Izolacje

Czy systemy izolacji przeciwwilgoci są opłacalne?

Czy systemy izolacji przeciwwilgoci są opłacalne

W każdym budynku, a zwłaszcza domach mieszkalnych, znajdują się pomieszczenia narażone na dużą wilgotność ze względu na pełnione przez siebie funkcje. Należą do nich chociażby łazienki i kuchnie, gdzie często przez długi czas utrzymuje się gorąca para wodna. Jej działanie może wyrządzić ogromne, a co za tym idzie również bardzo kosztowne szkody w konstrukcji budowlanej, dlatego tak ważne jest, aby już na etapie stawiania fundamentów uwzględnić odpowiedni system izolacji przeciwwilgoci, który zapewni budynkowi niezbędną ochronę przed tymi zagrożeniami.

Jak zadbać o izolację przeciwwilgociową domu?

Izolacja przeciwwilgoci może zostać wykonana na różne sposoby, z których najskuteczniejszym jest użycie rozwiązania o nazwie Soudal Hydro System. To uniwersalny system izolacji przeciwwilgoci przeznaczony do zastosowań poziomych i pionowych, a więc zarówno do podłóg, jak i do ścian. Wykonuje się go przy użyciu podkładu gruntującego Soudaprim DP, folii w płynie Soudagum LM oraz narożnika wewnętrznego Soudatape IC, narożnika zewnętrznego Soudatape OC, taśmy Soudatape ST zabezpieczającej styk ściany z podłogą i kołnierza Soudatape PD uszczelniające przejścia rurowe. Soudal Hydro System jest bardzo skuteczny, a przy tym również niezwykle wytrzymały – niestraszne mu silne detergenty ani uszkodzenia mechaniczne, radzi sobie nawet z nieznacznymi ruchami podłoża. Z tego też względu stosuje się go w budynkach o dowolnym przeznaczeniu, tak prywatnych (domy, mieszkania), jak i publicznych (urzędy, placówki medyczne, obiekty sportowe itp.). Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem domszczelny.pl

Dlaczego warto inwestować w taką hydroizolację?

Wilgoć z łatwością przedostaje się przez fugi i wnika w podłoże uszkadzając jego strukturę, dlatego nawet pomieszczenia z dobrą wentylacją powinny być dodatkowo zabezpieczone wspomnianym systemem izolacji przeciwwilgociowej. Pozwoli to zapobiec nie tylko odspoinowaniu płytek, ale też rozwojowi groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów. Dodatkowo izolacja przeciwwilgoci ma tę zaletę, że podwyższa izolację cieplną budynku, co przekłada się na obniżenie kosztów jego ogrzewania. Warto więc pomyśleć o takiej inwestycji, z pewnością się ona opłaca.


Data publikacji: 27 marca, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły