Pokrycia dachowe

Dachówka z cementu lub ceramiki – solidny dach nad głową

Każdy człowiek dąży do tego, by mieć własne miejsce na Ziemi. Przeważnie marzenie to jest realizowane dzięki posiadaniu własnego mieszkania lub domu. Coraz częściej Polacy oraz Polki decydują się na zakup własnego domu albo jego budowę od podstaw. To rozwiązanie ma wiele zalet i w niektórych sytuacjach może być korzystniejsze niż posiadanie dużego mieszkania w centrum miasta. W przypadku posiadania własnego domu przybywa też obowiązków, by móc mieszkać w nim w jak najlepszym standardzie. Jednym z kluczowych punktów w przypadku wolnostojących domów, są ich dachy. Do ich pokrycia możemy użyć zróżnicowanych materiałów, takich jak: blacha, dachówki betonowe, dachówka ceramiczna, gont albo strzecha. Możliwości jest naprawdę sporo, ale inwestycja w dachówki ceramiczne albo dachówki cementowe (betonowe) na naszym dach może dać tutaj najciekawsze efekty.

Dachówka cementowa czy ceramiczna – wybór należy do Ciebie

Zarówno pokrycie z dachówek ceramicznych jak i dachówek betonowych z pewnością sprawdzi się w naszych warunkach klimatycznych. Dachówka cementowa, zwana także betonową jest równie estetyczna jak dachówka ceramiczna. Dachówki cementowe są tańsze od dachówek ceramicznych, które należą do jednych z najstarszych pokryć dachowych, z jakich korzysta obecnie człowiek. Wiąże się to z tym, że dachówka betonowa ma krótszą trwałość, niż ma to w przypadku dachówek ceramicznych. Z dachówki ceramicznej można z powodzeniem korzystać np. przez pięćdziesiąt lat. Dachówkę cementową trzeba częściej czyścić, a okres jej użytkowania to około trzydzieści lat. Warto tutaj podkreślić, że pokrycie dachu dachówką ceramiczną, czy też inwestycja w układanie dachówek betonowych to zbliżony koszt oraz prawie identyczne efekty wizualno-użytkowe. Do czyszczenia pokrycia dachowego tworzonego przez dachówkę ceramiczną, wystarczy strumień mocnej wody. Dachówki te dobrze wytłumiają deszcz oraz inne hałasy zewnętrzne. Pokrycie dachowe cementowe oraz ceramiczne jest także odporne na nasiąkanie wodą i ma także wysoką mrozoodporność. W przypadku dachówek cementowych te dwa parametry są nieco gorszej jakości niż ma to miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Jeśli więc interesują nas dobrej jakości dachówki płaskie ceramiczne albo pokrycie dachu przy użyciu dachówki cementowej, to koniecznie powinniśmy odwiedzić stronę internetową: www.maldrew.com.pl, gdzie znajdziemy te i inne rodzaje pokryć dachowych z najwyższej półki.

Dachówki cementowe, dachówki ceramiczne – wszystko w jednym miejscu

W przypadku produkcji dachówek ceramicznych nadal możemy liczyć na o wiele szerszą ilość propozycji, niż ma to miejsce w przypadku dachówki betonowej. Wygląd dachówki betonowej będzie zależy także od rodzaju jej wykończenia, który może być matowy, półmatowy albo błyszczący, tak jak to ma miejsce w przypadku dachówki ceramicznej. Cena dachówki betonowej wzrośnie także nieco w związku z koniecznością pokrycia jej odpowiednim rodzajem farby akrylowej, akrylowo-polimerowej albo akrylowo-silikatowej. Warto tutaj podkreślić, że przy dachówce betonowej w procesie produkcji wykorzystuje się naturalne materiały takie jak: woda, piasek portlandzki oraz piasek kwarcowy. Dachówkę betonową można więc spokojnie kłaść na dachach, tak jak i dachówkę ceramiczną bez obaw o własne zdrowie. Pokrycie połaci dachu przy pomocy dachówki betonowej może więc okazać się strzałem w dziesiątkę, na który nas stać. Zarówno dachówki ceramiczne jak i cementowe zniosą nasze zmienne warunki atmosferyczne przez wiele lat, a poszczególne dachówki będą się pięknie prezentować na naszych dachach na co dzień.


Data publikacji: 6 maja, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły