Na rynku

Certyfikat BRAAS dla prawdziwego fachowca

Mimo rewolucji przemysłowej, technicznych nowinek, są takie zawody, które nie zanikają. Niewątpliwie należy do nich fach dekarski. Słowo dekarz pochodzi od niemieckiego Dachdecker, w dosłownym tłumaczeniu oznacza człowieka, który pokrywa (decken = pokrywać) dachy. Tradycje tego rzemieślniczego zawodu zaczynają się pod koniec XIX wieku, kiedy to doszło do rozdzielania zadań cieśli i dekarza, stały się one odrębnymi profesjami, bowiem wcześniej zadaniami dekarza zajmował się cieśla. To nie jest łatwy zawód i wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale odpowiednich predyspozycji i ciągłej praktyki. W Polsce szkolenia dla dekarzy prowadzi firma BRAAS. W tym roku padł absolutny rekord, wzięło w nich udział ponad 350 uczestników.

Firma BRAAS jest nie tylko producentem zintegrowanych systemów dachowych, ale również dba o to, by prace na dachu, z wykorzystaniem ich produktów, wykonywane były przez przeszkolonych specjalistów. W swoich czterech ośrodkach szkoleniowych: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu najlepsi dekarze i fachowcy związani z branżą dekarską, przeprowadzają dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla różnych grup zawodowych, związanych z tematyką dachową.

Sami dekarze szkoleni są według siedmiu programów specjalistycznych.

• Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas
• Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów
• Karpiówka Opal. Ocieplenia DivoDamm. Specyfika układania dachówek płaskich
• Karpiówka Opal. Ocieplenia DivoDamm. Specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach
• Karpiówka Opal na wolim oku
• System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji
• System solarny Braas – dobór i montaż uzupełniających elementów systemu – podstawy hydrauliki

Program Certyfikacji Dekarzy

To akcja, która ma na celu zmotywowanie fachowców do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i wyodrębnienie spośród wykonawców dekarzy godnych polecenia. Certyfikat BRAAS ma być gwarancją wysokiej jakości oferowanych usług i solidnie wykonanego dachu. Dekarze, kończący szkolenie otrzymują certyfikat i mogą też liczyć na szczególne wsparcie marki BRAAS m.in. na bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych.

Czy wiesz, że…

Adam Małysz, nasz najwybitniejszy skoczek narciarski, jest z zawodu dekarzem.

ASZ

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 22 grudnia, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły