Ubrania robocze

Buty ochronne firmy Elten: Idealni towarzysze na placu budowy

Pracownicy branży budowlanej są na nogach przez kilka godzin dziennie i cały ten czas spędzają w butach ochronnych. Jest to praca wymagająca fizycznie, więc wygodne obuwie odgrywa dużą rolę. Nie bez powodu istnieją obecnie buty, które łączą zalecaną funkcję ochronną z komfortem noszenia. Niemiecki producent Elten oferuje na przykład modele, które doskonale sprawdzają się w wielu obszarach zastosowań w budownictwie.

Odpowiednie wyposażenie ochronne na budowie obejmuje również niezawodną ochronę stóp. Ponieważ pracownicy chodzą, wspinają się, klęczą lub stoją przez długi czas przez cały dzień, obciążając swoje stawy i mięśnie, potrzebują również absolutnie wygodnego obuwia z dobrą amortyzacją, zwłaszcza na twardych podłogach. Dzieje się tak dlatego, że twarde podłogi nie mają właściwości amortyzujących, co zwiększa stałe obciążenie stóp. Może to mieć negatywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy i prowadzić do trwałych dolegliwości. Producenci stawiają więc na nowoczesne koncepcje amortyzacji przy tworzeniu swoich modeli. Niemiecki specjalista od ochrony stóp Elten, posiadający ponad 110-letnie doświadczenie w produkcji obuwia ochronnego, opracował na przykład konstrukcję podeszwy, której rdzeń stanowi materiał Infinergy®. Jest to opracowana przez BASF elastyczna pianka cząsteczkowa, która uzupełnia zalety TPU o typowe właściwości pianek. Efekt: elastyczny jak guma, ale lekki jak piórko. Materiał ten nie tylko amortyzuje uderzenia stopy podczas biegu, ale także sprężynuje ją z powrotem. Dzięki ogromnej sprężystości, użytkownik odzyskuje dużą część energii, którą zużywa podczas biegu. Szczególnie pracownicy na budowach, którzy dużo chodzą i przebywają na twardych powierzchniach, mogą znacznie lepiej zapobiegać zmęczeniu i problemom ze stawami. W taką koncepcję amortyzacji wyposażone są na przykład modele „XXSG” firmy Elten.

W skład serii wchodzi but ochronny „Leonardo XXSG black-blue Mid ESD S3”. Jest to idealny towarzysz dla surowego środowiska pracy na placach budowy. Posiada cholewkę wykonaną ze skóry bydlęcej oraz ochronę palców z PU w obszarze palców; materiał jest wytrzymały i sprawia, że but nie zużywa się zbyt szybko w przedniej części. Dodatkowo model posiada nowoczesną podeszwę zewnętrzną „Wellmaxx Safety-Grip”, której gruby bieżnik zapobiega poślizgom na śliskich powierzchniach. Negatywny bieżnik na końcach podeszwy zapobiega również potknięciom i skręceniom, które mogą powodować poważne urazy, takie jak zwichnięcia kostki, zerwane więzadła czy złamania.


Data publikacji: 27 stycznia, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły