Warsztat

Czyste cięcia bez wysiłku

Tarcze pilarskie Expert firmy Bosch są symbolem precyzyjnego i czystego cięcia. Szeroka oferta produktów obejmuje tarcze spełniające niemal wszystkie wymagania i obszary zastosowań.

Tarcze pilarskie Expert do drewna, płyt i materiałów kompozytowych, po metali nieżelaznych oraz tworzyw sztucznych wyróżnia wyjątkowa trwałość i niski poziom drgań. Nadają się do stosowania w różnego rodzaju pilarkach od formatówek do ukośnic.

Tarcze uniwersalne do narzędzi stacjonarnych

Tarcze pilarskie Expert for Wood i Expert for Multi Materiał przeznaczone są do cięcia drewna, materiałów kompozytowych, metali kolorowych oraz tworzyw sztucznych. Można je stosować w ukośnicach (takich jak Bosch GCM), zagłębiarkach (takich jak Bosch GKT) oraz w stołowych piłach tarczowych. Zapewniają wyjątkowo czyste cięcia o szerokości szczeliny 2,4 mm. Szlifowane i ostre zęby Razor Technology gwarantują szybkie tempo cięcia przy minimalnym nakładzie sił. Specjalna powłoka Proteqtion zapewnia ochronę tarczy przed przywieraniem obcych materiałów, takich jak żywica czy klej, dodatkowo chłodząc ją i zabezpieczając przed korozją.

Specjalne tarcze do formatówek i stołowych pił tarczowych

Tarcze pilarskie Expert for Wood i Expert for Laminated Panel to specjalistyczny osprzęt przeznaczony do cięcia drewna i materiałów kompozytowych z wykorzystaniem formatówek, ukośnic do paneli lub stołowych pił tarczowych. Dają gwarancję wysokiej jakości cięcia w całym okresie użytkowania. Zużycie zębów tarczy obniża wyjątkowo gęsta i dopasowana do właściwości danego materiału mieszanka węglików spiekanych Dura Technology.

Korpus tarcz wykonano ze stali klasy HRC 46, a wycinane w nim laserowo szczeliny dylatacyjne zwiększają stabilność tarczy. Sztywność tarczy zwiększa również pierścień obiegowy, dzięki czemu tarcza nie odkształca się wskutek działania ciepła powstającego podczas cięcia.

Tarcze pilarskie Expert firmy Bosch w sprzedaży od stycznia 2012 r.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 19 grudnia, 2012

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Andrzej
    środa, 23 września, 2020

    wiele zależy od narzędzia i od samej tarczy. tarcza powinna być wykonana z bardzo dobrego materiału, dzięki czemu wystarczy na długie używanie. marka Bosch ma solidne tarcze, czasami dobrze jest więcej zainwestować ale być zadowolonym z użytkowania.

Podobne artykuły