Membrana dachowa

Co pod pokrycie z blachy na rąbek stojący?

Prosta forma i klasyczny kształt dachu pokrytego blachą na tzw. rąbek stojący sprawiają, że rozwiązanie to sprawdza się zarówno w przypadku remontów obiektów zabytkowych, jak i w nowoczesnym budownictwie. Decydując się na wybór takiego dachu, warto nie tylko skupić się na wyborze wysokiej jakości pokrycia, ale także starannie dobrać materiał na warstwę wstępnego krycia, zapewniający nie tylko odpowiednią wentylację dachu, ale także gwarantujący optymalną izolację akustyczną i wodoszczelność.

Optymalnym rozwiązaniem w przypadku dachu pokrytego blachą na tzw. rąbek stojący jest zastosowanie otwartej dyfuzyjnie maty rozdzielczej Permo® sec SK, łączącej w sobie zarówno wysokoparoprzepuszczalną membranę dachową jak i oplot jednowłóknowy. Rozwiązanie jest możliwe dla wszystkich dachów metalowych wykonanych na rąbek stojący. Otwarta dyfuzyjnie 5-warstwowa warstwa rozdzielcza przeznaczona jest dla dachów pochyłych przy min. kącie nachylenia dachu 3° i fasad metalowych, wentylowanych i niewentylowanych. Elastyczny PP-oplot zapewnia stały odstęp pomiędzy membraną a pokryciem, i redukuje energię akustyczną o 8 dB, co spełnia wymagania izolacji akustycznej – wyjaśnia Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager z firmy Klöber-HPi.

Zintegrowana butylenowo-kauczukowa samoprzylepna taśma klejąca zapewnia optymalne zabezpieczenie od wiatru i deszczu oraz łatwość montażu, a odporność na temperaturę od -30° do + 100°C umożliwia montaż przy każdej temperaturze.

Jeżeli w przyszłości nie chcemy mieć problemów z uciążliwymi hałasami, niewłaściwą wentylacją czy przeciekaniem dachu, to nie warto oszczędzać na warstwie zabezpieczającej dach pokryty blachą. Przy wyborze warto kierować się renomą firmy, która zapewnia najwyższą jakość produktów.

4.4/5 - (16 votes)

Data publikacji: 7 listopada, 2012

Autor:

4.4/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Agnieszka
  czwartek, 5 sierpnia, 2021

  Dzięki zastosowaniu specjalnej taśmy montaż jest szybki i prosty, a także możliwy w każdej temperaturze. Maty sprawdzą się na każdym dachu, warto je zastosować

 2. marek
  środa, 29 listopada, 2023

  Polecam w szczególności matę Corotopa do pracy z dachem na rąbek
  folie-budowlane.pl/membrana-dachowa-Corotop-Metal.html

Podobne artykuły