Na rynku

Budowlana Marka Roku – prestiżowy ranking polskich producentów

Klient ma zawsze rację – zwłaszcza tam, gdzie jest konkurencja. Wywieranie wpływu na bezpośredniego nabywcę produktów wymaga dziś spersonalizowanego przekazu i wiarygodnego contentu, w którym liczą się testy, certyfikaty i przede wszystkim doświadczenia oraz opinie dotychczasowych użytkowników.


Rankingi jako swoisty przejaw dowodu społecznego dają grupom użytkowników uzasadnienie ich wyborów. Dotyczy to także marek materiałów budowlanych, które po raz kolejny zostaną ocenione przez bezpośrednich użytkowników i sklasyfikowane w formie rankingu. Centrum Badań i Analiz Rynku ASM przeprowadza wśród wykonawców reprezentatywne, ogólnopolskie badanie ankietowe Budowlana Marka Roku. Ma ono na celu poznanie opinii na temat kilkudziesięciu grup asortymentowych materiałów budowlanych.  Fachowcy spontanicznie wskazują marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które według nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości – są to ich marki, marki które polecają i do których często są przywiązani, gdyż zapewniają one określone, pozytywne doświadczenia. Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach, a marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są także laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – są to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w Polsce projektem badawczym o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze bazującym na autentycznych wskazaniach rynku. Wyniki rankingu ogłoszone zostaną publicznie 8 czerwca 2017 roku podczas uroczystej Gali. Raporty Budowlana Marka Roku 2017 zaprezentują zarówno aktualną klasyfikację opartą o roczny cykl używania produktów, jak i pozycje marek w ciągu kilkuletnim. Publikacje raportów dostępne są jedynie dla producentów, którzy biorą udział w Rankingu, gdyż stanowią cenne dane dla strategii marketingowych. Na ich podstawie można stwierdzić, czy lokaty danych marek w danym roku wynikają z testowania produktów, którego źródłem może być zaciekawienie przekazem lub promocja, czy też dana marka ma już zbudowany mocny branding oparty na realizacji obietnic zawartych w komunikatach marketingowych. Raporty stanowią pewnego rodzaju wskaźniki jakości współpracy producentów z wykonawcami w danym roku i na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Zapraszamy producentów do udziału w Rankingu i weryfikacji pozycji swoich marek, a użytkownikom polecamy śledzenie aktualnych preferencji rynkowych i poznania wiarygodnych, cenionych produktów budowlanych na stronie www.rankingmarekbudowlanych.pl.

4.5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 22 maja, 2017

Autor:

4.5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły