Dachówka betonowa

Dachówka betonowa IBF Aarhus – nowość na rynku pokryć dachowych

Dachówka betonowa Aarhus IBF to nowość na polskim rynku pokryć dachowych. Produkt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów na nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami dach, który wyróżni dom w okolicy, a jednocześnie będzie uosabiał klasyczne i ponadczasowe piękno.

Dachówka betonowa IBF Aarhus – co ją wyróżnia?

Przede wszystkim są to walory użytkowe. Do produkcji dachówek betonowych używa się piasku, wody i cementu oraz pigmentów, które gwarantują wieloletnią trwałość. Kolor nadawany jest poprzez barwienie w masie. Potem dachówki są pokrywane warstwą utrwalającą. Dachówka IBF Aarhus została pokryta specjalną powłoką Moderne, która zabezpiecza powierzchnię przed promieniowaniem UV. Dzięki temu dach zyskuje większą zdolność odbijania promieni słonecznych, poddasze mniej się nagrzewa, a domownicy mają zapewniony wyższy komfort termiczny. Powłoka chroni także dachówki przed wilgocią, zabrudzeniami oraz osadami organicznymi.

Ze względu na materiał, z którego jest wyprodukowana – dachówka betonowa jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, np. porywisty wiatr czy grad. Zapewnia dobrą izolację akustyczną i termiczną, tworząc szczelny dach. Ogromną zaletą jest także łatwy montaż. Płaską dachówkę betonową bez problemu układa się na dachu, a co więcej – pomaga ona ukryć ewentualne niedoskonałości konstrukcji. Wytrzymałość, a co za tym idzie – również długa żywotność produktu – potwierdzona jest wieloletnią gwarancją. Producent daje aż 30 lat gwarancji na swój nowy model dachówki.

Dachówka betonowa IBF Aarhus - nowość na rynku pokryć dachowych

Na jaki dach kłaść płaską dachówkę betonową?

Dachówka IBF Aarhus to idealne pokrycie na dachy nowoczesnych budynków o prostej bryle. Produkt IBF jest w szczególności przeznaczony na wysokie dachy dwuspadowe o prostej geometrii. Gładka powierzchnia dachówki sprawia, że dach wydaje się lżejszy i cieńszy, niż w przypadku tradycyjnej dachówki falistej.

Nowoczesność czy tradycja?

Na tak zadanie pytanie inwestor musi odpowiedzieć sobie sam. Dachówka płaska to minimalizm i raczej nowoczesne wzornictwo, dachówka falista (w przypadku IBF to Ikast, Vojens, Skagen), to budownictwo bardziej tradycyjne, ponadczasowe. W każdym przypadku dachówka betonowa to bezpieczny, trwały i rozsądny wybór.

Dachówka betonowa IBF Aarhus - nowość na rynku pokryć dachowych

www.ibf.pl

IBF BOLESŁAWEC IBF TORUŃ IBF RADOMSKO
ul. Koścuszki 21
59-700 Bolesławiec
tel. 75 732 40 31
fax 75 732 40 34
ul. Poznańska 294
97-100 Toruń
tel. 56 658 14 51
fax 56 658 14 48
Wierzbica 149
97-561 Ładzice
tel. 44 747 00 10
fax 44 747 00 13
4.7/5 - (66 votes)

Data publikacji: 13 lutego, 2019

Autor:

4.7/5 - (66 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kowalska 2
  środa, 13 lutego, 2019

  Wiele czytałam o tego rodzaju dachówek.Jest dosć prosta w montazu i niedroga.W tym artykule jest powiedziane,ze można nią zniwelować drobne nierówności dachu,to dodatkowa zaleta.

 2. Krzysztof
  środa, 13 lutego, 2019

  Dachówka betonowa IBF to zdecydowanie nowoczesność. W większości przypadków spotyka się dachówki ceramiczne, a tutaj beton, super to wygląda. Duży plus dla producenta za długoletnią gwarancję jakości, powinna dłużej wytrzymać niż ceramiczna dachówka.

 3. lgk
  piątek, 27 września, 2019

  Witam

  Czy ma ktoś namiary na miarodajne materiały dotyczące jakości produktów IBF? Generalnie mało w sieci na ich temat – głównie rozmowy na forach, gdzie jak wiadomo spiro wypowiedzi należy od sprzedawców zachwalających swoje i odradzających cudze produkty.

 4. Konrad
  wtorek, 1 czerwca, 2021

  Polecam przeglądnąć bloga firmy Dach centrum z Krakowa. Fajnie zrobili porównanie gwarancji różnych producentów dachówek. O ibf też jest całkiem spory kawałek, a aarhus na moim dachu 🙂

Podobne artykuły