Łupek

Dach z łusek łupkowych – jedwabisty połysk cechą charakterystyczną

Pierwszorzędny ekologicznie, całkowicie naturalny, estetyczny i nadzwyczaj wytrzymały – łupek ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Szlachetny kamień naturalny wpływa przede wszystkim na wyobraźnię wymagających inwestorów. Spełniają oni w ten sposób swoje życzenie posiadania oryginalnego, niespotykanego dachu.

Tym niemniej nawet zamożni inwestorzy zwracają uwagę na cenę. Dlatego też bardzo ważne są prace firmy Rathscheck nad korzystnymi cenowo rodzajami dachów. Podczas gdy argument ceny w przypadku przemysłowych substytutów łupka jest coraz mniej przekonujący, firma Rathscheck odważnie kroczy swoją drogą. Obecnie łupek wydobywany i obrabiany jest z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii w sposób tak racjonalny jak jeszcze nigdy dotąd. Nie pozostaje to bez korzystnego wpływu na cenę.

Szablonowe łuski z łupka:

Oprócz racjonalnej metody wydobywania minerału, wpływ na strukturę ceny ma wprowadzenie nowych rodzajów krycia.
Aktualnie uznaniem cieszą się przede wszystkim pokrycia szablonowe.
Stosowane do nich kamienie posiadają identyczną geometrię, dzięki czemu można je ciąć maszynowo w sposób bardzo racjonalny.

Powierzchnia dachu przypomina wyglądem rybią łuskę. Jest przy tym jednorodna i delikatna.Powierzchnia dachu przypomina wyglądem rybią łuskę. Jest przy tym jednorodna i delikatna.

Pokrycie łuskowe jest pokryciem szablonowym, podobnym do szlachetnego pokrycia staroniemieckiego.
Rezygnacja z trudnych elementów (np. zastosowania kamieni o różnej wysokości), ułatwia krycie dachu i ma odczuwalny wpływ na cenę. Pokrycie łuskowe sprawia wrażenie delikatnego, eleganckiego i spokojnego.
Dachy łupkowe z pokryciem szablonowym tworzą szczególną, szlachetną atmosferę.
Wymagający inwestorzy, którym równocześnie nie jest obojętna cena, decydują się na ten rodzaj pokrycia.

Geometria łusek odpowiada dokładnie kształtowi pokrycia staroniemieckiego.Geometria łusek odpowiada dokładnie kształtowi pokrycia staroniemieckiego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.

Autor: Georg Halama
Zdjecia: Rathscheck

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 1 grudnia, 2011

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwon
    poniedziałek, 11 lutego, 2019

    Łupek naturalny to pokrycie dachowe faktycznie dla wymagających i zamożnych inwestorów.Wygląda pięknie,jest naturalny ale kwestia ceny.Raczej nie dla przeciętnych posiadaczy domów.

  2. Kaśka
    czwartek, 1 sierpnia, 2019

    Faktycznie niespotykany dach, doskonały dla chcących się wyróżnić inwestorów. Jeśli jeszcze do tego cena będzie atrakcyjna to warto zastosować.

Podobne artykuły