Akcesoria dachowe

Dach zabezpieczony na długie lata – akcesoria dachowe WABIS

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom akcesoria dachowe WABIS gwarantują długoletnią ochronę dachu i budynku przed warunkami atmosferycznymi, zapewniając prawidłową wentylację oraz zabezpieczenie przed wilgocią i szkodnikami.


Sezon budowlany w pełni. Ciepła wiosna sprzyja inwestorom, a domy rosną szybciej niż trawa po deszczu. Duża dostępność materiałów budowlanych na naszym rynku sprawia, że pojawia się dylemat, który rodzaj, jaki model i produkt, od jakiego producenta wybrać. Wiąże się to również z wyborem akcesoriów dachowych. Inwestor decydując się na konkretny rodzaj pokrycia dachowego (dachówka ceramiczna / betonowa, blachodachówka, gont bitumiczny itp.) determinuje wykonanie odpowiedniej konstrukcji oraz dobór odpowiednich akcesoriów, oczekując również bezproblemowego użytkowania budynku.

Fot. 2. Montaż kratki okapowej. Akcesoria dachowe WABIS

Fot. 2. Montaż kratki okapowej.

Wymagania związane z wysokim zabezpieczeniem dachu powinny determinować zakup i montaż materiałów najwyższej klasy, dających pewność jakości pracy dekarza i gwarancję niezawodności przez długie lata. Z pomocą przychodzą wtedy systemowe rozwiązania proponowane przez firmę WABIS – akcesoria dachowe, które na poziomie jakościowym spełniają bardzo wysokie standardy. Firma posiada w swojej ofercie materiały i rozwiązania optymalnie ze sobą współpracujące, wciąż je udoskonala i wprowadza coraz lepsze produkty.

Fot. 3. Montaż membrany FOCUS210. Akcesoria dachowe WABIS

Fot. 3. Montaż membrany FOCUS210.

Akcesoria dachowe WABIS

Przykładem może być system zapewniający idealną wentylację w dachach skośnych, na który składają się:

 • Wysokiej jakości taśmy kalenicowe, spełniające wymagania dotyczące odpowiedniego poziomu przepływu powietrza (160 cm2/mb) – np. taśma kalenicowa Dachclimatic lub Multivent
 • Wysokoparoprzepuszczalne membrany z serii Climateq z doskonale zabezpieczoną warstwą funkcyjną – np. FOCUS o wysokiej gramaturze 210 g lub RANGE.
 • Taśmy klejące do łączenia i reperacji membran REPER-O i REPER-T, które idealnie współpracują z membraną, zabezpieczając budynek przed przewiewami.
 • Taśma butylowa BUTYL TAPE, której właściwości klejenia i trwałości połączeń doceniane są przez bardzo wielu wykonawców. Klej w tej taśmie, zwany „wiecznie żywym”, nie twardnieje i nie traci swoich właściwości klejących pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych.
 • Grzebień i kratka okapowa, wykonane z najwyższej jakości surowców. Pozwalają zabezpieczyć przestrzeń pomiędzy pokryciem zasadniczym a membraną, jednocześnie umożliwiając jej swobodną wentylację.
 • Kominek wentylacyjny, którego montaż jest niezwykle łatwy, a aerodynamika jest na najwyższym poziomie.
 • System uzupełniają również akcesoria do montażu – wsporniki łaty kalenicowej, taśma rozprężna do uszczelnienia koszy oraz taśmy uszczelniające połączenia i przejścia przez pokrycia dachowe np. AluPLUS, MultiPlus czy też Ołów Flat, Ołów Max.

Tak skomponowana oferta, doskonale współgrających elementów, pozwala na długą, bezproblemową eksploatację dachu. Świadomość korzyści, które niesie za sobą zastosowanie systemowego rozwiązania, stawia je na czołowym miejscu wśród wybieranych w ostatnich latach przez inwestorów akcesoriów dachowych.

WABIS akcesoria dachowe
Tarnawa 34a, 28-340 Sędziszów
tel.: +48 41 380 61 66
email: biuro@wa-bis.com.pl
wa-bis.pl

5/5 - (41 votes)

Data publikacji: 25 lipca, 2018

Autor:

5/5 - (41 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Marek 1901
  piątek, 27 lipca, 2018

  solidnie wyglądają produkty wa-bis

Podobne artykuły