Dachówka ceramiczna

Dachówka Monza Plus – ekonomiczna, estetyczna, łatwa w montażu

Estetyczny wygląd, atrakcyjna cena, łatwość montażu. To cechy, jakie bierzemy pod uwagę, kiedy zastanawiamy się nad wyborem pokrycia dachu. Cechy te, będące jednocześnie zaletami produktu, łączy w sobie dachówka Monza Plus.

Ekonomiczna, estetyczna i łatwa w montażu – to cechy wyróżniające dachówkę Monza Plus.

Niezwykle ekonomiczne jest już samo zastosowanie dachówki. Na pokrycie 1 m kw dachu wystarcza bowiem jedynie 9,8 sztuk. Dachówka Monza Plus – o wymiarach ok. 464 x 304 mm – jest większa niż dachówki standardowe, tym samym jej zastosowanie pozwala na oszczędności związane z ilością zużycia materiału, która to oczywiście przekłada się na cenę. Stosując do pokrycia dachu dachówki Monza Plus zastosowania mniejszej ilości drewnianych łat wymaga również więźba dachowa. W tym momencie warto wspomnieć o tym, że stosując dachówkę Monza Plus, mamy również do czynienia z najmniejszym obciążeniem połaci dachowej – wynosi ono jedynie 37,24 kg/m2.

Zastosowanie dachówki Monza Plus to oprócz oszczędności finansowych również oszczędność czasu. Położenie dachówek – dzięki ich dużej powierzchni – zabiera bowiem wykonawcom znacznie mniej czasu. Dużym ułatwieniem w transporcie – zwłaszcza w przenoszeniu, wnoszeniu, wciąganiu za pomocą prostych urządzeń – jest fakt, że Monza Plus pakowana jest po 5 szt., a waga całej paczki wynosi tylko 19 kg.

Dachówka Monza Plus dostępna jest w czterech wariantach kolorystycznych (miedziany, antracytowy, czarno-brązowy i kasztanowy), co z kolei ma wpływ na zaspokojenie różnych gustów nabywców dachówki.

Łatwość montażu zapewniają rozwiązania systemowe, które ułatwiają układanie dachu. Mają również wpływ na jego estetykę. Warto wspomnieć o akcesoriach, będących uzupełnieniem dachówek Monza Plus, dzięki którym wygląd całego budynku staje się niezwykle atrakcyjny. Na komplet akcesoriów składają się: gąsiory, listwy, klamry uszczelniające, dachówki krawędziowe, kominki wentylacyjne, dachówki antenowe oraz elementy dekoracyjne.

Trwałość dachówki – zwłaszcza odporność na ekstremalne warunki pogodowe – zapewniają klientom sprawdzone rozwiązania oferowane przez producentów. Klamrowanie po skosie co trzeciej dachówki to jedno z nich.

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 31 stycznia, 2014

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marlena
    czwartek, 10 października, 2019

    Skoro dachówki mają większe wymiary to przekłada się to też na cenę. Położenie jednego większego elementu zajmuje także mniej czasu niż położenie kilku mniejszych. Wszystkie najważniejsze kolory też są dostępne. A największym plusem tej dachówki jest jej trwałość.

Podobne artykuły