Na rynku

Ciągły rozwój firmy dekarskiej Mariusza Brodnickiego

Firmy dekarsko-ciesielskie dla zwiększenia konkurencyjności muszą zadbać o odpowiedni rozwój poprzez systematyczne i przemyślane inwestowanie. Ważne jest przede wszystkim zwiększanie możliwości przedsiębiorstwa poprzez odpowiednie narzędzia, maszyny i oprogramowanie.


Dobrym przykładem w zakresie ciągłego i przemyślanego inwestowania jest Firma Ciesielsko-Budowlana Mariusza Brodnickiego z Wilkowa, w której pierwotnie przygotowanie więźb dachowych odbywało się ręcznie. W efekcie wykonanie bardziej skomplikowanego dachu trwało około jednego miesiąca a mniej rozbudowanego (np. dwuspadowego) około dwa tygodnie.

Zakup żurawia dekarskiego

Można powiedzieć, że zakup żurawia dekarskiego był pierwszym etapem intensywnego rozwoju firmy Mariusza Brodnickiego. To właśnie dzięki tej maszynie był możliwy montaż dwóch mniej skomplikowanych dachów tygodniowo lub jednego dachu skomplikowanego. Zadziwiające tempo pracy pociągnęło za sobą jeszcze większy wzrost zainteresowania usługami firmy a taka ilość zleceń wymagała zwiększenia liczby pracowników.

Ciągły rozwój firmy dekarskiej Mariusza Brodnickiego

Inwestycja w oprogramowanie

Jednak bez odpowiedniego oprogramowania pozwalającego na projektowanie konstrukcji drewnianych prace związanie z przygotowaniem więźby trwały zbyt długo. Na budowie musiało być przeprowadzanych wiele pomiarów, co pociągało za sobą koszty przejazdu i czasu, a co najważniejsze, konieczność wykonania szablonu. Z kolei poszczególne elementy konstrukcji dachu musiały być cięte na budowie.
Dysponując oprogramowaniem przeznaczonym do projektowania konstrukcji drewnianych więźba mogła być przygotowana na warsztacie eliminując szablony oraz wchodzenie na konstrukcję budynku celem wykonania pomiarów.
Z czasem Mariusz Brodnicki zakupił obrabiarkę do drewna Hundegger. Znaczny zakres prac wykonywany jest więc na hali produkcyjnej a montaż odbywa się przy użyciu gotowych materiałów.

Oprogramowanie do wspomagania projektowania konstrukcji drewnianych Dietrich’s przynosi szereg korzyści we współpracy z obrabiarkami oraz specjalistycznymi przyrządami pomiarowymi. Tym sposobem zyskuje się możliwość kompleksowego przygotowania konstrukcji drewnianej i jej montażu na placu budowy. Warto wspomnieć, że oprogramowanie ma bardzo szeroką funkcjonalność jednak firma Dietrich’s oferuje wsparcie techniczne i szkolenia w zakresie jego obsługi.

4.5/5 - (40 votes)

Data publikacji: 8 czerwca, 2016

Autor:

4.5/5 - (40 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły