Łączniki

Certyfikowane systemy zamocowań Eurotec

Na etapie wyboru odpowiednich rozwiązań w zakresie techniki zamocowań oprócz założeń konstrukcyjnych bierze się pod uwagę jakość oraz spełnianie odpowiednich norm technicznych. Wszystko to powinno być potwierdzone poprzez właściwe aprobaty i certyfikaty.

Trzeba pamiętać, że w myśl artykułu 10 ust. 2 Prawa Budowlanego materiały budowlane znajdujące się w obrocie handlowym muszą mieć odpowiednie oznaczenie. Oprócz tego na konieczność oznakowania materiałów budowlanych wskazuje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 31 lipca 1998 r.

W efekcie praktycznie każdy wyrób budowlany, który znajduje się w sprzedaży powinien mieć certyfikat zgodności producenta z Polską Normą (lub Aprobatą Techniczną) lub certyfikat na znak bezpieczeństwa (jeśli wyrób znajduje się na liście wyrobów, które podlegają obowiązkowi takiej certyfikacji).

Trwałość

Technika zamocowań firmy Eurotec oprócz szerokich właściwości funkcjonalnych cechuje również trwałość. Do jej zapewnienia przyczynia się szereg technologii takich jak chociażby powłoka blue+ bazująca na ocynkowanej powierzchni. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod produkcji powłoka jest szczelna na całym elemencie i zabezpiecza potencjalnie osłabione miejsca ocynkowania. Powłoka blue+ cechuje się dużą odpornością na obciążenia mechaniczne i nie zawiera tlenku chromu (VI), który negatywnie wpływa na środowisko.

Certyfikowane systemy zamocowań Eurotec
Certyfikowane systemy zamocowań Eurotec

Pamiętaj o odpowiedzialności

Stosując elementy techniki zamocowań firmy Eurotec zyskuje się produkty oznakowane znakiem CE co potwierdza legalność wyrobu i możliwość jego wprowadzenia na rynek europejski. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa jeżeli dojdzie do katastrofy budowlanej konstrukcji, która bazuje na elementach certyfikowanych to odpowiedzialność ponosi producent zamocowania lub projektant. Z kolei gdy uwzględniono w konstrukcji łączniki nie certyfikowane to do odpowiedzialności może być pociągnięty wykonawca konstrukcji.
Decydując się na elementy techniki zamocowań z oferty firmy Eurotec zyskuje się nie tylko szerokie możliwości funkcjonalne, ale również bezpieczeństwo techniczne i prawne.

Certyfikowane wkręty Eurotec.
Certyfikowane wkręty Eurotec.

Kontakt

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

4.9/5 - (25 votes)

Data publikacji: 2 maja, 2017

Autor:

4.9/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły