Dachówka betonowa

Cementowe dachówki CREATON

Inspirowane dachami czterech najpiękniejszych miast świata cementowe dachówki CREATON zyskały teraz nową jakość. Odnajdziemy w nich klasyczne piękno, nowoczesny minimalizm, charakterystyczne faliste kształty i romantyczny sznyt.

Cementowe dachówki CREATON cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Doceniają oni ich walory użytkowe i wizualne, zauważając że dorównują dachówkom ceramicznym, a pod pewnymi względami nawet je przewyższają. Dachówki cementowe z kolekcji CREATON odpowiadają indywidualnym potrzebom zarówno miłośników klasycznych kształtów, jak i zwolenników nowoczesnych, płaskich form.

cementowe dachówki CREATON Kapstadt

Dachówka cementowa Kapstadt

Kapstadt

Charakterystyczną cechą dachówki cementowej KAPSTADT jest prosta linia, nadająca powierzchni dachu rozmachu i nowoczesności. Dachówka zachwyca szlachetną elegancją, a jej profil znakomicie pasuje do dachów stromych na budynkach o współczesnej architekturze. Nie tylko świetnie wygląda, ale i doskonale znosi obciążenia spowodowane przez wiatr i śnieg, chroniąc jednocześnie przed przedostawaniem się wody pod połać dachową.

Verona

Forma dachówki cementowej VERONA inspirowana jest na odmiennych wzorcach, pochodzących z południa Europy. Jej prostota w połączeniu z finezją zaokrąglonego kształtu sprawia, że jej wygląd przywołuje na myśl dachy romantycznej, włoskiej Werony. Dachówka ta dobrze sprawdza się w budynkach jednorodzinnych, zwłaszcza na połaciach o dużych powierzchniach.

Heidelberg

cementowe dachówki CREATON Heidelberg

Dachówka cementowa Heidelberg

Tymczasem dachówka cementowa HEIDELBERG nawiązuje do pierwszej stosowanej w budownictwie dachówki typu mnich-mniszka, której historia sięga antycznego Rzymu. Cechuje ją łagodny kształt oraz zaokrąglenia czołowe, które sprawiają, że ułożony z niej dach wyróżnia się klasyczną harmonią i dobrze komponuje się zwłaszcza z budynkami o tradycyjnej architekturze.

Göteborg

cementowe dachówki CREATON Göteborg

Dachówka cementowa Göteborg

Inspiracje prosto z mroźnej północy czerpie natomiast dachówka cementowa GÖTEBORG – klasyczna dachówka o charakterystycznym falistym kształcie. Ten współczesny wariant tradycyjnej esówki jest niezwykle wytrzymały, szczelny i odporny na działanie czynników atmosferycznych, a ułożony z niej dach przywodzi na myśl delikatne morskie fale.

Teraz cementowe dachówki CREATON Polska dostępne są z nowymi rodzajami powłok. Powłoka PLANAR zwiększa gładkość dachówki, nadając jej satynowy połysk i zapewniając jeszcze lepsze parametry użytkowe. Ułatwia też usuwanie zanieczyszczeń z połaci dachu. Z kolei DURATOP PRO zapewnia idealnie gładkie wykończenie, wzmacniając intensywność barw i gwarantując najwyższe właściwości hydrofobowe. Nową jakość dachówek podkreśla ponadto zastosowanie w ich produkcji udoskonalonego, barwionego w masie materiału.

Inspirowana najpiękniejszymi dachami świata kolekcja dachówek cementowych CREATON Polska umożliwia inwestorom wybór dokładnie takiego pokrycia, jakiego im potrzeba.

4/5 - (44 votes)

Data publikacji: 2 stycznia, 2018

Autor:

4/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Roman K.
    czwartek, 14 lutego, 2019

    W trakcie przygotowań do budowy odwiedziłem składy z dachówkami. Wówczas poznałem też ofertę cementowych dachówek f-my Creaton. Podobnie jak dachówki ceramiczne są one piękne klasycznie, mają ładny kształt, są odporne na warunki atmosferyczne, trwałe i szczelne. Z proponowanych w artykule dachówek ja osobiście wybrałbym typ Goteborg, choć pozostałe takie jak Kapstadt, Heidelberg, Verona również cieszą oko.

  2. Maciej
    niedziela, 24 marca, 2019

    Roman cementowe dachówki są minimalnie gorsze od ceramicznych jeżeli chodzi o trwałość. Co nie znaczy że są złe. Powłoki zastosowane u Creatona są bardzo dobrej jakości (szczególnie Duratop). Goteborg ma bardzo klasyczna linię, więc będzie pasować na każdy dach.

Podobne artykuły