Samochód fachowca

Caddy z fabryczną instalacją LPG

Volkswagen Caddy może być zasilany czterema rodzajami paliwa: olejem napędowym, benzyną, gazem CNG i gazem LPG. Warto wiedzieć, że zastosowanie alternatywnego paliwa pozwala nie tylko zmniejszyć emisję CO2 o ponad 10%, ale także obniżyć wydatki na paliwo.

Caddy dzięki wielu wersjom nadwozia, szerokiej gamie silników i dwóm rozstawom osi, jest uniwersalnym samochodem. Sprawdzi się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód rodzinny. Caddy może być także samochodem oszczędnym i tanim w eksploatacji. Uwzględniając dzisiejszą średnią cenę 2,82 zł za litr bardzo popularnego w Polsce LPG, koszt pokonania 100 kilometrów w Caddy BiFuel wyniesie zaledwie 29 zł.

Caddy BiFuel obniża zużycie paliwa i emisję CO2: czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 102 KM w wersji furgon zużywa średnio 10,3 litra LPG na 100 kilometrów. Pracując na benzynie Caddy BiFuel spala na tym samym dystansie zaledwie 8 litrów benzyny. Dodatkowy zbiornik gazu ma pojemność 44 litrów i umieszczony jest pod podłogą. Razem ze zbiornikiem benzyny (60 litrów) łączny zasięg wynosi ponad 1100 kilometrów. Zasięg w przypadku stosowania wyłącznie gazu wynosi około 430 kilometrów.

W porównaniu z wieloma samochodami konkurencji, wyposażonymi w instalację gazową już po wyprodukowaniu, instalacja fabryczna Caddy oferuje klientom wyraźne korzyści. Niezależnie od wersji w których występuje, instalcja gazowa i dodatkowy zbiornik nie ograniczają jego funkcjonalności, ani pojemności bagażnika. Wraz z zakupem takiego Caddy otrzymujemy gwarancję na cały pojazd łącznie ze wszystkimi komponentami instalacji gazowej.

Dostawczego Caddy BiFuel Furgon można kupić już za 62.317 zł, zaś wersja osobowa Trendline kosztuje 66.630 zł.

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 25 czerwca, 2012

Autor:

5/5 - (5 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jerzy K.
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Dziś mój klient przyjechał VW Caddy z instalacją gazową. Po chwilowym zaskoczeniu obejrzałem autko. Użytkownik chwali takie rozwiązanie ze względu na niskie koszty eksploatacji i brak ograniczenia pojemności bagażnika. Trzeba rozważyć propozycję VW.

Podobne artykuły