Dachówka ceramiczna

Dachówki ceramiczne, to sposób na trwały i ekonomiczny dach

Dachówki ceramiczne różnią się kształtem, wielkością, barwą i rodzajem wykończenia. Mnogość dostępnych produktów sprawia, że każdy inwestor znajdzie propozycję dopasowaną do swoich potrzeb. Czym charakteryzują się poszczególne modele firmy Röben?

Wśród dostępnych na rynku wysokiej jakości nowoczesnych dachówek ceramicznych firmy Röben wyróżniamy kilka modeli. Do grona cenionych przez inwestorów i wykonawców modeli BERGAMO, PIEMONT i MONZAplus, dołącza nowość – następca dachówki BORNHOLM – VERONA.

Kształty dostosowane do potrzeb

W ofercie marki Röben znajduje się bardzo dziś popularny i często wybierany na dachy współczesnych budynków model BERGAMO. To wyjątkowa dachówka ceramiczna o płaskiej powierzchni i prostych liniach. Jej wizerunek przekłada się na nowoczesny wygląd dachu. Model zapewnia bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z połaci dachu, gwarantując tym samym wysoką szczelność pokrycia. Możliwość przesuwu w obszarze zamka wynosi 28 mm. Dachówka BERGAMO przeznaczona jest do dachów o kącie nachylenia od 25°.
Propozycją o zupełnie innym charakterze jest PIEMONT. Elegancka, smukła dachówka z delikatnie spłaszczoną falą. Jej specjalnie wyprofilowane zamki pozwalają na dużą tolerancję między maksymalnym zsuwem a rozsuwem, która wynosi aż 38 mm. Dzięki temu model ten może być układany na łatach o rozstawie 365–403 mm. To ważny parametr podczas remontu dachu, ponieważ pozwala na dopasowanie się do zastanej więźby, bez konieczności jej wymiany. Dachówka ta jest zatem doskonała na nowe i remontowane dachy.
Na szczególną uwagę zasługuje też dachówka MONZAplus, której wyróżnikiem jest większy, niż u wspomnianych wcześniej modeli format o wymiarach 464 x 304 mm. Wyróżnia ją prosty i szybki montaż. Do pokrycia 1 metra kwadratowego powierzchni dachu wystarczy zaledwie ok. 9,5 dachówki, co pozwala na szybkie i ekonomiczne ułożenie pokrycia.

Dachówki ceramiczne Röben, to sposób na trwały i ekonomiczny dach

NOWOŚĆ w ofercie

Najnowszą propozycją firmy Röben jest dachówka ceramiczna VERONA, która w ofercie marki zastąpiła dachówkę BORNHOLM. Jest to model o kształcie litery S należący do jednego z najstarszych wzorów tradycyjnych pokryć, potocznie zwany holenderką. Tak jak jej poprzedniczka, VERONA dedykowana jest dachom poddawanym renowacjom. W kolorze czerwonym naturalnym świetnie sprawdzi się na obiektach historycznych, zaś w odcieniu antracytowym angobowanym stanowi doskonałą propozycją dla bardziej nowoczesnych projektów. Dachówka zapewnia wyjątkową trwałość, odporność i najwyższej klasy wytrzymałość dachu. Charakteryzuje się dużym formatem o wymiarach 466 x 306 mm, który umożliwia przyspieszenie prac dekarskich. Na pokrycie jednego metra kwadratowego dachu wystarczy ok. 10,3–11,5 sztuk nowej esówki. Ponadto wysoka tolerancja przesuwu, wynosząca w tym modelu aż 41 mm, pozwala na duży zakres regulacji rozstawu łat, dzięki czemu ułatwia dostosowanie się do zastanej więźby. VERONA polecana jest szczególnie na remontowane dachy, zwłaszcza, że jej waga to tylko 3,9 kg. Nie będzie więc stanowiła dużego obciążenia dla połaci dachowych. Dodatkowo zapewnia doskonałą szczelność pokrycia dzięki udoskonalonym – głębszym i wyższym zamkom, które jeszcze lepiej odprowadzają wodę opadową. Jej ponadczasowa forma w większym rozmiarze, sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tym bardziej współczesnym. VERONA jest dostępna w dwóch kolorach: czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym.

Dachówki ceramiczne Röben, to sposób na trwały i ekonomiczny dach

Trwałość i pewność na lata

Wszystkie modele dachówek z oferty marki Röben charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi. Produkowane są z najlepszej jakości gliny, w najnowocześniejszych fabrykach w Europie, w których produkcja jest sterowana komputerowo, a wieloetapowa kontrola jakości gwarantuje wysoki standard dachówek ceramicznych. Wykonany z nich dach będzie nie tylko łatwy w konserwacji, ale przede wszystkim ponadczasowy. Przewagą ceramicznego dachu jest to, że nawet jeśli konieczna jest naprawa, wystarczy wymienić pojedyncze jego elementy. To sprawia, że konserwacja przebiega szybko i sprawnie, a koszt jej jest niewielki w porównaniu na przykład z naprawą dachu krytego lekkim pokryciem. Ceramiczne dachówki ponadto doskonale sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych. Bez zastrzeżeń znoszą mróz, silne opady i mocne powiewy wiatru. Firma Röben udziela 30-letniej gwarancji na swoje dachówki, jednak ich trwałość określana jest na około 100 lat. Wiele budowli historycznych, których dachy pokryte są dachówkami ceramicznymi, jest wizytówką wyjątkowej trwałości i ponadczasowości tego materiału.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 100
www.roben.pl


Data publikacji: 3 czerwca, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły