Na rynku

CREATON – częścią Grupy TERREAL

CREATON, europejski producent dachówek ceramicznych i cementowych oraz akcesoriów systemowych, dołącza do Grupy TERREAL – francuskiego producenta pokryć dachowych i innowacyjnych rozwiązań dla konstrukcji i okładzin budowlanych.

– Przejęcie firmy CREATON przez Grupę TERREAL tworzy europejskiego lidera na rynku dachówek ceramicznych, który zajmuje czołową pozycję we Francji, Niemczech, Polsce, Europie Południowo-Wschodniej, USA i Korei, a także posiada znaczącą sprzedaż we Włoszech, krajach Beneluksu i Hiszpanii. “Połączenie zostało zaplanowane i zakończone tak szybko, dzięki wynikom biznesowym Grupy CREATON, w tym szczególnym 2020 roku” – mówi Marek Marchewka, Dyrektor Zarządzający CREATON Polska sp. z o.o.

Fuzja obu firm pozwoli na rozszerzenie oferty produktowej oraz zwiększenie zasięgu geograficznego, co przyczyni się do jeszcze większej atrakcyjności dla klientów.

TERREAL dokonując tej transakcji kroczy naprzód na drodze realizacji swojej strategii transformacji biznesowej poprzez dynamiczne zarządzanie swoim portfolio oraz możliwość konsolidacji na rynkach, na których działa CREATON.

“Przejęcie CREATON stanowi dla TERREAL przełomowe wydarzenie. Zwiększenie wielkości i skali naszej firmy umożliwi nam osiągnięcie pozycji lidera w Europie w dziedzinie produkcji dachówek ceramicznych. Dzięki temu krokowi, nasza firma będzie mogła kontynuować zrównoważony i rentowny rozwój, a także zwiększyć swoją międzynarodową obecność” – powiedział Laurent Musy, Dyrektor Generalny TERREAL.

CREATON

CREATON to jedna z czołowych marek dachowych w Europie. Firma oferuje szeroki wybór produktów do dachów skośnych, w tym dachówki ceramiczne, dachówki cementowe oraz akcesoria systemowe.

CREATON posiada nowoczesną i konkurencyjną platformę przemysłową, która obejmuje siedem zakładów produkcyjnych dachówek w Niemczech, trzy w Polsce oraz jeden na Węgrzech. Dodatkowo, firma produkuje komponenty dachowe i dysponuje czterema magazynami regionalnymi.

TERREAL

Zainspirowana ponad 150-letnim doświadczeniem w dziedzinie materiałów ceramicznych do budowy, firma TERREAL opracowuje innowacyjne rozwiązania w zakresie konstrukcji i wykończenia budynków. Specjalizując się w czterech obszarach – pokrycia dachowe, kolektory słoneczne, konstrukcje budowlane, fasady i dekoracje – w 23 lokalizacjach we Francji i na całym świecie, zatrudniając ponad 2000 pracowników, TERREAL osiąga roczną sprzedaż na poziomie blisko 400 milionów euro.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 13 grudnia, 2020

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły