia otworu rąbka po zatrzaśnięciu, profesjonalnie wyciętych i idealnie dopasowanych do kształtu wraz z narzędziem do zamykania;
  • cztery rodzaje wykończenia powierzchni pomiędzy rąbkami: płaska, mikro-fala, semi-fala, segmentowa;
  • opcja w postaci membrany anty-kondensacyjnej lub wygłuszającej odgłos deszczu o grubości 4 mm, aplikowanej na każdym rodzaju wykończonej powierzchni.

Specjalnie na potrzeby produktów Bratex wspólnie z hutą SSAB opracowano unikalną koncepcję ochrony dla wyrobów stalowych. Bratex Ceramic Matt® 350 to powłoka lakiernicza należąca do grupy produktów GreenCoat® cechujących się podwyższoną odpornością na zarysowania oraz promieniowanie UV. Produkty Bratex oparte na powłoce Bratex Ceramic Matt® wybiegają dalej z ochroną anty-korozyjną oferując zabezpieczenie rdzenia stalowego masą 350 gramów cynku na metr kwadratowy, podczas gdy inne blachy posiadają standardowe 275 g/m2. Ponadnormatywna ilość cynku to aż 27% więcej protekcji i bezterminowa gwarancja na funkcjonalność produktu. Bratex Ceramic Matt® 350 stosowany jest w produkcji blach profilowanych i płaskich ciętych na dowolną długość, blachodachówki modułowej, blach na rąbek stojący zatrzaskowy oraz obróbek blacharskich.

Spółka Bratex Dachy prowadzi profesjonalne szkolenia z zakresu oferowanych rozwiązań, w szczególności rąbka zatrzaskowego oraz profesjonalnego na felc. Firma otwiera wkrótce własne zaawansowane centrum szkoleniowe w zupełnie nowym zakładzie produkcyjnym w Dębicy.

Ambicją załogi przedsiębiorstwa Bratex Dachy jest zabezpieczanie potrzeb rynkowych w możliwie najlepsze technicznie produkty oraz serwis pierwszej klasy.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp. k.
ul. Drogowców 7, 39-200 Dębica
Tel.: +48 14 6822 822
www.bratex.pl
info@bratex.pl
infolinia: +48 801 081 018

4.2/5 - (34 votes)

Data publikacji: 2 lipca, 2017

Autor:

4.2/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły