Na rynku

Czy w Trójmieście lepiej kupić nowe czy używane mieszkanie?

Nowe czy używane? Które mieszkanie jest lepsze. Osoby chcące zainwestować w taką nieruchomość stają przed nie lada wyborem. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, z których należy zdać sobie sprawę, aby mieć pewność, że podejmuje się dobrą decyzję. W końcu zakup mieszkania w Trójmieście to ogromne pieniądze, które trzeba wydać w należytym kierunku.

Rynek wtórny

Czas na to, aby przypatrzyć się rynkowi wtórnemu w Trójmieście. Mieszkania pochodzące z tego rynku mają tę zaletę, że można się do nich wprowadzić od razu po zakupie. W szczególności, że niektórzy sprzedawcy pozostawiają na miejscu swoje stare sprzęty, więc można będzie z nich w pełni korzystać. Mieszkania z rynku wtórnego znaleźć można najczęściej w miejscach, gdzie nie ma już miejsca na nowe inwestycje. Prawdopodobnie więc za oknem nie ma szans na to, aby powstała ruchliwa autostrada.

Mieszkania z rynku wtórnego w zdecydowanej większości przypadków mają znacznie niższą cenę, dlatego można pozwolić sobie na zakup większej i wygodniejszej nieruchomości. Dookoła mieszkań pochodzących z rynku wtórnego cała infrastruktura jest rozbudowana, więc pod ręką będą znajdować się szkoły, sklepy, przychodnie i wiele innych miejsc, które są nam na co dzień potrzebne do życia.

Rynek pierwotny

Jakie zalety mają nowe mieszkania w Trójmieście? Konsument zainteresowany zakupem może samodzielnie wybrać, na jakim piętrze znajdować się będzie mieszkanie, ile będzie miało pokoi, a nawet, z której strony świata będzie ono położone. Sami możemy wybrać, jak będzie wykończone mieszkanie. Nie musimy przejmować się takimi pracami jak zrywanie poprzednich tynków, podłóg itd. Do tego nowe mieszkania w Trójmieście położone są na ogół dookoła osiedli o wyższym standardzie estetycznym i funkcjonalnym.

Może i cena mieszkań na takich osiedlach jest większa, ale na ogół nieruchomości położone na nowych osiedlach generują niższe koszty utrzymania, dlatego warto rozważyć taki zakup. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego sprawia, że nie ma konieczności zapłaty 2 proc. podatku od czynności cywilnoprawnych.

Nowe czy używane?

Jak więc widać każde rozwiązanie ma swoje zalety. Które z nich będzie lepsze? Ciężko to osądzić, ponieważ wszystko zależy od naszych gustów i upodobań. Dla jednych ważniejsza będzie estetyka i nowoczesne wykończenia, a inne osoby będą musiały sprawdzić, jaka jest dokładnie cena mieszkania, ponieważ ich zdolność kredytowa będzie mocno ograniczona.

Zakup mieszkania to poważna inwestycja finansowa, dlatego zawsze trzeba wszystkiemu się dokładnie przyjrzeć. Warto skorzystać z fachowej pomocy doradcy kredytowego lub nawet osób, które doskonale znają się na takich inwestycjach finansowych, aby być pewnym tego, że dokonujemy dobrej inwestycji finansowej. W końcu jest to mieszkanie, gdzie będziemy mieszkać przez bardzo długi czas. Pod uwagę należy więc wziąć nie tylko swoje potrzeby, ale również członków naszej rodziny, aby być pewnym, że nikomu niczego nie brakuje. Na rynku nieruchomości na pewno uda się znaleźć dobre mieszkanie.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 26 października, 2020

Autor:

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    poniedziałek, 26 października, 2020

    Zakup mieszkania w dzisiejszych czasach to zazwyczaj inwestycja długoterminowa. Charakter i lokalizacja zależy od celu, czy dla nas czy na wynajem. I to determinuje wybór. Kwestia nowe czy stare to rzecz mniej istotna. Zatem wpierw cel a potem poszukiwnie.

Podobne artykuły