Szkolenia

Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie

Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie

To jedyny w Polsce północno-wschodniej projekt edukacyjny, odpowiadający na rosnące potrzeby rynku w zakresie nauki dekarstwa i propagowania wiedzy z zakresu najnowszych technologii dekarskich. Akademia oferuje kompleksowe przygotowanie do wykonywania szeroko pojętego zawodu dekarza. Projekt przewiduje również oddanie do użytku wyspecjalizowanego ośrodka, w którym na przestrzeni niemal 2000 m2 prowadzone będą szkolenia i kursy dla obecnych i przyszłych dekarzy oraz osób związanych z branżą dekarską.

Inicjatorami i twórcami Akademii jest Fundacja Serapian, przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Projekt powstał z myślą o kształceniu specjalistów w zawodach: dekarz, blacharz, cieśla oraz szerzeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej w połączeniu z dostępem do najnowszych technologii.

Zawód dekarz

W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rynku na pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami Centralna Akademia Dekarzy, za cel postawiła sobie pomoc w otwieraniu klas dekarskich w szkołach budowlanych na terenie całego kraju. Dowodem zaangażowania w strefę edukacyjną jest podpisane porozumienie o współpracy partnerskiej z Zespołem Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej, na mocy którego od roku szkolnego 2019/2020 w placówce funkcjonuje klasa o profilu dekarskim. Docelowo praktyczna nauka zawodu uczniów, tak z Olsztyna, jak i z całej Polski ma się odbywać w rewitalizowanym obecnie zabytkowym budynku przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie.

Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie
Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie

Praktyka czyni mistrza

Jednym z głównych założeń Akademii jest organizacja zajęć praktycznych, prowadzonych przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. W celu osiągnięcia najwyższego poziomu szkoleń Akademia będzie ściśle współpracowała z renomowanymi producentami, a wszystkie zajęcia praktyczne prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i wysokiej klasy narzędzi dekarskich.

Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie
Centralna Akademia Dekarska w Olsztynie

Szkolenia i kursy dla dekarzy

Absolwenci Akademii zyskają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wykonywania:

 • pokryć i odwodnień dachowych, obróbek dekarskich;
 • montażu okien dachowych, wyłazów, świetlików i urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej;
 • napraw i rozbiórek pokryć dachowych;
 • paroizolacji i izolacji przeciwwilgociowych;
 • elementów wentylacyjnych z blachy;
 • rynien i rur spustowych.

Akademia ma być miejscem, w którym odbywać się będą szkolenia doskonalące i przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich prowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, a także kursy zawodowe. W celu zapewnienia aktualnych treści, zgodnych z obowiązującymi normami i trendami, partnerami Akademii są wiodący producenci i dostawcy, tacy jak Partner Strategiczny Dachland, Velux, Blachy Pruszyński, BMI Icopal, BMI Brass I partner firma Fakro. Patronem Centralnej Akademii Dekarskiej jest magazyn Fachowy Dekarz & Cieśla oraz Życie Olsztyna.

4.9/5 - (26 votes)

Data publikacji: 5 czerwca, 2021

4.9/5 - (26 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. belfer
  poniedziałek, 7 czerwca, 2021

  Szkolenie i nauka w zakresie dekarstwa stanowi ważny aspekt w dziedzinie budownictwa. Fachowcy tej profesji mają doskonałe perspektywy dobrej pracy w przyszłości. Ważnym elementem edukacji są praktyczne zajęcia, które doskonalą umiejętności i wprowadzają przyszłych dekarzy w arkana wiedzy technicznej.

 2. kos
  poniedziałek, 7 czerwca, 2021

  Bardzo dobrze,że powstają takie szkoły dekarskie jak ta w Olsztynie ponieważ dzięki takim szkołom przybywa na rynku dekarzy znających nie tylko teorię z opowieści.W takich szkołach szkoli się przyszłych fachowców aby najlepiej połączyć teorię w praktyczne wykonanie,a dzięki temu my odbiorcy możemy być spokojni o fachowe wykonanie prac dekarskich.

Podobne artykuły