Dachówka ceramiczna

CANTUS – dach dla wymagających

Dach z marzeń i ten realny, dobrany do naszych potrzeb i uwzględniający wytyczne projektowe, z pewnością powinien być trwały, bezpieczny i niepowtarzalny. Powinien dawać ochłodę w upał i ciepło w mroźne dni, nie ulegać zniszczeniu przez wichury i ulewne deszcze… Wszystkie te warunki spełnia dachówka ceramiczna – najstarsze i najszlachetniejsze z pokryć – a wśród nich wyjątkowy model, jakim jest dachówka zakładkowa CANTUS. 

Choć obecnie, budując dom, rzadko odwołujemy się do tradycji ludowej i sfery sacrum jednak nadal jest to miejsce niezwykłe – mikrokosmos wprowadzający ład i porządek w świecie chaosu. Dach, wieńczący znaną i bezpieczną przestrzeń domu jest symboliczną granicą, oddzielającą nas od świata zewnętrznego, dlatego pod pojęciem dachu kryje się coś więcej niż jedna z najważniejszych konstrukcji budowlanych – określenie mieszkać pod wspólnym dachem oznacza szczególne więzi, bliskość i dawanie ochrony,  jest także zapowiedzią szczęścia rodzinnego.

Jaki zatem ma być ten nasz wspólny dach? Dach z marzeń i ten realny, dobrany do naszych potrzeb i uwzględniający wytyczne projektowe. Z pewnością trwały, bezpieczny i niepowtarzalny. Taki, który zapewnia ochłodę w upał i ciepło w mroźne dni, którego nie zniszczą wichury i nie uszkodzą ulewne deszcze, po prostu dach na lata… Wszystkie te warunki spełnia dachówka ceramiczna – najstarsze i najszlachetniejsze z pokryć – a wśród nich wyjątkowy model, jakim jest dachówka zakładkowa CANTUS. Dachówka ceramiczna jest surowcem w pełni naturalnym i ekologicznym, dzięki temu zapewnia zdrowy mikroklimat w budynku. Stosunkowo ciężka, o dużej masie nie jest podatna na drgania, dlatego dobrze chroni przed hałasem, co ma szczególne znaczenie na poddaszu użytkowym zagospodarowanym na sypialnię lub pokój dziecka. Zapewnia również odpowiedni poziom termoizolacji – zimą wolno oddaje ciepło, dzięki czemu nagrzane powietrze nie ucieka przez dach, natomiast podczas gorącego lata powoli nagrzewa się, przez co na poddaszu panuje umiarkowana temperatura. Doskonale znosi ekstremalne warunki, na które w naszym klimacie narażony jest dach – zmienne pory roku, cykle nagrzewania w dzień i ochładzania w nocy, silne nasłonecznienie, deszcze, porywisty wiatr lub grad. Jest ognioodporna, mrozoodporna i bardzo trwała – jest jednym z najbardziej długowiecznych pokryć dachowych. Warto także wspomnieć o jej walorach dekoracyjnych – idealnie prezentuje się na dachach o tradycyjnej stylistyce, ale też świetnie wygląda w bryłach nowoczesnej architektury, jest przy tym niezwykle reprezentacyjna i po prostu piękna.

CREATON Polska_CANTUS_NUANCE_miedziana_angobowana CREATON Polska_CANTUS (2)

Najnowszy model z oferty CREATON Polska, dachówka zakładkowa CANTUS, to ceramika w najlepszym wydaniu. Dachówka barwiona w masie o prostej, nowoczesnej formie i bogatej gamie kolorystycznej w pełni zasługuje na kategorię premium. Powstała z najszlachetniejszych surowców w oparciu o unikalną technologię bezdotykowego wypału w poziomych kasetach, dzięki czemu jest odporna na działanie szkodliwych substancji i negatywne wpływy środowiska. Ponadto doskonały surowiec użyty do jej produkcji oraz technologia HOCHBRANDFACTOR® sprawiają, że kolorystyka dachówki CANTUS jest jednolita dla całego systemu dachowego, a barwy posiadają wyższe natężenie. Dachówka ta w niewielkim stopniu pochłania wodę, przez co jej gładka powierzchnia wykazuje ponadprzeciętną odporność na mróz oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Specjalna konstrukcja zamków zapewnia optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody, a także wyjątkową szczelność, którą dodatkowo wzmacnia duża tolerancja przesuwu na zamkach górnych – nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek pokrycie dachu pozostaje nieprzemakalne. Producent oferuje dachówki w wersji podstawowej wraz z szeroką gamą akcesoriów, obejmującą dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. Kompleksowy system dachowy to nie tylko duże ułatwienie dla specjalistów – dekarzy odpowiedzialnych za  wzorcowe ułożenie dachu, ale przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości dla użytkownika.

Dachy ceramiczne nieustannie zachwycają formą, oryginalną linią wzorniczą i barwą – niezależnie od stopnia skomplikowania projektu czy rodzaju pokrycia: jedno, dwu, trzy lub wielospadowy, naczółkowy, mansardowy, itp. dach idealnie wpisuje się w bogatą tradycję budownictwa europejskiego zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Design dachówek CANTUS z jednej strony nawiązuje do wielowiekowej spuścizny mistrzów rzemiosła, z drugiej zaś odzwierciedla najlepsze praktyki współczesnego wzornictwa. Nienaganny kształt starannie przemyślanej formy to nie wszystko – dach ceramiczny powinien ponadto urzekać kolorystyką. Wspaniałe miedziane angoby i matowe czernie z kolekcji NUANCE lub ładne glazury z kolekcji FINESSE i NOBLESSE nadają dachówkom CANTUS szczególnego charakteru i zapewniają dodatkową ochronę przed optycznym starzeniem się dachu. Dachówki CANTUS skupiają w sobie tak wiele zalet, że ułożony z nich dach z całą pewnością pretenduje do miana pokryć wyjątkowych pod względem technologii, wykonania i estetyki.

CREATON Polska_CANTUS_czerwien_naturalna

CANTUS czerwień naturalna

CREATON Polska_CANTUS_NOBLESSE_w kol_lupka_krysztalowa_glazurowana

CANTUS NOBLESSE

CREATON Polska CANTUS FINESSE

CANTUS FINESSE

CREATON Polska_CANTUS_FINESSE_winna czerwien glazurowana

CANTUS FINESSE

 

 

3.9/5 - (41 votes)

Data publikacji: 21 czerwca, 2016

Autor:

3.9/5 - (41 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Isia
    sobota, 19 stycznia, 2019

    Pięknie się prezentuje ta dachówka.Posiada też wiele zalet zgodnie z artykułem.Producent oferuje także różne akcesoria.Warto zapamiętać tą zakładkową dachówkę Cantus.

  2. Miłosz
    niedziela, 24 maja, 2020

    od lat wiadomo, że dachówka ceramiczna to najlepszy wybór. jeżeli są tylko możliwości techniczne i finansowe to należy zakładać. cantus wygląda ładnie, wymagającym na pewno wystarczy.

Podobne artykuły