Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna KODA CREATON

Dachówka ceramiczna KODA – nowość CREATON Polska

„Siła precyzji, lekkość formy” to stwierdzenie, które najlepiej określa nowość CREATON Polska – dachówkę ceramiczną KODA. Produkt wprowadzony do oferty z początkiem kwietnia 2021 został stworzony z myślą o nowoczesnej architekturze. Stanowi odpowiedź na potrzeby inwestorów szukających na dach swojego domu modnej alternatywy dla typowej ceramicznej dachówki płaskiej.

Dachówka ceramiczna KODA Creaton

Dachówka ceramiczna KODA o wymiarach 304 x 505 mm i zużyciu minimalnym wynoszącym jedynie ok. 9 szt./m2 ujmuje wyważonym, dopracowanym w każdym detalu kształtem. Spełnia wszelkie założenia współczesnego budownictwa pod względem stylu i funkcjonalności.  Doskonała w każdym calu, na połaci staje się niezwykle subtelną, zachwycającą klamrą wieńczącą proces całej budowy.

Warianty dachówki KODA Creaton

KODA jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: NUANCE antracytowym angobowanym i FINESSE w kolorze łupka glazurowanym. Wysokiej jakości powłoki sprawiają, że produkt cechuje się niewielką nasiąkliwością. Jest odporny na szkodliwe działanie wszelkich czynników atmosferycznych, w tym silnego mrozu i intensywnego promieniowania UV.

CREATON - dachówka ceramiczna KODA - cechy

Charakterystyka dachówki KODA Creaton

Dachówka ceramiczna KODA wyróżnia się charakterystyczną dla wszystkich modeli marki CREATON precyzją wykonania. Rozbudowane zamki górne o tolerancji przesuwu aż 40 mm, zamki boczne o dwóch podwójnych i głębokich korytach tworzą zaawansowany system odprowadzania wody z powierzchni dachu. Zapewniają perfekcyjną szczelność w każdych warunkach atmosferycznych, również podczas silnego wiatru.

Dachówka ceramiczna Creaton KODA - FINESSE w kolor łupka glazurowana
Dachówka ceramiczna Creaton KODA – FINESSE w kolor łupka glazurowana

Utrzymanie w procesie produkcyjnym dachówki KODA stabilności wymiarowej na bardzo wysokim poziomie ułatwia precyzyjny montaż. Wygodną i szybką instalację całego dachu umożliwia także bogata gama ceramicznych dachówek funkcyjnych i kominków dachowych, system gąsiorów ceramicznych oraz wysokiej jakości, wytrzymałe rozwiązania z metalu i aluminium zapewniające skuteczną komunikację dachową oraz ochronę przeciwśnieżną. Wybór oryginalnych elementów dla dachówki ceramicznej KODA z oferty producenta, spójnych pod względem koloru i powierzchni (elementy ceramiczne) z dachówką połaciową, umożliwiają stworzenie kompletnego systemu dachowego w wyróżniającej jakości – jakości CREATON.

Dachówka ceramiczna Creaton KODA - NUANCE antracytowa angobowana
Dachówka ceramiczna Creaton KODA – NUANCE antracytowa angobowana

Gwarancja dachówki KODA Creaton

Dachówki ceramiczna KODA, podobnie jak pozostałe modele ceramiczne marki, posiada gwarancję udzielaną przez CREATON Polska na okres aż do 50 lat zgodnie z określonymi warunkami podanymi na stronie internetowej producenta.

Wybrane dane techniczne dachówki KODA

Materiał:dachówka ceramiczna
Powierzchnia:glazurowana lub angobowana
Format:304 x 505 mm
Ciężar:ok. 4,9 kg/szt.
Kolory:FINESSE w kolorze łupka glazurowana,
NUANCE antracytowa angobowana
Rozstaw łat:od 393 do 433 mm
Średnia szerokość krycia:261 mm
Zapotrzebowanie:od ok. 9 szt./m²
Pochylenie połaci dachowej:już od 10o (z membraną dachową CREATON)
Gwarancja:do 50 lat (zgodnie z warunkami na www.creaton.pl)
Cena brutto dachówki NUANCE antracytowa angobowanaprzy minimalnym zużyciu 76,49 PLN/m2
Cena brutto dachówki FINESSE kolor łupka glazurowanaprzy minimalnym zużyciu 83,35 PLN/m2
4.8/5 - (40 głosów)

Data publikacji: 6 kwietnia, 2021

4.8/5 - (40 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  wtorek, 6 kwietnia, 2021

  Kolejna ciekawa propozycja dachówki ceramicznej. Firma znana Creaton, ciekawe wzornictwo, lekkość wyglądu i 50 letnia gwarancja. I pojawia się ból głowy co wybrać. Zbyt bogata oferta na rynku. Inwestor będzie w rozterce Creaton czy inna firma, kolor, faktura, wykończenie – trudna decyzja.

 2. obywatel
  środa, 7 kwietnia, 2021

  Bardzo dobrze,że jest dostępna nowa dachówka ceramiczna Koda Creaton dzięki temu nasze budynki jeszcze lepiej będą się prezentowały.Tak innowacyjna dachówka ceramiczna świetnie sprawdzi się na dachu mojego domu,tylko będę musiał do jej położenia naprawdę uczciwego i rzetelnego fachowca,a o to nie jest tak łatwo.

 3. Rafał
  środa, 7 kwietnia, 2021

  Dachówka Koda spodoba się wielu użytkownikom dzięki ładnemu kształtowi. Ceramika będzie pasować do nowoczesnego stylu budownictwa. Creaton produkuje dachówki bardzo dobrej jakości.

 4. Ars
  wtorek, 5 października, 2021

  Właśnie posiadam Kode. Wygląda ładnie ale bardzo wiele dachówek na palecie miałem lekko gdzieś uszczerbione. Dachowka boczną dramat bok zrobiony brzydko , otpryski żałuję że nie wziąłem brass.

 5. Leszek
  czwartek, 28 kwietnia, 2022

  Dachowka Koda Łupek

Podobne artykuły