Dachówka betonowa

Dachówka betonowa – rozsądny wybór

Trwałość, efektowny wygląd, rozsądna cena – to najważniejsze cechy jakimi powinna charakteryzować się dachówka betonowa. Pokrycie będzie chronić i zdobić dach przez wiele kolejnych lat. Dlaczego warto zaufać dachówce betonowej? Jest kilka powodów…

Jakość o skandynawskim rodowodzie

Dachówki IBF produkowane są z barwionego w masie betonu, w skład którego wchodzą m.in. naturalne piaski o bardzo wysokiej zawartości kwarcu, a także najlepsze gatunki cementów.
Powierzchnia zewnętrzna dachówki zabezpieczona jest w zależności od rodzaju powłoką “MODERNE” lub “REFLEKTE”.
Dachówkę wytwarza się poprzez walcowanie i prasowanie na nowoczesnych liniach, w pełni zautomatyzowanym procesie produkcyjnym, przy ciągłej kontroli jakości. Skandynawskie produkty są inspirowane naturą, ekologią i zasadą bezwarunkowej jakości.
Dotyczy to także pokryć dachowych. Przykładem jest dachówka betonowa IBF Skagen. Pokrycie charakteryzuje się uniwersalnym profilem “podwójne S”. Dachówka została pokryta specjalną powłoką Reflekte. Zabezpiecza ona przed promieniowaniem UV, zwiększa gładkość powierzchni i zapewnia połysk.
Zwiększony indeks SRI, co oznacza, że ma znacznie większą zdolność odbijania promieni słonecznych.
Dzięki temu poddasze mniej się nagrzewa, a mieszkańcy domu mogą się cieszyć wyższym komfortem termicznym.
Dachówka prezentuje się bardzo efektownie, a jej trwałość potwierdzona jest 30-letnią gwarancją.
Dachówka IBF Skagen jest dostępna w trzech kolorach: ceglastym, antracytowym i czarnym. Barwienie w masie gwarantuje wysoką trwałość i intensywność koloru. Ponadto specjalna powłoka chroni pokrycie przed wilgocią, zabrudzeniami oraz osadami organicznymi. Wysokiej jakości dachówki betonowe nie ustępują wyglądem produktom ceramicznym. Są natomiast wyraźnie tańsze. Jest to zasługa procesu produkcji – szybszego, mniej kosztownego, bardziej przyjaznego środowisku. Zgodnie ze skandynawską filozofią.
Proces produkcji zapewnia trwałość i powtarzalność produkowanych dachówek. Zastosowanie komponentów rozpuszczalnych w wodzie powoduje, że nasz produkt jest bezpieczny dla jego użytkowników, a cały proces pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne.
Podczas produkcji dachówki cementowej IBF Polska zużywa o 65% mniej energii niż w przypadku produkcji podobnej dachówki ceramicznej.
Ponadto, odpowiednio dobrane składniki począwszy od piasków o bardzo wysokiej zawartości kwarcu poprzez najwyższej klasy gatunki cementów w połączeniu z powłokami przeciwdziałają przenikaniu wapnia oraz w istotny sposób ograniczają porastanie dachówki mchami czy algami.
W zależności od wyboru powłoki Moderne lub Reflekte uzyskiwany jest mniejszy lub większy połysk i głębia koloru.
Dachówka betonowa IBF jest dostępna wraz z szerokim wyborem akcesoriów, dzięki czemu możliwe jest wykonanie dachu o indywidualnym charakterze, odpowiadającego oczekiwaniom inwestorów i wizji architekta.
Dachówka betonowa IBF
Wiecej informacji na www.ibf.pl

4.8/5 - (17 votes)

Data publikacji: 9 czerwca, 2017

Autor:

4.8/5 - (17 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. iwona
    piątek, 11 stycznia, 2019

    Nie znałam betonowych dachówek.My wybraliśmy ceramiczną.Z pewnością betonowa słabiej się nagrzewa i w upalne dni nie jest tak gorąco na poddaszu.

  2. Kasia
    środa, 13 lutego, 2019

    Faktycznie ma to sens, że poddasze nie będzie się tak nagrzewało. Jakoś ciężko mi jednak uwierzyć w ich trwałość, musiałabym zobaczyć na własne oczy.

Podobne artykuły