Dachówka ceramiczna

CANTUS – doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych dachów. Nowość od CREATON Polska!

Najnowszym modelem w kolekcji dachówek ceramicznych marki CREATON jest dachówka CANTUS. Walory funkcjonalne i elegancki design czynią z niej atrakcyjny produkt dla wymagających odbiorców.

Najwyższa jakość i doskonałe parametry użytkowe

Ta ceramiczna dachówka zakładkowa, barwiona w masie powstała z najszlachetniejszych złóż gliny, w oparciu o unikalną technologię bezdotykowego wypału w poziomych kasetach, w temperaturze 1100°C, jest odporna na działanie szkodliwych substancji i negatywne wpływy środowiska. Specjalna konstrukcja zamków zapewnia optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody oraz wyjątkową szczelność, którą dodatkowo wzmacnia duża tolerancja przesuwu na zamkach górnych. CANTUS w niewielkim stopniu pochłania wodę, przez co gładka powierzchnia dachówki wykazuje ponadprzeciętną odporność na mróz oraz inne niekorzystne czynniki atmosferyczne. Producent oferuje dachówki połaciowe wraz z szeroką gamą akcesoriów, do których należą dachówki funkcyjne, dachówki kalenicowe wentylacyjne wraz z gąsiorami ceramicznymi, czyli zestaw FIRSTFIX, system kominków wentylacyjnych i dachówek przełomowych SIGNUM, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe i wyłazy, folie dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR.

CANTUS – doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych dachów.

Nowoczesna forma i bogata gama kolorystyczna

Elegancki design dachówek CANTUS z jednej strony nawiązuje do wielowiekowej spuścizny mistrzów rzemiosła, z drugiej zaś jest odzwierciedleniem najlepszych praktyk współczesnego wzornictwa. Nienaganny kształt starannie przemyślanej formy idzie w parze z interesującą kolorystyką. Wspaniałe miedziane angoby i matowe czernie z kolekcji „NUANCE” lub efektowne glazury z kolekcji „FINESSE” i „NOBLESSE” nadają dachówkom CANTUS szczególnego charakteru, są też dodatkową ochroną przed optycznym starzeniem się dachu.
Prosta, nowoczesna forma, opatentowane rozwiązania systemowe i bogata gama kolorystyczna sprawiają, iż produkt w pełni zasługuje na miano dachówki klasy „premium”.

Dane techniczne dachówki CANTUS
Materiał: ceramika barwiona w masie
Powierzchnia: gładka
Format: 262 x 450 mm
Ciężar: 3,55 kg/szt.
Kolory: 7 różnych kolorów
Długość krycia: ok. 342 – 379 mm, w zależności od odstępu łat
Średnia szerokość krycia: 221 mm
Zapotrzebowanie: ok. 12,5 szt./m²
Pochylenie połaci dachowej: przy 10° z folią wstępnego krycia CREATON „QUATTRO”
4.1/5 - (19 votes)

Data publikacji: 15 lipca, 2016

Autor:

4.1/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły