Ubrania robocze

Czy chronisz się przed słonecznym promieniowaniem UV?

Pracujesz na zewnątrz, gdy słońce przebija się przez chmury? Kiedy pada deszcz, zakładasz nieprzemakalne ubranie. Gdy jest zimno, wkładasz ciepłą kurtkę. Ale czy pamiętasz, aby chronić się przed słońcem? Ludzka skóra jest wrażliwa na emitowane przez naszą gwiazdę promienie UV i w słoneczne dni trzeba o tym pamiętać.

Czy Twoja aktualna odzież robocza sprawdzi się też w letnim słońcu? Chroń się przed jego promieniami i zmniejszaj ryzyko chorób skóry.

Jak najlepiej zabezpieczać się przed słońcem?

Najlepszą ochronę przed światłem słonecznym zapewnia oczywiście cień. Często jednak przy pracy na zewnątrz nie ma możliwości przebywania w obszarach zacienionych. Istotne jest więc podjęcie jak najskuteczniejszych środków ochrony.
Strój w znacznym stopniu przyczynia się do zabezpieczenia skóry przed promieniowaniem UV ze słońca. Stopień tej ochrony zależy m.in. od grubości i gęstości materiału, a także od zastosowanych w nim włókien. Gruba kurtka zabezpiecza więc skuteczniej niż cienki i przewiewny T-shirt. Przy temperaturach przekraczających 20 stopni wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej w grubej kurtce nie jest jednak optymalnym rozwiązaniem. Warto wówczas założyć chroniącą przed UV lżejszą odzież, taką jak T-shirt, bluza czy koszulka polo. Na głowę można natomiast włożyć czapkę z daszkiem lub inne zapewniające cień nakrycie.
Ponadto zaleca się stosowanie kremu przeciwsłonecznego na odkryte części ciała.

Czy chronisz się przed słonecznym promieniowaniem UV?
Czy chronisz się przed słonecznym promieniowaniem UV?

Jak działa odzież z ochroną przeciwsłoneczną?

Odzież zabezpieczająca przed promieniowaniem UV może być wykonana ze specjalnych włókien, które blokują słońce, lub z zatrzymującego promienie słoneczne gęstego splotu. Tkanina może być również wykończona chemicznie lub farbowana, co zwiększa jej właściwości ochronne.
Wybierając odzież roboczą, taką jak T-shirty, koszulki polo czy cienkie bluzy, które potencjalnie nie zapewniają tak skutecznej ochrony jak gruba kurtka, warto poszukać ubiorów certyfikowanych za zgodność z normą EN 13758-2. Noszenie opatrzonej tym certyfikatem odzieży pozwala na minimalizację ryzyka uszkodzenia skóry przez promienie słoneczne. Informacje o ew. certyfikacji UV produktów MASCOT podawane są w ich instrukcji prania.
Asortyment MASCOT obejmuje cały szereg ubrań zabezpieczających skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Część z nich zapewnia certyfikowaną ochronę zgodnie z normą EN 13578-2. Odzież roboczą chroniącą przed promieniami UV znajdziesz u swojego dystrybutora MASCOT.

www.mascot.pl/pl/odziez-roboczachroniaca-przed-promieniowaniem-uv

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 5 grudnia, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły