Budownictwo drewniane

Czy warto inwestować w całoroczne domki drewniane?

Zmęczeni zgiełkiem zatłoczonych miast, coraz chętniej decydujemy się na całoroczne domy drewniane. Męczy cię już życie w mieście i nie wiesz, co robić? Poznaj zalety całorocznych domów z drewna.

Nasi dziadkowie pamiętają czasy, kiedy to spragnieni przygód młodzi ludzie tłumnie uciekali z rodzinnych, niezbyt wielkich miejscowości do zatłoczonych miast. Zdawało im się, że wielkie metropolie okażą się spełnieniem ich marzeń i wielu przypadkach tak właśnie było. Niestety z czasem znaczna część społeczeństwa dostrzegła, że przez pracę, obowiązki firmowe, prace domowe i nieustany brak czasu ich młodzieńcze marzenia zostały zapomniane. Na szczęście dziś coraz więcej osób wybiera świadome i szczęśliwe życie. Nic więc dziwnego, że wiele z nich z centrum, ucieka na peryferie miast, a niektórzy nawet decydują się na drewniane domy pod lasem, jeziorem czy w innej, równie malowniczej lokalizacji.

Całoroczny dom z drewna – dla kogo?

Miłośnicy tłocznych miast i wielbiciele miejskiego zgiełku z pewnością nie docenią zalet, jakie niesie za sobą życie w spokojnej okolicy. Nie ma w tym nic złego, każdy może prowadzić takie życie, jakie chce. Na szczęście drewniane domy całoroczne z pewnością ucieszą ludzi, którzy cenią sobie spokój, harmonię i bliskość natury. Zwłaszcza, że domy całoroczne, takie jak te, które można zobaczyć u polskiego producenta firmy drewnolandia.pl, idealnie wpasowują się w naturalny krajobraz i umożliwiają harmonijne życie w pobliżu natury przez cały rok. Jeśli wciąż nie jesteś pewien czy dom z drewna to dobry pomysł, poznaj jego zalety.

Zalety drewnianych domów całorocznych

Cena

To cena decyduje o tym, że mieszkańcy blokowisk masowo decydują się na zakup drewnianych domów. A wszystko dlatego, że cena domu z drewna jest naprawdę atrakcyjna, przy czym jej wysokość wciąż jest uzależniona od wielkości domu. Najtańsze domy całoroczne drewniane kosztują lekko ponad 80 000 złotych, przez co są o wiele tańsze niż mieszkania w bloku.

Ekspresowa realizacja

Wszyscy wiedzą, że budowa tradycyjnego domu wymaga czasu, nie wspominając już o czasie, jaki trzeba odczekać, aby dom „osiadł” i nadawał się do codziennego użytku. Drewniane domy są zupełnie inne, przez co budowa przebiega sprawnie i domownicy mogą się wprowadzić do domku już po czterech miesiącach.

Oszczędności

Nietrudno zauważyć, że drewniane domy można bardzo łatwo ocieplić. Przez co okazują się wysoce energooszczędne. Właśnie z tego względu nikogo nie powinien dziwić fakt, że domy z drewna cieszą się coraz większym uznaniem, między innymi dzięki taniej instalacji grzewczej.

Ekologizm i komfort

Dzisiejsze technologie umożliwiają budowę domów z drewna z zachowaniem najwyższej jakości materiałów i w żaden sposób nie pomijając komfortu mieszkańców. To już nie są te same drewniane domki, które pamiętają nasze babcie, lecz są to całoroczne domy z prawdziwego zdarzenia, które z powodzeniem spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników.

4.8/5 - (38 votes)

Data publikacji: 17 marca, 2020

Autor:

4.8/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. praktyk
    środa, 18 marca, 2020

    Całoroczne domki drewniane są świetnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie bliski kontakt z naturą,spokój.Świetnie prezentują się domki drewniane całoroczne od firmy drewnolandia i warto taki domek sobie postawić gdzieś pod lasem i najlepiej w pobliżu rzeki czy jeziora aby harmonia z naturą była pełna.

  2. Darek
    niedziela, 5 kwietnia, 2020

    To doskonały pomysł. Jeśli tylko miałbym taką możliwość to chętnie bym wybudował taki drewniany dom gdzieś z dala od miasta, gdzie byłaby szansa na mieszkanie przez cały rok. Taką możliwość miałem kiedyś w Finlandii. Niektóre domy w dziewiczych terenach leśnych były doskonale przystosowane do całorocznego pobytu pomimo czasem prostoty rozwiązań i faktu że były tylko domami weekendowymi. Bardzo mi się tam podobało i kontakt z dziewiczą przyrodą, łosiami zaglądającymi przez ogrodzenie do wnętrza zabudowań – rzecz bezcenna.

Podobne artykuły