Pokrycia dachowe

Dachówka płaska. Na dach nowoczesny i tradycyjny

Przy wyborze projektu domu, a później wszelkich materiałów budowlanych, każdy element odgrywa istotną rolę. W końcu dom budujemy zwykle na całe życie. Ma służyć wiele dekad, dlatego warto wybierać produkty, które będą nie tylko trwałe i solidne, ale też ponadczasowe i mimo zmieniających się trendów architektonicznych, zawsze modne. Jak uzyskać ten efekt na dachu — najbardziej wyeksponowanej części domu?

Wbrew pozorom nie jest to trudne. Po pierwsze, pokrycie dachowe musi być trwałe i solidne, dlatego warto wybierać produkty z doskonałymi parametrami użytkowymi, wykonane z najwyższej jakości materiałów, na które producenci udzielają wieloletniej gwarancji. Po drugie, powinno odznaczać się walorami estetycznymi i komponować z całością budynku. I tak symbolem funkcjonalności oraz minimalistycznej formy, ponadczasowej prostoty i elegancji jest dachówka płaska. Jej uniwersalny kształt, wyraźna i prosta linia, tworząca na powierzchni dachu niepowtarzalny efekt, stanowi doskonałe wykończenie zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych budynków. Obydwa te warunki: maksymalną trwałość, wytrzymałość i odporność oraz bogaty wybór modeli i kolorów spełniają dachówki BMI Braas. Dzięki nim każdy dom, niezależnie od stylu, przez długie lata będzie się wpisywał w zmieniające się trendy architektoniczne.

Nowoczesne wzornictwo dachówek płaskich

Niezmiennie modny, w szczególności w przypadku dachów spadzistych, styl klasyczny, nadaje szlachetny charakter wszystkim budynkom, niezależnie od ich stylu architektonicznego. Tradycyjna karpiówka — dachówka ceramiczna z oferty BMI Braas – Opal oraz Opal Żłobkowany, sprawdza się nie tylko przy renowacji zabytkowych budynków, ale też doskonale współgra z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Dzięki prostocie i niewielkim rozmiarom, które pozwalają na stworzenie różnych form, każdy budynek nabiera własnego, niepowtarzalnego wyrazu.

Blachodachówka Aerodek Quadro grafit

Dachówki płaskie do domu w stylu tradycyjnym

Wśród płaskich pokryć dachowych, mających nowoczesne wzornictwo, do wyboru mamy zarówno dachówki ceramiczne: Turmalin i Topas, dachówki betonoweTeviva, dostępne w technologii Cisar oraz TegalitProtegon, jak i pierwsze na rynku blachodachówki panelowe o płaskim profilu — AeroDek Quadro, Wszystkie modele dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, która umożliwia dostosowanie pokrycia do każdego, nawet nieszablonowego projektu.

Dachówka betonowa Tegalit grafitowy

Oryginalne dachówki Smaragd

Ceramiczna dachówka Smaragd, o charakterystycznym kształcie rombu z delikatnie zaokrąglonymi narożnikami, tworzy na połaci diagonalny układ, nadając budynkowi oryginalny charakter. Można nią pokryć zarówno dachy o bardzo różnym kącie nachylenia, jak i zastosować ją jako dachówkę okładzinową na pionowych elewacjach. Dzięki połączeniu nieszablonowego charakteru pokrycia z najwyższymi parametrami jakości, dachówka Smaragd, spełnia oczekiwania i potrzeby najbardziej wymagających Inwestorów.

Dachówka ceramiczna Smaragd antracyt

4.8/5 - (22 votes)

Data publikacji: 15 września, 2021

Autor:

4.8/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    środa, 22 września, 2021

    Proste i klasyczne style są dość często stosowane przez klientów. Czasami zdarzają się bardziej wymagający klienci i wybierają bardziej niestandardowe modele dachówek. Wszystko zależy od projektu domu i dachu. Płaskie dachówki też wyglądają całkiem ładnie.

  2. Renata
    niedziela, 17 października, 2021

    Faktycznie, proste czarne dachówki nigdy nie wyjdą z mody. Warto na nie postawić, bo przecież nie będziemy ciągle zmieniać dachu aby podążyć za modą. Gdy wykonamy pokrycie dachowe uniwersalne to będziemy mieli ciągle elegancki dom.

Podobne artykuły