Fotowoltaika

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych – nowość od Röben

Firma Röben nie spoczywa na laurach i nieustannie poszerza swoje bogate portfolio. Tegoroczną nowością – już docenioną – jest dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych. Ten dopracowany w najdrobniejszych szczegółach element jest z niecierpliwością oczekiwaną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, ponieważ fotowoltaika staje się standardem.

Panele fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się na naszych dachach – zarówno nowo budowanych, jak i remontowanych domów. Aby stanowiły integralną część z połacią dachową oraz były solidnie zamontowane, niezbędne są odpowiednie akcesoria. A o nie właśnie postanowiła zadbać firma Röben, rozszerzając swoją ofertę. Jedną z nowości wprowadzoną wraz z rozpoczęciem roku jest innowacyjna dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych i solarnych. Została stworzona z myślą o dekarzach i instalatorach, ale także inwestorach, którzy chcą korzystać z darmowej energii słonecznej, a jednocześnie cieszyć się pięknym, najwyższej jakości dachem, pokrytym ceramicznymi dachówkami.

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych Röben – proste, szybkie, bezinwazyjne i ekonomiczne rozwiązanie

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych uzupełnia ofertę produktową ceramicznych dachówek MONZAplus, PIEMONT oraz MILANO, które same w sobie stanowią synonim jakości i trwałości. Czym się wyróżnia najnowsza dachówka montażowa? Przede wszystkim została wyposażona w regulowany wspornik ze stali nierdzewnej, gwarantujący solidne, stabilne i trwałe mocowanie paneli fotowoltaicznych na dachu. To jednak nie jedyny atrybut. Dzięki wykorzystaniu dachówki do montażu paneli fotowoltaicznych nie zachodzi konieczność ingerencji w strukturę dachu czy cięcia dachówek, zachowana zostaje więc spójność struktury połaci dachowej, a wszystkie prace montażowe przebiegają sprawnie i bez zakłóceń. Co ważne, uchwyt dachówki do montażu paneli jest trwale związany z więźbą dachową i nie przenosi żadnych obciążeń bezpośrednio na dachówkę. Dachówka montażowa to doskonałe rozwiązanie w przypadku wszystkich dachów stromych i to niezależnie od rozstawu krokwi, co jest nieocenioną zaletą szczególnie w już istniejących domach.

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych – nowość od Röben

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych w systemie

Systemowe rozwiązania są jedynym słusznym wyborem podczas wykonywania pokrycia dachowego i montażu na nim paneli fotowoltaicznych. Dlaczego? Po prostu wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane i stanowią kompleksową propozycję. Wykorzystując więc dachówkę do montażu paneli fotowoltaicznych Röben zyskujemy pewność doskonale zamontowanego systemu fotowoltaicznego, a także gwarancję szczelnego i bezpiecznego pokrycia dachowego wykonanego zgodnie z najnowszą wiedzą techniczną. W systemie do montażu paneli fotowoltaicznych Röben oprócz oczywiście dachówki do montażu paneli znajdziemy korpus uchwytu montażowego, pręt gwintowany M12x150 z nakręconą nakrętką samokontrolującą, nakrętki M12, wkręty do drewna 4,2×35 mm, podkładki Ø 12 i osłonę otworu. W systemie oferowana jest również dachówka wentylacyjna.

Dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych lub solarnych – nowość od Röben

Nowość z nagrodami

Mimo, że dachówka do montażu paneli fotowoltaicznych została wprowadzona do oferty Röben z początkiem tego roku, to już może pochwalić się nagrodą – i to jak ważną. Podczas III Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy i Cieśli DACH FORUM 2024 w Kielcach to rozwiązanie zdobyło Złoty Medal w kategorii Pokrycia dachowe i akcesoria. Nagroda ta jest dużym wyróżnieniem, ponieważ docenia nowatorskie podejście do projektowania dachów oraz podkreśla innowacyjność i pozytywny wpływ dachówki do montażu paneli na rynek budowlany. System doskonale wpisuje się w będące na topie ekologiczne i ekonomiczne (a jednocześnie wydajne) rozwiązania montażowe.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 100
www.roben.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 30 marca, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły