Pokrycia dachowe

Czy zrobiłeś przegląd swojego dachu?

Aby dach spełniał swoją rolę musi być szczelny. Niestety, przecieki i nieszczelności mogą powstawać nawet w całkiem nowych dachach. Dzieje się tak zwłaszcza po mroźnej i obfitującej w śnieg zimie. Przy systematycznej kontroli stanu zadaszenia jesteśmy w stanie wychwycić wszystkie rozszczelnienia, a dzięki Uszczelniaczom Dekarskim LAKMA błyskawicznie wypełnimy ubytki w dachach.

Jeśli jeszcze nie zrobiłeś przeglądu dachu po zimowym sezonie to nadrób to jak najszybciej. Przyjrzyj się uszczelnieniom wokół świetlików, kominów, instalacji klimatyzacyjnych, anten czy też włazów dachowych. To właśnie w tych miejscach najczęściej powstają nieszczelności, mogące doprowadzić do pojawienia się wilgoci czy też wody, nie tylko pod starym dachem.

W zależności od materiału, z którego wykonane jest pokrycie dachowe wybierz odpowiedni środek naprawczy.

Dachy bitumiczne

Do dachów płaskich lub z kątem nachylenia ok. 10-15 stopni zwykle używane są pokrycia bitumiczne w postaci gontów bitumicznych lub bitumicznych płyt falistych, albo przynajmniej szczelne podkłady pod poszyciem z papy bitumicznej. Przy płaskich dachach mogą się pojawiać problemy z odprowadzaniem wody i zaleganiem jej nadmiaru. Doskonałym preparatem, dzięki któremu będziemy mogli wypełnić i uszczelnić powstałe ubytki w papie w pokryciach dachowych, połączeniach rynien oraz rur spustowych i kominów wentylacyjnych jest specjalny Bitumiczny Uszczelniacz Dekarski firmy LAKMA.

Zalety Bitumicznego Uszczelniacza Dekarskiego

– wykazuje dużą przyczepność do podłoży bitumicznych, betonowych i kamiennych, metalu, drewna, szkła, tworzyw sztucznych oraz powłok malarskich
– może być stosowany na powierzchniach suchych, jak i lekko wilgotnych
– gwarantuje trwałe plastycznie uszczelnienie, odporne na spękania, działanie wody i kapryśnych warunków atmosferycznych.

Czy zrobiłeś przegląd swojego dachu?

Pokrycia dachowe ceramiczne i blaszane

W dachach o większym kącie nachylenia zazwyczaj stosowane są pokrycia z dachówki ceramicznej lub cementowej czy też z blachy lub blacho dachówki. Do uszczelniania i wypełniania ubytków w dachach tego typu powinniśmy zastosować Kauczukowy Uszczelniacz Dekarski lub Żywiczny Uszczelniacz Dekarski firmy LAKMA.

Właściwości uszczelniaczy dekarskich firmy LAKMA

Kauczukowy Uszczelniacz Dekarski można przemalować zaraz po utwardzeniu; zaś Żywiczny Uszczelniacz Dekarski charakteryzuje się trwałą plastycznością, dzięki czemu można dokonywać korekt na łączonych elementach; a także bardzo wysoką odpornością na spływanie nawet w bardzo wysokich temperaturach ( do 80°C), co umożliwia prowadzenie prac, nawet na rozgrzanych słońcem dachach.

Uszczelniacze firmy LAKMA dostępne są w 4 standardowych kolorach: ceglastym, brązowym, bezbarwnym i grafitowym.

Każdy właściciel domu powinien bezwzględnie pamiętać o corocznym przeglądzie stanu dachu, najlepiej wiosną, aby mieć wystarczająco dużo czasu na wykonanie ewentualnych napraw przed zimą.

ASZ

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 28 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły