Na rynku

BudShow 2013 czyli dom autonomiczny na targach BUDMA

Na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2013 bogatą ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców, z czego aż 1/3 stanowiły firmy zagraniczne z 35 państw z całego świata.

Tegoroczna edycja dedykowana była czterem grupom docelowym: architektom, handlowcom, deweloperom oraz wykonawcom. W tym samym czasie odbyły się również trzy wydarzenia ściśle powiązane z branżą budowlaną: Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, CBS – Sport Rekreacja Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS. Łącznie te 4 ekspozycje zajmowały niemal cały teren targowy w postaci 60 tys. m2.

Niewątpliwą atrakcją Budmy był – organizowany już po raz dziewiąty – BudShow, czyli prezentacja najnowszych rozwiązań technologicznych i produktowych w postaci domu modelowego. Tym razem organizatorzy przybliżyli energooszczędny dom autonomiczny, zapraszając zwiedzających do jego zaaranżowanego wnętrza. W ekspozycji, jako materiał konstrukcyjny, wykorzystano drewno, które daje również ogromne możliwości dekoracyjne – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Autorem projektu jest Tomasz Mielczyński, architekt BUILDgreen Design. W piętrowym domu wykorzystano nowoczesne rozwiązania wielu firm, które można było zobaczyć w całkowicie wykończonej części oraz w formie przekrojów budowlanych.

Dom autonomiczny cechuje nie tylko wyjątkowo ekonomiczna eksploatacja i minimalne zużycie energii, ale również zminimalizowanie materiałów wykorzystanych do jego budowy. Na ekonomię tego projektu wpływają również zaprezentowane rozwiązania grzewcze w postaci kominków steatytowych, pomp ciepła oraz inteligentnej instalacji sterującej wszystkimi systemami w budynku.

Red.

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 26 kwietnia, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły